Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mamtu 10:46, 30 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Witam z frontu.

Wczoraj jednak chwilę lało. W jednym miejscu utworzyła się kałuża i woda zaczęła spływać, zabierając ze sobą ziemię i nasiona. Pewnie konieczna będzie dosiewka.




A tu sytuacja z dzisiaj (2,5 doby od siewu). Chyba widać malutkie kiełki. Jest nadzieja.

____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
pawel_zietara 11:04, 30 lip 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Lyrabea zdradz prosze tajemnice jaka trawe sialas na tym pieknym duzym ogrodzie
Gardenarium 16:41, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nic nie rób z dosiewką, bo jeszcze niejedna ulewa pójdzie na ten trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 16:46, 30 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Nie, nie teraz. Miałam na myśli, że tak w ogóle, kiedyś.

A te chwasty, co mi wyrastają, to na bieżąco wyrywać co się da czy czekać, aż trawa się trochę pokaże i wzmocni?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 16:51, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczekać z wyrywaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 16:58, 30 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
miskka 23:44, 30 lip 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
mamtu, to zielsko zza ogrodzenia będzie ci się bardzo rozsiewać - uzbrój się w cierpliwość albo spróbuj aby właściciel tamtej ziemi robił z tym choć czasem porządek. Na prawdę, wiem co piszę
____________________
sarenka 08:24, 31 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Danusiu,na 215 stronie dodałam zdjęcia - wiesz może co to za chwast?

Tak w ogóle to trawnik rośnie ładnie, są chwasty, ale nie bardzo mam kiedy je wyrywać :/ są też jaśniejsze plamy dosyć spore. Plan był,żeby w tym roku skończyć trawnik, ale nie wiem czy się uda.
____________________
Magda W samym sloncu
mamtu 08:32, 31 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
miskka, dzięki. Właśnie na dniach mam dostać podkaszarkę, więc chociaż z grubsza pozbędę się tego paskudztwa.

U nas wczoraj zlało porządnie. Bałam się, że z trawy niewiele zostanie, bo ulewa była przez 1,5 godziny. Na szczęście dzisiejsze poranne oględziny wykazały, że chyba nie ma tragedii. Poza tym widać ładne wschody.

____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 15:02, 31 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sarenka napisał(a)
Danusiu,na 215 stronie dodałam zdjęcia - wiesz może co to za chwast?

Tak w ogóle to trawnik rośnie ładnie, są chwasty, ale nie bardzo mam kiedy je wyrywać :/ są też jaśniejsze plamy dosyć spore. Plan był,żeby w tym roku skończyć trawnik, ale nie wiem czy się uda.


Wygląda jak kapusta, to nie jest "normalny" chwast, nigdy takich nie widziałam, chyba że siewki kapusty.

Jaśniejsze plamy to zapewne miejsca mniej zasobne w składniki odżywcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies