Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 22:02, 31 sty 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Wczoraj było u nas 14C więc jazda do pracy... udało mi się na połowie działki (na tej połowie, którą mam już wypielęgnowaną) położyć siatkę na krety, w sumie fajna i prosta robota, pomagał mi 5 letni synek i spokojnie daliśmy radę Jako, że ziemię spod pieczarek, będę miał za darmo, to szkoda byłoby jej nie wykorzystać. Planuję ją przemieszać z jakąś kupną pół na pół. Nawóz spod gołębnika mogę dać w każdej chwili, bo tata hoduje gołębie. A w temacie trawy, lepsza: Graminex Wembley czy Barenbrug Exlusor?
Sebek85 23:13, 31 sty 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12

Z doświadczenia sąsiadki unikaj traw typowo sportowych. Sasiadka kupiła taką bo sprzedawca doradził, a teraz myśli jak wymieniać np na to co ja mam, ale to cała praca od początku...
Ja miałem też przygodę z handlarzami "ziemią" z Warszawy przy ulicy Płochocińskiej, po pierwsze przyjechało całkowicie co innego niż oglądałem, a po drugie jak poszedłem po metrówkę żeby zmierzyć czy chociaż metry się zgadzają to wychodząc z metrówką zobaczyłem tylko tył uciekającej ciężarówki .
Jedyne co tu mogę jeszcze dopowiedzieć to nasiona kupić raczej przed samym siewem.
____________________
misiek80 11:02, 12 lut 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Czy 25-30 zł/tonę ziemi pod trawnik to dużo, czy raczej normalna cena? Potrzebuje z 50 ton, żeby przemieszać z ziemią spod pieczarek. Jakby ktoś miał namiary na ziemie (śląsk, powiat mikołowski), to będę wdzięczny.
Gardenarium 11:23, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej normalna cena.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 13:06, 12 lut 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Mam możliwość zakupu ziemi z pola po 23 zł/tonę już z dowozem, inne tj. leśna, czarnoziem, przesiewana itd - już droższe. Czy jak taką ziemię wymiaszam 50/50 z ziemią spod pieczarek, to podłoże pod trawnik będzie ok? Ciepło się robi więc trzeba coś robić
Sebek85 22:32, 13 lut 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12
Ja płaciłem chyba 70zł za metr sześcienny czarna i przesiewana (okolice warszawy).
Z tego co doradził mi znajomy to lepiej się dogadywać na metry bo to jest jednostka którą średnio ogarnięty kupujący może sprawdzić, a tony jak sprawdzisz?
____________________
misiek80 08:46, 16 lut 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami trawy
Barenbrug: Super Sport, Rapide, Shadow Gazon, Solide, Exlusor, Green Universal, Watersaver, bo cenowo różnice są spore?
Gardenarium 10:35, 16 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest bardzo znacząca różnica, w składzie mieszanek przede wszystkim i przeznaczeniu. Np Shadow Gazon jest do cienia więc nie nadaje się na słońce.

Trzeba czytać co zawierają poszczególne mieszanki i pytać bezpośrednio producenta, który powinien dobrać odpowiednią do twojego ogrodu, rodzaju gleby i zacienienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 12:17, 16 lut 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Jak zwykle dziękuję za szybkie info. Tak się jeszcze zastanawiam - pomiędzy sklepami internetowymi, a ofertami na allegro w cenie 15 kg opakowania trawy jest nawet 100 zł różnicy. W sklepach internetowych Barenbrug Exlusor kosztuje 500+ a na allegro nieco ponad 400 zł. Czy gdzieś tu może być haczyk?
Gardenarium 12:21, 16 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nie wiem, haczyk jest w tym, że na all nie masz gwarancji, że otrzymasz towar licencjonowany. Może to być cokolwiek, a nie ma gdzie dojść swoich racji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies