Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Szeregowy 20:06, 15 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
U mnie też
I też mam nadzieję
____________________
Gardenarium 22:49, 15 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja mam nadzieję, że jeszcze będę kosić. Lubię koszenie a trawnik po tym zabiegu zdecydowanie ładniejszy. Obym kosiła jak najdłużej, zima będzie krótsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szeregowy 13:10, 16 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Samo koszenie to też akurat lubię,
chciałbym już tylko schować kosiarkę
zajmuje miejsce w garażu i czas już dla niej na sen zimowy w piwnicy...
____________________
Gardenarium 13:26, 16 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie czas na sen zimowy, a czas na przegląd kosiarki, zmiana oleju, świec, ostrzenie i oliwienie noży, czyszczenie itd...To jest wtedy dopiero koniec sezonu dla kosiarki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szeregowy 13:38, 16 lis 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Na moim mini trawniczku nie miałbym gdzie rozpędzić spalinowej, zaraz wjechałbym do sąsiada
Tak to jest z działeczkami w szeregowcach
Mam elektryczne maleństwo ze świeżo naostrzonym nożem - oczyszczę tylko z resztek trawy i do piwnicy

Ale zgodnie z zaleceniem - jeszcze nie teraz

____________________
zakol13 20:19, 17 lis 2014

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Póki nie ma mrozów i śniegów to nie ma co kosiarki chować Trawa lubi koszenie. Teraz co prawda nie koszę już co 3 dni jak w środku sezonu (zdarzało się i co 2 ) ale raz w tygodniu śmigam Tyle, że ja wręcz uwielbiam kosić:

Fotka z przed weekendu, wybaczcie jakość (aparat w telefonie). Eksperymentowałem z szerokością pasów, ale wróciłem do standardowych czyli węższych



Standardowe czyli takie: (26.10)




Także kosić, kosić W tym roku koszę strasznie często i trawnik jest gęsty i piękny jak nigdy!
____________________
lindsay80 22:39, 17 lis 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zakol13 ten trawnik jest modelowy, marzę o takim gratuluję!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:16, 20 lis 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dlaczego moja trawa tak wygląda?


a w zbliżeniu:



Posiana była 5.10, jakieś 2 tygodnie temu zaczęły być widoczne żółte plamy i to się poglębia. Bardzo u nas mokro, ale czy to może być powód?
____________________
Tu ma być ogród :)
gemciu83 08:34, 20 lis 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Czyli trawnik ma 7 tyg.

Te plamy od 2 tyg i zmiana barwy to już efekt spadku temp.. Dwa woda i niskie temp. nocą dają taki efekt wilgoć i spadki temp. wychładzają przy gruncie młode korzonki i źdźbła trawy.

Przestańcie go podlewać teraz bo na to był czas na początku po wysiewie nasion.
Wydaje mnie się, że na glebie jest pełno wody co może powodować gnicie korzeni.

To jest młody trawnik i widać, że jeszcze się nie rozkrzewił, nie wgryzł przed zimą w glebę.

Jeśli przetrwa zimę to wiosną czeka Was dużo pracy z nim by go wzmocnić i zregenerować. Śmiem twierdzić, że bez dosiewki się nie obejdzie bo straty będą.

Temu trawnikowi potrzeba słońca i przynajmniej 12 st w ciągu dnia.

Przed wysiewem nasion daliście jakiś nawóz do gleby ?
Jakie podłoże było użyte czy sprowadzana ziemia czy też grunt rodzimy wzruszony, przygotowany i na to wysiew.

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
lindsay80 08:47, 20 lis 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
gumciu83 podlewanie tego trawnika to tylko z chmur, ani raz nie robiliśmy tego sami.
Ziemia wszędzie to humus w całości z naszej działki spod budowy, a że dom mamy duży to sporo tego było (warstwa o grubości 15-20 cm).
Po rozwiezieniu była potraktowana glebogryzarką (nawet dwukrotnie w ciągu 8 tygodni, bo po pierwszym zabiegu ciągle lało i nie dało się nic zrobić na działce, w międzyczasie porosły maleńkie chawasty więc przed sianiem trawy ponownie użyliśmy glebogryzarki i dopiero było równanie i sianie.
Nawozu nie dawaliśmy.
Ach to pewne, że trzeba będzie dosiewać, bo miejscami wiatr przegonił nasiona.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies