Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 15:10, 11 paź 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Co teraz na jesień można zrobić jeszcze dla trawnika?
Gardenarium 15:13, 11 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/20-co-robimy-w-ogrodzie-w-pazdzierniku

TRAWNIK

- systematycznie wygrabiamy trawnik z opadających liści, najlepiej przy pomocy lekkich grabi w kształcie wachlarza. Jeśli odpadów jest bardzo dużo, zbieramy je specjalnymi ręcznymi zbieraczami do liści i trawy

- już nie nawozimy, gdyż pobudzona do wzrostu trawa źle przezimuje

- docinamy krawędzie trawnika, jeśli nie zrobiliśmy tego we wrześniu. Służy do tego szpadelek-nóż do cięcia kantów

- naprawiamy miejsca zniszczone

- w dalszym ciągu kosimy trawnik, ale już nie tak często
podnosimy ostrze kosiarki wyżej

- na początku miesiąca możemy jeszcze wysiewać trawnik
zakładamy trawnik z rolki

- możemy jeszcze wykonać jesienną aerację lub wertykulację, gdy pogoda jest sucha. Pomocne będą specjalne buty - sandały z kolcami oraz mechaniczny wertykulator

W każdym miesiącu jest opisany trawnik





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:15, 11 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika

Listopad

Przed nastaniem zimy powinniśmy zagrabić trawnik z wszelkich liści. Powoli kończy się obowiązek przede wszystkim koszenia.

- jeśli trawa jeszcze urosła, musimy je wykonać, aby zbyt długa nie gniła pod śniegiem
- wygrabiamy opadłe liście
- dbamy o kosiarkę, czyścimy ją przed zimą, oliwimy części narażone na wilgoć
noże tnące oddajemy do ostrzenia
- w razie potrzeby robimy przegląd w specjalistycznym serwisie kosiarek (wymiana oleju, świec zapłonowych w przypadku kosiarek spalinowych)

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lodzia 07:16, 27 paź 2016


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Proszę o poradę.
600m2 pod przyszły trawnik, wcześniej rosła tu lucerna, ziemia ciężka, gliniasta. Działka była cały rok systematycznie plewiona (otaczają ją pola-nieużytki, więc to dość nierówna walka). Planem jesiennym było zasianie trawy, niestety czas mnie przegonił. Jestem na etapie rozwożenia grubego piasku i teraz pytanie: czy mieszać humus z piaskiem jeszcze teraz czy tylko go rozwieść, a z glebogryzarką itd. poczekać do wiosny? Zakładam, że i tak przed sianiem trawy czeka mnie herbicyd i kilkukrotne plewienie.
Gardenarium 08:04, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz mieszać głęboko z piaskiem i kompostem czy inną materią organiczną a przynajmniej zwykłą nie gliniastą ziemią z pola uprawnego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 18:57, 27 paź 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667


Listopad

Przed nastaniem zimy powinniśmy zagrabić trawnik z wszelkich liści. Powoli kończy się obowiązek przede wszystkim koszenia

A u mnie właśnie dzisiaj koszenie było

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Lodzia 06:55, 28 paź 2016


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Gardenarium napisał(a)
Teraz mieszać głęboko z piaskiem i kompostem czy inną materią organiczną a przynajmniej zwykłą nie gliniastą ziemią z pola uprawnego.

Weekend więc zagospodarowany
1. Mam w okolicy spory park, a co za tym idzie, teraz sporo opadłych liści - czy dobrym pomysłem byłoby je również przemieszać z moją ziemią? Czy z takimi liśćmi mogę "coś nieproszonego" przywlec na działkę?
2. Zauważyłam, że na ziemi pojawił się mech (póki co kilka placków) - czy zadziałać coś już teraz przed lub przy "wielkim mieszaniu" czy zostawić go, przemieszać wszystko i zobaczyć co wyjdzie na wiosnę?
Gardenarium 07:19, 28 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdrowe liście nie są szkodliwe. Możesz je zgrabić do worków i przetrzymać do wiosny. Podziurawić worki i liście podlać wodą. Powstanie próchnica liściowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 11:18, 22 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam w planach założenie trawnika na wiosnę, szkolę się czytając wasze posty, ale załamana jestem podejściem ludzi do roundupu, że to taki niegrozny dla ludzi i środowiska herbicyd. Ludzie to syf jakich mało, niszczący zdrowie wasze i przede wszystkim waszych dzieci! Przenika do gleby, do wód podziemnych skaża teren, a już fajnie jak niektórzy mają warzywniki na ogrodzie, przecież jecie te warzywa, a one czerpią wszystko ze skażonej w pobliżu ziemi...
Poczytajcie badania nad nim to jest okropieństwo i sami je sobie fundujecie
____________________
Gardenarium 18:31, 22 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiemy o tym. Ja nie stosuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies