Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 22:34, 27 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adam_juraszek napisał(a)
Witam. Nawiozlem humusu rozgrabilem wyrównalem zasiłek trawe sportową i delikatnie zagrabilem. Problem w tym ze nie nawozilem humusu przed sianiem trawy , czy wyrośnie co dalej robić. Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam


Wyrośnie jeśli będziesz podlewał systematycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adam_juraszek 23:09, 27 kwi 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 5
Podlewać 2 razy dziennie i pogoda tez dopisuje. A czy nie trzeba teraz w jakiś sposób nawozic lub wzbogacić glebę?
Gardenarium 23:12, 27 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pogoda nie bardzo dopisuje, bo ziemia jest zimna, a nasiona wschodzą gdy temperatura gleby jest powyżej 12 stopni, a nie jest. Deszcz to jeszcze nie wszystko.

Czy w jakikolwiek sposób wzbogacić? Teraz nie, trzeba to było zrobić przed siewem. teraz to już nic nie wzbogacisz.

Dasz nawóz gdy trawnik po raz pierwszy skosisz.

Co zrobiłeś źle? A co dobrze? - Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adam_juraszek 23:32, 27 kwi 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 5
Dziękuję i liczę na to ze będzie dobrze. Pozdrawiam
Norman 09:00, 30 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Witam,

Trzy tygodnie temu zasiałem trawę (firmowa mieszanka uniwersalna) i na dużej części jeszcze nie wzeszła. Faktem jest, że prawie jej nie podlewałem do tej pory. Pytanie czy przymrozki, które były mogły zaszkodzić nasionom? Czy jest sens to jeszcze podlewać? Po zasianiu trawnik przejechałem walcem, niczym nie posypywałem.
____________________
Gardenarium 10:59, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ nasiona leżą na wierzchu, w dodatku suche, to nie ma szans na wschody. Taka szansa pojawi się gdy posypiesz lekko ziemią do trawników, albo chociaż torfem i zaczniesz podlewać, albo już tak minimalnie...mini-mini chociaż podlewaj.

Nasiona muszą napęcznieć i nie o przymrozki tutaj chodzi a o wodę. Gdy zaczynają kiełkować ta woda cały czas powinna być.

Sens a nawet konieczność podlewania jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Norman 08:35, 04 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Podniosła mnie Pani na duchu.
Po kilku dniach podlewania widzę, że coś zaczyna się dziać, chociaż są jeszcze puste "placki". Posypię je ziemią.
Czyli wiosenne przymrozki nie zniszczą nasion ani wschodzącej trawy? Czytałem gdzieś, że mogą zaszkodzić...
____________________
Gardenarium 09:39, 04 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daj spokój z przymrozkami, skup się na posypaniu (wtedy ziemia chroni) i na podlewaniu wschodzących siewek. Zobaczysz takie czerwonawe igiełki. Połóż się na ziemi i popatrz z perspektywy trawnika.

Gdy ciepło się zrobi, trawnik buchnie zielenią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Norman 21:12, 04 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Posypane w miarę możliwości. Pozostaje czekać na efekty. Przynajmniej pogoda póki co dopisuje...
____________________
Iwona100 21:25, 04 maj 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam.
Dwa i pół tygodnia temu zasiałam trawę ( odmianę Graminex Wembley), która już wschodzi. Przed wysiewem nie był dawany żaden nawóz. Chciałam zapytać, kiedy mogę zacząć nawozić trawnik? Czy dać dopiero nawóz jesienny, czy wcześniej jakiś inny? Jeśli wcześniej inny, to jaki najlepiej na tak młody trawnik? Z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies