Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 17:19, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)

Dziekuję.
Miałam kupic rosahumus, ale nie mam opryskiwacza, więc poszłam na łatwizne i kupiłam ten humus active.

Kwasy humusowe można uzupełnić w glebie również przy użyciu konewki z drobnym sitkiem.
Trzeba wtedy zastosować nieco większe rozcieńczenie roztworu. Kwasom humusowym to nie przeszkadza, a woda w tym przypadku jest tylko nośnikiem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
miskka 19:15, 26 sie 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Waldku, czy trawnik użyźniasz tylko biohumusami? Czy polecasz coś innego? Zapewne rozsypywanie ziemi kompostowej, prawda? Ale mojego kompostu za mało... Zależy mi na naturalnych metodach. Ograniczone mam także możliwości na zakup czegokolwiek
____________________
baczek83x1 13:52, 27 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Witam.
Jestem oczywiście kompletnie nowy na tym forum. Miesiąc temu na przełomie Lipca i Sierpnia założyłem nowy trawnik z siewu i tak od miesiąca sobie o niego dbam. Wkręciłem się dosyć mocno i czytając różne artykuły na necie natrafiłem na te forum. Wrzucę zaraz zdjęcia swojego trawnika i w sumie nie wiem czy efekt jest dobry czy średni. wydaje mi się że nie jest źle, stojąc z boku wygląda to całkiem całkiem ale z przybliżenia jest trochę pustych miejsc i sporo chwastów w tych miejscach. Regularnie podlewam dwa razy dziennie i rośnie jak na drożdżach. Teraz musiałem kosić co 4 dni. Czekam na opinie jak to wygląda i co robić dalej. Pozdrawiam
baczek83x1 14:04, 27 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
justajusta 20:54, 27 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Siałam trawę w połowie lipca i gdzieniegdzie tez są placki niezadarnione, ale Danusia pisała, że się rozkrzewią. Ja wyrywam chwasty systematycznie, radzę tobie to samo. Więcej nie pomogę, bo ja laik jestem, ale dzięki forum coraz mądrzejsza
____________________
Justa
Gardenarium 10:48, 28 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak koniecznie chcesz to dosiewaj, ale dosiewanie spowoduje że w końcu będzie za gęsto i część siewek zgnije. Więc po co dosiewać?

Wyrywaj chwasty i podlewaj. Koś przynajmniej co tydzień i trawnik się pięknie zagęści. Miesiąc to za mało na uzyskanie jednolitej darni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baczek83x1 11:32, 28 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Dziękuje Danusiu. Małe jeszcze pytanko. Nawozić ten mój młody trawnik teraz jakimś specyfikiem jesiennym by lepiej zimował czy po tym jak wygląda i to ze ma dopiero miesiąc oszczędzić go. No powiedzcie ze nie jest najgorszy
Blanka28 12:26, 28 sie 2015

Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 13
baczek83x1 napisał(a)
Dziękuje Danusiu. Małe jeszcze pytanko. Nawozić ten mój młody trawnik teraz jakimś specyfikiem jesiennym by lepiej zimował czy po tym jak wygląda i to ze ma dopiero miesiąc oszczędzić go. No powiedzcie ze nie jest najgorszy


ktoś tu chyba na kokieterię wpadł.. nie jest najgorszy boczku, nie jest
Kasya 21:01, 29 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Po jakim czasie, teraz w lecie powinny się pojawić pierwsze wschody ?
Bo się martwię czy przypadkiem nasiona nie były jakieś stare...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 14:38, 30 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
Nasiona w mieszankach traw mają różną siłę kiełkowania. Niektóre mogą ukazać się po kilku dniach a inne po tygodniu, dwóch a nawet trzech. W tym roku jest niesprzyjająca pogoda dla naszych roślin w ogrodach. Niestety dotyczy to również naszych trawników.
Staraj się cały czas nawilżać glebę tak, aby woda przesiąkała do głębszych jej partii.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies