Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 21:47, 13 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuciaki 13:42, 14 mar 2017

Dołączył: 12 mar 2017
Posty: 4
A czy z aktualną darnią coś robić czy przysypanie jej warstwą 10-15 cm załatwi temat bez dodatkowych zabiegów i walczyć tylko z chwastami które wyrosną po dowiezieniu świeżej warstwy?
Gardenarium 20:57, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wolno przysypywać, trzeba ją przerobić, ale w przypadku siatki, to po prostu mordercza praca. Bo będą się na wierzch wydobywać takie "kotyry" jak mówią moi pracownicy, będzie się to memłało.

Powiem tak: raz w życiu robiłam trawnik z siewu z siatką, i nigdy więcej, żeby mi płacili dwa razy tyle, więc doradzać w tym przypadku .. brrr to aż chora jestem od tego. Powiem, że nie zazdroszczę Ci, skoro ja unikam takiej pracy, to co dopiero amator, który pyta jak to zrobić. A ja mam sprzęt, ty nie masz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:01, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Był ugór i była masa chwastów

Najpierw brona rotacyjna, widzisz jaki efekt po bronie





Potem wygrabianie chwastów na kupki



Tak samo robisz z darnią, musisz ją rozdrobnić, pograbić i wyeliminować kępki trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:02, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka łąka była



Po przerobieniu i uzyskaniu czystej ziemi powinno być tak



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:07, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poziom ogrodu jest właściwy, bo sadzimy. Nawadnianie już jest wykopane.



Potem zgarnianie ziemi fragmentami, kładzenie pasów siatki i przysypywanie z kupy ziemi na to miejsca z siatką

Po położeniu siatki jest równiusieńko



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:10, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potem nasiona i torf na to, ziemia czysta i równiutka, zapas (kupka ziemi) leży w razie dołka (się zasypuje i równa listwą)




Posiane



Lekkie przegrabianie po zasianiu





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:12, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wałowanie




Nawadnianie ustawione na 5 razy, krótkie czasy



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:13, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po robocie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuciaki 15:12, 15 mar 2017

Dołączył: 12 mar 2017
Posty: 4
Danusiu bardzo Ci dziękuję, za tak szczegółową poradę - nie ukrywam, że jesteśmy jeszcze bardziej zestresowani tym jaki będzie finał. Niemniej jednak na trawę z rolki nas za bardzo nie stać, bo i tak koszt założenia trawnika od A do Z - zaczęliśmy już od wywiertu (ok 15 m w głąb) i montażu pompy głębinowej; potem położenie nawodnienia, zakup siatki, zakup ziemi i trawy - wyniesie nas już nie małe pieniądze. Nie ukrywam, że takie były nasze pierwotne plany, żeby położyć trawę z rolki, ale niestety wycena ekipy, która miałaby nam robić cały trawnik (ponad 20 tys) szybko skorygowała nasze plany.
Załączam zdjęcia obecnego stanu - mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła pochwalić się ładnym trawnikiem (jak będzie ładny to zdjęcia na pewno zamieszczę
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam[img
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies