Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sarenka 12:10, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
jazzy napisał(a)

Na pierwszej stronie tego wątku Danusia opisuje jak siać trawę i czytamy m.in. "Siejemy trawę, znowu przegrabiamy i wałujemy"


Ja siałam 18 września. Wałowałam nasiona, nasion nie przykryłam ziemią i po 8 dniach zaczęła wchodzić.
Bardzo powoli co prawda, bo znowu susza, zero deszczu, tylko moje podlewanie z węża. Ale wschodzi
no właśnie dla mnie to było to samo co wysiac i zwalowac.
No nie ważne,już mam nauczkę,wystarcz, że mnie teraz wyrzuty zżeraja od środka

Dodam,że przed wysiewem przegrabilam podwórko,przed polaniem humusem.
____________________
Magda W samym sloncu
jazzy 12:16, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
sarenka napisał(a)
no właśnie dla mnie to było to samo co wysiac i zwalowac.
No nie ważne,już mam nauczkę,wystarcz, że mnie teraz wyrzuty zżeraja od środka

Może jeszcze nic straconego. Podlewaj. Może się uda.
Mój szwagier mi opowiadał, że raz późną jesienią posiał trawę, która nie wzeszła, ale wiosną cud się stał i wszystkie nasiona ruszyły. Nie wiem czy to możliwe, ale może jeśli naprawdę nie wzejdzie Ci ta trawa, to przysyp ziemią i poczekaj do wiosny
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 12:19, 01 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spokojnie wzejdzie, potrzebna fala ciepełka i ruszy z godziny na godzinę. Nam kiedyś w grudniu wzeszła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 13:34, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki za dobre słowa.
Zaraz pójde podlewac bo wieczorem to marznę tylko

Edit
Ufffd,jednak wschodzi, tam gdzie słońce dłużej więcej,ale i tak się cieszę, może w ciągu 2 najbliższych tygodni co z niej będzie.

Zabieram się za podlewanie
____________________
Magda W samym sloncu
jrg 16:24, 01 paź 2015

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 6
Witam

Potrzebuję obniżyć pH ziemi pod trawnik o 1-2pH na 14 arach - obecnie jest 7-8pH - i tu pojawia się problem bo na zakupionym siarczanie amonu jest tylko napisane 2-6 kg/ar i żadnej informacji o ile to zmieni pH! Pan w sklepie też nie był mi w stanie udzielić takiej informacji.

Jutro przyjeżdża do mnie avant z glebogryzarka separacyjną i chcę rozsypać siarczan przed "rekultywacją" która będzie robiona tylko na 5cm (kosmetyka po randapie z połowy sierpnia) - na 10cm mam siatkę przeciw kretom - potem grabki, wałowanie i sianie.

Proszę pilnie o radę

Janusz
marbrz 19:28, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zanim zaczniesz obniżać ph musisz się dowiedzieć co jest powodem jego jego tak wysokiego stanu. Zacznij od badania gleby. Czy nie sypałeś kiedyś kredy ?
jrg 07:39, 02 paź 2015

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 6
Nigdy niczym nie nawoziłem, od 2006 - 2010 rosła sobie "polna" trawa, potem teren był podnoszony o 80cm (ziemia przywieziona) a na wierzch 15cm humusu ściągniętego z terenu przed podnoszeniem.

marbrz 11:38, 02 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
To pytanie nr 2 - skąd wiesz że masz ph 7-8?
Zrób jak mówię za 50 zł badanie gleby to będziesz wiedział dokładnie co i ile jej potrzeba sypać.
Ph - metry ręczne można sobie, że tak powiem darować.
jrg 12:17, 02 paź 2015

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 6
Zmierzyłem pH - metrem chemicznym, zalewa się próbkę płynem który odpowiednio zmienia kolor reagując z ziemią a wynik odczytuje ze skali porównawczej. Mierzyłem w 5 miejscach. Z tego co pamiętam z chemii 7 pH to odczyn obojętny a dopiero uprawy powodują zakwaszenie i dlatego rolnicy muszą stosować wapno.
Wartość 5,5-6 pod trawnik to już odczyn kwaśny.
Może taki wynik wynika z tego, że nic tu nie rosło a w ostatnim czasie 1,5 roku teren był przekopywany, równany itp.. - więc nawet "polna" trawa nie mogła zbytnio się zadomowić.
marbrz 13:04, 02 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Tak więc, zanim cokolwiek zaczniesz działać zrób badanie gleby bo za kilka dni będziesz pytał czym i w jakich dawkach nawozić. A jak dasz próbki do analizy to zapytaj specjalistów o ile Ci spadnie PH stosując taki albo inny nawóz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies