Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 16:36, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A kto ci powiedział, że jest zagłodzony, czy podałeś wszystkie możliwe informacje o tym, co i jak robiłeś z tym trawnikiem?

Najlepiej idź do stacji badania gleby, zanieś im próbkę gleby i niech zrobią analizę, ona wykaże czy jest spalony czy jest zagłodzony. Tak będzie najlepiej dla trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 16:19, 26 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pani Danusiu, pytanie mam. Wczoraj zaczęłam siać trawę. Niestety, kiedy przed 22:00 skończyłam pierwszą część, to nie zwałowałam, bo była za duża wilgotność i wszystko kleiło mi się do wałka. Dzisiaj dokończyłam sianie i zwałowałam wszystko. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłam w ten sposób?
I jeszcze jedno. Dzisiaj sianie skończyłam ok. 13:00. Nie podlewałam jeszcze, bo upał straszny. Mam zamiar zlać porządnie dopiero wieczorem - dobrze myślę?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 18:40, 26 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niekoniecznie trzeba czekać do wieczora, nasionom słońce nie szkodzi, powinny być cały czas wilgotne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 18:52, 26 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Rozumiem. To miało być dopiero pierwsze podlewanie po siewie i pomyślałam, że jeśli nie podleję ich w ciągu dnia, to nic im nie będzie, jeśli sobie takie suche poleżą. Jak już zacznę podlewać, to mam zamiar 3x dziennie, jeśli będzie potrzeba. Chyba, że będzie deszcz i mnie wyręczy.

Czy jest jakiś wyznacznik tego, że ziemia jest dobrze podlana? Jakaś ilość litrów / czas podlewania na m2?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 19:14, 26 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na początku to nie ziemia powinna być dobrze podlana a nasiona na powierzchni wilgotne. Nasiona korzeni nie mają, dopiero siewki zaczynają się korzenić w podłożu. Dobrze podlana ziemia to w trawniku już istniejącym i koszonym co najmniej przez 3 m-ce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 22:04, 26 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Aktualnie czekam jeszcze tydzień az wzejda dobrze chwasty po pracach ziemnych. Pozniej oprysk, okres karencji i sianie. Tylko jest jedna wątpliwość... Ostatnio sprawdzalem ph mojej ziemi i ma 7. Dla trawy optymalne jest 5,5-6,5 jak czytałem. Czy przed siewem mam czyms posypać trawnik zeby obnizyc ph? Czy samo torfowanie po siewie wystarczy?
mamtu 22:18, 26 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Źle się wyraziłam, miałam na myśli podlewanie nasion. Jak długo? Tylko tyle, żeby były wilgotne, mokre?
Dzisiaj podlanie 150 m2 zajęło mi godzinę. Dużo? Mało?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 08:56, 27 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
mamtu - moim zdaniem dużo, zwłaszcza że to dopiero posiane nasiona. Błota przez ten czas nie narobiłaś?
Gardenarium 09:22, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko zrosić po wierzchu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 10:18, 27 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Nie, błota nie. Podlewałam takim zraszaczem, żeby nie powypłukiwać nasion, może dlatego tyle to trwało.

W takim razie będę podlewać częściej, a krócej. Myślicie, że 3x w pogodny i ciepły dzień wystarczy czy będzie za mało i nasiona przeschną?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies