Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

CebuleKwiatowe 11:00, 27 cze 2016

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Póki co nie robiłbym z nią nic, poczekaj aż całkowicie wzejdzie i ewentualnie dopiero wtedy działaj. Jak teraz na zimę wygląda sytaucja? Bo na pewno wiele się przez ten okres wyjaśniło.
____________________
kamikaze111 11:19, 27 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
kaesck napisał(a)
:/ Czy powinienem czekać z koszeniem na mniej mokrą pogodę czy próbować kosić?


Pozdrawiam


Niee noo koś w deszczu.. tylko weź parasol! bez parasola trawa straci kolor
miskka 12:26, 27 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
waldek727 napisał(a)
Nie ma.
Gleba w przeciwieństwie do stołu nie jest martwą naturą.

Po paru miesiącach nawet przy zastosowaniu tej techniki na powierzchni gleby będą powstawać zagłębienia i wzniesienia a płaszczyzna trawnika może mieć wcześniej nie planowany nieznaczny spadek.


No właśnie i otóż to Do tego dochodzą wybrzuszenia po mrozie, które też wiosną można a nawet trzeba wałować. U mnie jeszcze nornica - są miejsca, że pod ciężarem człowieka nieco się zapada trawa. Nornica poczyniła mi w tym roku niesamowite szkody, nawet w trawaniku...
____________________
misiek80 11:55, 29 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Mój sposób na równą-niezapadającą się powierzchnię pod trawnik to:
- kilkukrotne wałowanie wzłuż i wszerz, naprzemian z grabieniem,
- kilkukrotne przeciąganie na liknach 3m grubej belki (została mi z roboty dachu),
- wałowanie wzdłuż i wszerz przed sianiem,
- wałowanie po sianiu.
Niestety trochę czasu trzeba na to poświęcić. ale za to póki co jest płasko i nic się nie pozapadało
mamtu 08:01, 30 cze 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Lada dzień czeka mnie zakładanie trawnika. Po lekturze wątku planuję siać Graminexa (prawdopodobnie Wembley). Wiecie może jak z jego jakością ostatnio? Może ktoś z Was wysiewał w tym roku? Trawy z Iławy odrzuciłam na wstępie, ale może jest jeszcze jakaś, nad którą warto się zastanowić.
I jeszcze jedno - część terenu przy domu jest nasłoneczniona przez większość dnia, reszta przez +/- 30%. Siać jeden rodzaj trawy czy bawić się w sianie różnych (np. tych do cienia)? Podpowiedzcie proszę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 08:11, 30 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy bawić się w różne, trawa do cienia...nie ma takiej bo trawa w cieniu rosnąć nie chce, wiem coś o tym, tak więc to jedynie chwyt reklamowy, że niby jest taka. Przygotuj się na ciągłe dosiewki i regenerację trawnika w cieniu i nawożenie inne w cieniu - Florovitem na mech. Bo mech zapewne będzie w cieniu.

Barenburg
Kiepenkerl
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 08:19, 30 cze 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Na szczęście tej trawy w cieniu mamy niewiele, więc skoro piszesz, żeby nie kombinować, to nie będę.

A ten Florovit, o którym piszesz, zwalczy mech? Pytam, bo u moich rodziców w ogrodzie bardzo się rozpanoszył (w pełnym nasłonecznieniu, swoją drogą) i może dałoby radę go jakoś zwalczyć i przy okazji nawieźć resztki trawy. Bez dosiewki pewnie i tak się nie obejdzie, ale chwilowo mchu jest tyle, że nie ma co brać się za sianie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 08:41, 30 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
memtu... ja u siebie posiałem trawę Barenbrug Exluzor. Zanim posiałem widziałem w realu - śliczna. Nie jest najtańsza, napewno droższa od Graminexa, o którym wspomniałaś. U mnie kosztuje 150 zł/5 kg albo 430 zł/15 kg.
mamtu 14:50, 30 cze 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję. Rozejrzę się jeszcze w takim razie za tym Barenbrugiem i porównam sobie składy jednej i drugiej trawy.

I jeszcze jedno pytanie - gdzie kupujecie nasiona? W markecie typu OBI, Leroy Merlin czy gdzieś w sklepach ogrodniczych albo przez internet? Ma to znaczenie czy nie ma?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 15:31, 30 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Ja kupowałem tu
Tej trawy to akurat w marketach raczej nie kupisz.
Obowiązkowo sprawdź skład.
70% kostrzewa i 30% życica.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies