Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

justajusta 23:18, 27 maj 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Pięć lat po budowie wzięliśmy się w końcu za trawnik, na razie jednak pół działki, drugie pół jak zdążymy to jeszcze jesienią.
Ziemia piaszczysta, oczyszczona po budowie, ale do tej pory rosły na niej chwasty (perz, szczaw, chwastnica i inne kwitnące), które były koszone jak normalna trawa. Na tą chwilę ręcznie zdarliśmy darń, przekopaliśmy na szpadel, oczyściliśmy z korzonków (na pewno coś zostało), wyrównaliśmy i przykryliśmy warstwą czarnoziemu około 10cm (mieszanka torfu, piachu i kompostu).
Czy siać od razu trawę teraz, czy czekać aż wzejdą chwasty i spryskać wszystko Roundapem, odczekać trochę i dopiero posiać? Wstępnie mieliśmy zrobić to drugie odczekać do połowy sierpnia i dopiero posiać, ale sama już nie wiem co robić. Czy czekać do sierpnia, czy robić teraz, chociaż wiem, że teraz już trochę za późno.
Mam jeszcze obawy, co do pierwszej opcji, czyli wysiewu od razu, bo myślę, że nie udało nam się usunąć wszystkich korzonków, poza tym z czarnoziemu też może coś wyrosnąć. Dodam, że nie mam nawadniania.
Liczę na wasze porady.
____________________
Justa
MarcinCz 10:16, 29 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam czy mógłby ktoś spojrzeć na 151 stronę wątku tam jest moje pytanie odnośnie świerzo co posianego trawnika.
Dziękuje i liczę na Wasze porady.
____________________
waldek727 02:28, 30 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)

Danusiu
Co myślisz o tej trawie?
http://www.centrumtrawy24.pl/pl/p/Gazon-Agronas/13
i jeszcze o tej
http://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/nasiona/trawa/trawa-gazonowa-mecenas-graminex,p180048,l370.html
Nie wiem jaką wybrać?
a zakładam trawnik po raz drugi i chciałabym żeby było dobrze ... na lata


Szkoda Renatko, że nie dałaś się namówić na mieszankę traw z firmy Barenbrug.
No trudno. Wybór należy do Ciebie.
Sześcioletni trawnik. Zastosowana mieszanka Barenbrug Exclusor Gazon Elite z niewielkim dodatkiem angielskiej Geolii.

Przed pierwszym wiosennym koszeniem i nawożeniem /sezon 2015/.

I po.



____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaBawaria 08:16, 30 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A czy ta mieszanka jest tez dobra na trawniki dla rodzin z dziecmi?Czy raczej na malo uzywane?
____________________
Zapraszam na kawe
kasia_c 22:43, 02 cze 2015

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Mam pytanie odnośnie zakładania trawnika. Opryskaliśmy teren herbicydem, chwasty uschły. Została lekko przekopana wierzchnia warstwa ziemi, teren trochę wyrównany. Ziemia raczej piaszczysta, słaba.
Ok 10 cm ziemi jest do dosypania i zastanawiam się czy jeśli kupimy np czarnoziem to czy mieszać go z ziemią istniejącą czy nasypać na to co mamy i trawa się ładnie przyjmie?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
ren133 22:55, 02 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)


Szkoda Renatko, że nie dałaś się namówić na mieszankę traw z firmy Barenbrug.
No trudno. Wybór należy do Ciebie.
Sześcioletni trawnik. Zastosowana mieszanka Barenbrug Exclusor Gazon Elite z niewielkim dodatkiem angielskiej Geolii.

Przed pierwszym wiosennym koszeniem i nawożeniem /sezon 2015/.

I po.





a ja jeszcze nie kupiłam trawy ... odsuwam ciągle w czasie tę decyzję ... podpytuję to tu to tam ... już byłąm zdecydowana na zakup Barenbrung Exclusor Gazon Elite kiedy eM zaczął dociekać i stwierdził, że trawa holenderska nie nadaje się na nasze warunki ... i zgłupiałam ... od poniedziałku pyta mnie czy kupiłam a ja wciąż niezdecydowana ... a tu masz taki post i ... zdjęcie. Wybacz mi to pytanie, ale naprawdę Twoja trawa nie jest z rolki??? ... i kiedy ją siałeś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
pasjonatkaam... 23:12, 02 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
kasia_c napisał(a)
Mam pytanie odnośnie zakładania trawnika. Opryskaliśmy teren herbicydem, chwasty uschły. Została lekko przekopana wierzchnia warstwa ziemi, teren trochę wyrównany. Ziemia raczej piaszczysta, słaba.
Ok 10 cm ziemi jest do dosypania i zastanawiam się czy jeśli kupimy np czarnoziem to czy mieszać go z ziemią istniejącą czy nasypać na to co mamy i trawa się ładnie przyjmie?


nie jestem specem,mam podobną ziemię,położyłam 10cm warstwę czarnoziemu i nie przekopywałam.Jest zielono po 3 tyg. Warto natomiast dorzucić trochę gliny.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
marbrz 08:02, 03 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
@ren133. W cytacie Waldka masz odpowiedź na swoje pytanie to ostatnie. Co do rolki musi Ci sam odpowiedzieć.
waldek727 19:17, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KasiaBawaria napisał(a)
A czy ta mieszanka jest tez dobra na trawniki dla rodzin z dziecmi?Czy raczej na malo uzywane?

Kasiu.
Jeżeli trawnik będzie intensywnie użytkowany to szybciej poleciłbym Ci Barenbrug Green Universal. Ja zakupioną mieszankę Barenbruga nieznacznie wzmacniałem trawą angielską.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 19:34, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)


a ja jeszcze nie kupiłam trawy ... odsuwam ciągle w czasie tę decyzję ... podpytuję to tu to tam ... już byłąm zdecydowana na zakup Barenbrung Exclusor Gazon Elite kiedy eM zaczął dociekać i stwierdził, że trawa holenderska nie nadaje się na nasze warunki ... i zgłupiałam ... od poniedziałku pyta mnie czy kupiłam a ja wciąż niezdecydowana ... a tu masz taki post i ... zdjęcie. Wybacz mi to pytanie, ale naprawdę Twoja trawa nie jest z rolki??? ... i kiedy ją siałeś?

Renatko.
Producenci mieszanek traw z Holandii lub Niemiec nie ograniczają swojego rynku zbytu tylko do państw Europy Zachodniej. W ich laboratoriach również dobierane są odpowiednie gatunki traw mogące znaleźć sobie dogodne warunki do wzrostu w naszej strefie klimatycznej. Bardziej obawiałbym się mieszanek traw sprowadzanych z Anglii. Poza tym żaden przedsiębiorca nie pozwoli sobie na to, aby sprowadzać towar z za granicy który na polskim rynku nie ma racji bytu. Oceń warunki glebowe oraz wzrostu traw w swoim ogrodzie i skonsultuj je z przedstawicielem handlowym firmy który bardzo chętnie dobierze Ci odpowiednią mieszankę traw do miejsca przeznaczonego na trawnik.
Reniu. Nigdy nie miałem trawnika z rolki. Zakładam je sam od A do Z z siewu przygotowując wcześniej bardzo starannie glebę pod przyszłą murawę. To co widać na zdjęciach to trawnik w szóstym sezonie wegetacyjnym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies