Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 12:27, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być za mokro i za gęsto wysiane nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 12:36, 19 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Przegrabić trawnik i nie podlewać zostawić tę robotę pogodzie.
Pleśń śniegowa także jesienią występuje.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 12:40, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś nieco niżej i wygrab te miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 01:51, 20 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
kinga napisała:
Kochani dzięki Waszej pomocy udało mi się założyć fajny trawnik ( jak na pierwszy raz jest chyba nieźle
Obiecałam zdjęcie i wrzucam ( robione pod koniec września) Trawnik siany 21.08.

Życzyłbym sobie czytania coraz większej ilości postów o takiej właśnie treści i podziwiania takich trawników.




Plamy w kliku miejsach na trawniku takiej białej pleśni czy to pleśń pośniegowa? No ale z definicji nie bardzo pasuje na tę porę roku. Ziemia przed sianiem nie była nawożona, 3 tygodnie temu posypałam trawę florovitem jesiennym do trawnika i tyle.
Kochani pomóżcie, co to może być i jak się tego pozbyć, nie chce stracić mojego trawnika

Kinga.
Ja na tej fotce nie widzę śladów choroby grzybowej. Prędzej to jakiś gołębi puch lub ,,dmuchawce" z kwitnących nieopodal traw ozdobnych pośród soczyście zielonych źdźbeł trawy. Jedynie przypatrz się czy te niteczki nie mają na sobie różowej poświaty bo ja na zdjęciu tego nie widzę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 19:56, 20 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czasem trawnik tak wygląda świeżo po tym jak pies lub suczka nasika, potem trawa zamiera, ale pierwsze dni tak wygląda, może to ten przypadek?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kinga 21:33, 20 paź 2014

Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Czasem trawnik tak wygląda świeżo po tym jak pies lub suczka nasika, potem trawa zamiera, ale pierwsze dni tak wygląda, może to ten przypadek?


Jedynym sprawcą może być tylko kot. Czy jego "siuśki" też tak mogą podziałać?

Póki co zrobiłam co radziliście - nisko skoszone i wygrabione. Póki co nie ma śladu po białym "nalocie".

Bardzo dziękuję.
gemciu83 09:18, 21 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jak już idziemy w absurd to bardziej trzymającym się ziemi jest przyczyna, a raczej jej brak, którą proponuje Waldek - pierze gołębia, puch mleczu itp.

Po kocie, psie to trawa zostanie najpierw intensywnie pobudzona do wzrostu, a później lub jak teraz spalona punktowo.
Tutaj ja tego nie widzę i jeśli to nie pleśń śniegowa to idę w kierunku opcji Waldka.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 20:06, 21 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po psie najpierw trawa tak wygląda, potem jest martwa z powodu zbyt dużego stężenia, a dopiero potem odrasta gdy mocz zostanie rozpuszczony podlewaniem w wodzie i rośnie wokół plamy bardziej intensywnie.

Najpierw to nie rośnie intensywnie, bo nie ma jak, jest spalona moczem.

I na tym zdjęciu jest to bardzo prawdopodobne, środek jest prawie martwy



Niech zainteresowana pokaże tę plamę teraz jak wygląda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:11, 21 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak jest łysy placek a wokół bujna trawa to mocz, a jak dalej tak samo - to zapleśniała z powodu zbyt dużej dawki nasion na m2 podczas siania i zbyt obfitego podlewania a może nawet nie skosiła w porę to trawa wyległa i zapleśniała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 07:31, 22 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Spalenie moczem następuje po czasie. Taki mocz by od razu spalił trawę to jedynie gdy pies długo jest trzymany w zamknięciu i po wypuszczeniu odda mocz - wówczas może spalić z miejsca.
Najpierw pojawia się bujna plama.

Te białe oznaki to jeśli już chcemy iść w wydzieliny zwierząt to prędzej rozkład jakiejś materii i to prędzej odchodów zwierzęcia i to nie koniecznie psa, kota itp.


Osobiście poza wygrabieniem, skoszeniem i przewietrzeniem trawnika nie martwiłbym się nad to teraz.
Lepiej przygotować właściwie trawnik do zimy by wiosną nie zastanawiać się nad kolejnym problemem.
Jeżeli trawnik teren pod nim jest mokry to takie 'kwiatki' mogą się pojawiać.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies