Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

jaremy 14:08, 30 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Powiedzcie mi, czy można jeszcze ciachnąć trawkę skoro w nocy mamy minusową temperaturę. Czy aby to nie zaszkodzi mojej "zielonej lubie"
____________________
gemciu83 15:41, 30 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Zamiast się pytać dziś powinieneś ją skosić dzisiaj !
Przytnij na ok.4 cm, spakuj kosiarkę do garażu i czekaj wiosny.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 16:58, 30 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawę kosimy dopóki rośnie, a może rosnąć, bo temp. plusowe w dzień. Ja bym nie pakowała kosiarki, może się przydać jeszcze, a jak nie trawnik to liście z trawnika pozbierasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jaremy 20:39, 30 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Dziękuję drodzy jak zwykle można na Was liczyć.

P.S. Polubiłem koszenie
____________________
Szeregowy 19:16, 06 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Czy stary trawnik, zniszczony po remoncie, należy przekopać teraz, odwracając przy tym darń, czy poczekać z tym do wiosny?
Na przedogródku zdążyłem to zrobić jeszcze we wrześniu, dodałem jeszcze granulowanego obornika i efekt jest przyzwoity.
Mam się brać za kopanie, czy zamknąć już szpadel w garażu i brać się za długo oczekiwany wypoczynek?

Podpowiedzcie proszę
____________________
Gardenarium 20:37, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego, jak czysty gatunkowo był stary trawnik, bo jeśli była w nim np. chwastnica, albo dużo chwastów dwuliściennych, to radzę się jej najpierw pozbyć, bo będzie brzydko, a przekopanie nie zniszczy chwastów w trawniku. Od tego zależy co robić.
Jeśli trawnik zniszczony a czysty gatunkowo, to możesz przekopywać, darń rozłoży się i wzbogaci glebę, będzie jak znalazł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szeregowy 20:23, 07 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Trawnik raczej nadaje się do przekopania i decyzja w zasadzie zapadła.
Problem polega na tym czy brać się za to jeszcze teraz i niech przez zimę poleży sobie takie wykopalisko, czy poczekać z tym do wiosny?
____________________
Gardenarium 20:46, 07 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej niech się rozłoży, ale będzie przez zimę brzydko, nie ma jedynego, najlepszego wyjścia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szeregowy 23:07, 07 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Danusiu
Gdybym ja umiał tak szybko kopać, jak Ty szybko odpowiadasz, to może nawet już by trawka rosła
Jeśli tylko nie będzie padać to wyciągam jutro szpadel i... do dzieła!
Dzięki za poradę.
I motywację.
____________________
Robertoo 15:35, 15 lis 2014

Dołączył: 20 paź 2014
Posty: 10
Dzisiaj u mnie było ostatnie koszenie [ mam taką nadzieję ]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies