Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

daro 13:29, 09 lip 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 3
Aaaa , o "polskiej łączce" słyszałem tylko, że tam są nie tylko stokrotki ale inne kwiaty również a poza tym one rosną na ok. 20 cm żeby zakwitnąć. Zależało mi, żeby jednak zachować pewną schludność i dlatego ta mikrokoniczyna. Sam jestem ciekaw efektu no i masz rację jak się nie spodoba to "kilim go"!
____________________
rmf 15:06, 09 lip 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
michalb napisał(a)
Witam serdecznie po raz pierwszy

Miałem przyjemność poczytać Wasze wypowiedzi i jestem pod wielkim wrażeniem ile zachodu dla pięknego trawnika trzeba zrobić. Jako że za "parę chwil" stanę się posiadaczem działki mam swe wątpliwości.

Działka jest w otulinie leśnej z 2 stron i po godz. 15 średni jest nasłoneczniona. Działka mas służyć dla mojego dziecka aby miał własne miejsce do zabawy na wypad poza miasto no i nie ukrywam że chcę aby zachować ciszę i spokój. Ziemia jest 5 klasy czyli piasek.

znalazłem coś takiego "TRAWA BABILON NA TERENY SUCHE KORZEŃ DO 1,5m" jako że jestem laikiem w tym temacie pytam się Was czy to w ogóle będzie dobre rozwiązanie aby zrobić trawnik. Działka jest spora prawie 4300 m2 więc zabawy było by sporo aby to walcować, torfować itd itp.
Teren jest płaski więc da się uniknąć tych czynności czy raczej warto się pomęczyć i ubić.

Proszę o rady bo trochę się zmartwiłem czytając wasze profesjonalne wypowiedzi, nie mówiąc nic o Waszych pięknych zdjęciach trawników. Duży trawnik dużo kłopotów
pozdrawiam


Pewnie najlepiej byłoby nawieźć lepszej ziemi ew nawet gliny i wymieszać z tym piaskiem. Tej trawy nie znam ale teraz sporo jest takich traw typu sahara. Co do skuteczności to nie wiem ale na mój mały rozum to cudów nie ma.
Aby coś rosło tu musi pić i jeść (woda i nawóz). Nawet jeśli masz trawę z dłuższymi korzeniami to i tak na piasku woda szybko przelatuje. Jeśli możesz to znajdź rolnika który przeleci się po polu glebogryzarkę ew "sprężynami" broną jakąś i wymiesza ten piasek np z gliną i jakąś lepszą ziemią. Popatrz też po sąsiadach, polach co i jak rośnie.
Możesz też wysiać cos na kształt łąki polskiej lub trawy z mikrokoniczyną ( tak bym zrobił) Bo chyba nie bedziesz tam jeździć co tydzień kosic trawy.
ew przygotuj sobie kawałek pod lepszy trawnik - np 100m2 co recznie da sie spokojnie zrobić i dla dziecka jak znalazł ...
____________________
Ymma 00:22, 12 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
daro napisał(a)
Witam!
mam pytanie trochę z innej mańki. Czy ktoś z Was miał/ma doczynienia z trawą z mikrokoniczyną? Chcę zasiać przed ogrodzeniem bo ciągle chwasty rosną i męczą duszę. Mikrokoniczyna podobno rośnie do 10 cm, zakwita (białe kwiatki) i wszystko cacy. Jak zakwita to się rozsiewa i tu pytanie czy jest "szansa", że ona rozpyli mi się za płot na ogród tylko z trawą? Bo tego bym nie chciał. Czytałem że wystarczy kosić i nie dopuścić do kwitnięcia ale korci mnie żeby zobaczyć te białe kwiatki przed płotem.

Pozdrawiam i cieszę się że znalazłem ten portal i forum bo najciekasze i naróżniejsze jest!


mam u siebie trawę z mikrokoniczyną - nie dopuszczam do kwitnięcia ( koszę/wyrywam kwiatki co 2 dni ), koniczyna się ładnie rozrasta. Jeżeli chcesz mieć ją za płotem wystarczy wg moich doświadczeń wysiać ją punktowo i ładnie się rozrośnie, wystarczy dać jej dobrą ziemię na start i potem raz czy drugi nawieźć o podlewaniu na starcie nie zapominając. Koniczyna z mieszanki kiełkuje w ciagu 4-5 dni, trawka około 7-10 dni
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Gardenarium 00:24, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym się bała koniczyny. Właśnie mamy przeróbkę ogrodu, gdzie rozprzestrzeniła się na szlachetne trawniku strasznie

Zawsze jest taki moment, kiedy zapomnimy skosić, albo jesteśmy na urlopie i sobie zakwitnie.
Najlepiej posiej na ulicy normalną trawę. To tylko moje zdanie, posłuchaj też innych rad i wtedy zdecyduj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 07:57, 17 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A ja sobie chyba własnoręcznie acz niezamierzenie krzywdę zrobiłam
Przez pierwsze 3 lata trzymaliśmy samochody pod chmurką, z jednej strony domu, w kwietniu poszły do garażu a w miejscu, gdzie parkowały zostało klepisko. Postanowiłam dosiać trawę, bo po bokach była. Przygotowałam glebę, kupiłam pudło trawy na suchą glebę (wspomniany powyżej babilon), posiałam, całość przykryłam biała agrowłókniną, żeby nie wywiało i nie wysuszało. Jako że trafiłam na majową suszę, to cały czas podlewaliśmy, trawa ładnie skiełkowała, zaczęła szynko rosnąć i teraz nie byłoby już widać, gdzie dosiewane a gdzie stare, gdyby nie to, że ta dosiana... jest bardzo jasna
Na zdrowy rozsądek powinnam to wszystko wywalić i na całości siać nową trawę, ale to logistycznie bardzo trudne.
Już wiele razy dosiewałam trawę w różnych miejscach i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby dosiewka odcinała się z powodu koloru.
Czy można jakoś "przyciemnić trawę" czy taka jej genetyczna uroda i tylko wymiana mi pozostaje?
____________________
Nasz mały, zielony świat
dycjusz 23:15, 17 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 28
Basiu. Nie jestem "jeszcze" ekpertem w sprawie trawników, ale jakieś doświadczenia mam i Twój problem ewidentnie związany jest z tym, że świeżo posiana trawa zawszebedzie "jaśniejsza" od starej..

Jest to związane z tym, iż nowa trawa nie zawiera jeszcze tyle chlorofilu (związek chemiczny w roślinie odpowiedzialny za barwe) co stara trawa..

Nie musisz teraz wywalać całego trawnika.. ale dbać o to co masz.. czyli odpowiednio nawozić no i oczywiście dać czas młodej trawie, żeby mogła stać sie starą trawą hehe.

Za rok nie poznasz, że była jakaś stara i nowa trawa;p

Pozdro

Basiaw 19:59, 18 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dycjysz, trzymam Cię za słowo
Oczywiście żartuję, ale mam wielką nadzieję, że tak właśnie jest, bo zupełnie mi się nie uśmiecha niszczyć to, co kosztowało mnie sporo pracy a do tego przy psie, który biega po podwórku wszelkie prace związane z trawnikiem do prostych nie należą.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 07:50, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz podnawozić delikatnie trawę, najlepiej Florovitem z żelazem, powinna się "upodobnić" do starej trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 15:55, 22 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gardenarium napisał(a)
Możesz podnawozić delikatnie trawę, najlepiej Florovitem z żelazem, powinna się "upodobnić" do starej trawy.



Dzięki Danusiu za podpowiedź, chętnie skorzystam z porady, zrobię wszystko, żeby uniknąć usuwania tej nowej darni.

Pozdrawiam!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ewcia88 20:45, 25 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
A ja mam takie pytanie, podobno jak sie zasieje trawe nie mozna po niej deptać.to prawda?bo jak będę ją podlewać?
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies