Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

jason 07:13, 19 maj 2016

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Wszystko jasne
sebol2000 18:15, 19 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 5
Witam ponownie, mam pytanie od znajomego. Posiada trawę sportową (mieszanka chyba Barenbrug) i zaczęły pojawiać się jasne kółka na trawie, zielone jasne plamy. (tak jakby młoda trawka rosła i jest tego bardzo sporo, takich kółek). Wygląda to bardzo nie ładnie. Proszę o informację, jak pozbyć się tego problemu z trawnika. Bardzo dziękuję za pomoc
misiek80 13:43, 20 maj 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Czy po posianiu trawy na zwałowanym terenie, lepiej go tylko zagrabić i znów zwałować, czy posywać cieniutką warstwą ziemi i zwałować? Mieszkam na terenie parku krajobrazowego, gdzie jest mnóstwo ptaków, dlatego pomysł przysypania i zwałowania wydaje się rozsądniejszy?
I drugie pytanie, czy obrzeże trawnikowe odzielające trawnik od rabaty powinno wystawać ponad ziemię (a jeśli już to ile mniej więcej), żeby wygpdnie jeżdzić kosiarką?
Norman 17:41, 20 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Witam,

Trawa zaczęła wschodzić około miesiąc temu i do tej pory jej wysokość w większości miejsc nie zbliżyła się nawet do poziomu koszenia. Co gorsze zółknie
Możliwe, że załatwiłem ją Rosahumusem, którym pryskałem kilka dni po pojawieniu się kiełków? Podlewam regularnie. Czy jest dla niej ratunek?



____________________
bruno 21:29, 20 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Sebol2000 ja też posiałem Barenbrug super sport, i mialem podobne jasne koła podlewam na okrągło i trawa sie zazielenia, zauważyłem ze bardzo powoli rosnie, a to chyba wina 40 procentowej Wiechliwy łąkowej tak mi sie wydaje...
kamikaze111 07:48, 21 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
misiek80 napisał(a)
Czy po posianiu trawy na zwałowanym terenie, lepiej go tylko zagrabić i znów zwałować, czy posywać cieniutką warstwą ziemi i zwałować? Mieszkam na terenie parku krajobrazowego, gdzie jest mnóstwo ptaków, dlatego pomysł przysypania i zwałowania wydaje się rozsądniejszy?
I drugie pytanie, czy obrzeże trawnikowe odzielające trawnik od rabaty powinno wystawać ponad ziemię (a jeśli już to ile mniej więcej), żeby wygpdnie jeżdzić kosiarką?


Maciek, podejdź do kosiarki poruszaj nią i zobaczysz czy lepiej jeździ się po płaskim czy po wystającym elemencie

najlepsze i najpraktyczniejsze ze względu na koszenie są takie obrzeża które są na równi z trawnikiem. Ja mam wystające kilka cm i najpierw zapierniczam przy nich z nożycami elektrycznymi na szerokość kółka i następnie jadę przy samym obrzeżu kosiarką.
Gardenarium 08:24, 22 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
NIerównomierne wybarwienie trawniką wiąże się zapewne z zyznością gleby i innymi jej właściwościami. Tam gdzie gleba lepiej przekopana i zyźniejsza, trawnik jest lepszej jakości.

Moja rada jest taka, aby miejsca gorsze przesypać żyzną ziemią i bardzo delikatnie przegrabić lub jedynie przesypać ręką odpowiednio ruszając.


Przed przesypaniem bym koniecznie delikatnie przekosiła trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bruno 10:52, 22 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam pani Danusiu proszę o poradę, na trawniku pojawiaja mi sie takie nasionka dlaczego ?
bruno 10:55, 22 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam przesyłam zdjecie przez fotosika, forum nie ładuje.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e237aaf0c5d43512
Gardenarium 21:56, 22 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sebol2000 napisał(a)
Witam ponownie, mam pytanie od znajomego. Posiada trawę sportową (mieszanka chyba Barenbrug) i zaczęły pojawiać się jasne kółka na trawie, zielone jasne plamy. (tak jakby młoda trawka rosła i jest tego bardzo sporo, takich kółek). Wygląda to bardzo nie ładnie. Proszę o informację, jak pozbyć się tego problemu z trawnika. Bardzo dziękuję za pomoc


Bez zdjęcia się nie obejdzie. Tutaj wróżek nie ma, fakty są potrzebne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies