Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kasya 07:57, 22 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
A jak przygotować trawnik do zimy ?
Kiedy ostatnie koszenie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gemciu83 08:56, 22 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Skoro jesteś z Wwa to już powinnaś skosić trawnik. Ja już zakończyłem koszenie przed zimą na 3-4cm wysokości.
Zbieram trawę do kosza. Nie zostawiam nic (hehe) na trawniku - nie stosuję mulczowania. Taki trawnik spokojnie sobie bez chorób przetrwa zimę.
Wyższa traw lub resztki to choroby, pleść śniegowa itd.

Do końca października powinno się wykosić trawniki przed zimą i koniec zabawy. Cały czas tak robię i nie mam problemów z trawnikami.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Kasya 10:36, 22 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Ok, dziękuje
Ostatnio padało i czekam aż trawa wyschnie żeby skosic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jaremy 11:17, 22 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Witam ponownie.
Jestem w końcu po pierwszym koszeniu. trawnik wygląda w miarę porządnie.
Pytanie czy przed zimą powinienem skosić jeszcze raz (jeśli tak to na jaką wysokość).
Przypomnę że sianie było 19 sierpnia.
____________________
gemciu83 13:03, 22 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
2mc czekałeś z koszeniem trawnika ?
Wiem lenistwo !

Raczej już go nie skosisz w tym roku, więc do wiosny sobie spokojnie będzie czekał.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
jaremy 13:11, 22 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
gemciu masz dobrą pamięć - ale udało się skosić nawet trawę do kompostownika wrzuciłem sam

Trawka przycięta do jakiś 7-8 cm.

Czyli niech sobie rośnie.

A gdyby za dwa tygodnie było jeszcze ciepło to jednak ją ciąć czy odpuścić.


P.S. nawet fajnie mi się kosiło i w miarę szybko poszło.
____________________
gemciu83 16:22, 22 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
To jak po niedzieli będzie ciepło to skoś ją na 3-4cm i kup piwo będziesz już mógł sezon 'żniwny' zakończyć.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
waldek727 00:40, 23 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasya napisał(a)
A jak przygotować trawnik do zimy ?
Kiedy ostatnie koszenie ?

Podaj mi swoją dłoń Madame.
Proszę bardzo. Jesteśmy na miejscu.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2433-przygotowanie-trawnika-do-zimy
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Habanero 23:07, 26 paź 2014

Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 7
Witam

Przeczytałem większość postów w tym temacie, co wiele mi wyjaśniło, jednak nadal mam kilka pytań.

Otóż mam od niedawna niewielką działkę rekreacyjną, ktora od lat nie była użytkowana (zielenina po pas) Ściąłem chwasty i zabrałem sie za przekopywanie, okazało się jednak, że mam dość grubą warstwę darni, przerzucenie tej ziemi szpadle na druga stronę niewiele dawało. Postanowiłem więc wykopywać kostki darni, wykopuję potem rów na głębokośc dwóch szpadli i częśc darni wrzucam do góry korzeniami w ten rów po czym zasypuje czystą ziemią, częśc darni która nie mieści mi się do rowu układam do góry korzeniami na nieprzekopanej jeszcze części ogródka. Wyglada to tak:



jako że mam ograniczoną ilośc czasu, nie wiem czy zdążę przekopac w tym roku całość, czy darń może w tych kostkach zimować, czy zrośnie mi się z ziemią pod nią, czy jeśli uda mi się do konca tygodnia wszystko skopać i przygotować nawierzchnię to wysiać trawę jeszcze w tym roku? DOmyślam się że pomimo przekopania i zasypania darni na wiosnę będe musiał wykoanac wszystko raz jeszcze, bo chwasty wzejda i tak? Czy sposób w jaki przekopuje teren ma w ogole sens czy wystarczyło spryskać teren herbicydem i po prostu wywrócić darń? Z góry dzieki za pomoc.
____________________
Zielone Habanero
pasjonatkaam... 23:16, 26 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
wiem jaka to ciężka robota,tu są specjaliści więc uzyskasz od nich pomoc.Ja przekopałam wszystko głeboko,wytrzepałam chwasty,wyjełam wszelkie korzenie,kamienie,zasiałam zielony nawóz,przekopałam ponownie ale już trawnikowanie zostawiam na wiosnę

życzę wytrwałości i pieknego trawnika
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies