Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Paewa 21:44, 15 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 12
Pani Danusiu a przed dosianiem trawy , trzeba najpierw skosic ta co jest czy dosiac na to co jest teraz dac nawoz i pozniej skosic ?czy to nie ma znaczenia ?
Gardenarium 17:48, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Skosić trzeba było na jesieni, założyłam, że trawa jest krótka. Skoro jest długa to naturalnie, że trzeba skosić.

Wszystko ma znaczenie:

1. Skosić
2. Przegrabić
3. Ziemia + dosiewka
4. Nawóz
5. Lanie wody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paewa 18:53, 16 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 12
Oczywiscie byla skoszona na jesien czyli zaczynam od pkt nr 2 dziekuje
Gardenarium 19:49, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
U mnie jeden kawałek trawnika jest dość długi po zimie, też była koszona.
Obowiązek koszenia zależy od długości trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jlew 17:39, 17 mar 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 9
A dosiewka to już, czy jak cieplej będzie na stałe...?
slawek1212 19:16, 17 mar 2017

Dołączył: 02 mar 2017
Posty: 6
jlew napisał(a)
A dosiewka to już, czy jak cieplej będzie na stałe...?


podpinam się do pytnia?
Gardenarium 20:25, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie już, bo nocą jest na minusie czasem. Musi być plus 12 stopni, żeby nasiona wzeszły. A najlepiej żeby nie było wymagane minimum, tylko troszkę więcej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dariusz84 18:23, 25 mar 2017

Dołączył: 25 mar 2017
Posty: 1
Witam wszystkich.
Jestem początkujący w tych sprawach i mam kilka pytań.

Nasza ziemia pod trawnik jest od zeszłego roku nie używana i jest nie równa. W tym roku chcemy zasiać trawę.
Wiec moje pytanie :
1. najpierw mam przekopać glebogryzarką a później nawieść jeszcze ziemi czy najpierw rozwieść tą ziemie a potem razem to zmieszać dodam ze jest to ta sama ziemia tylko jest na kupce przewieziona przez koparkę.
Jest nie dużo do wyrównania.
2. Jeśli już to zrobię mam odczekać te 2 tyg niech ziemia osiądzie po glebogryzarce czy można od razu siać po wyrównaniu.
3. Czy jest już możliwość siania trawy czyli 27/03/2017 czy odczekać (Tylko że będę mógł dopiero pod koniec kwietnia bo tak będę dostępny.
4. Chcemy zasiać trawę Trawa Uniwersalna Barenbrug Green Universal czy lepiej
Trawa Ozdobna Barenbrug Exclusor Gazon Elite czodzi nam żeby też za szybko nie rosła i będzie średnio intensywne użytkowana
5. I czy trzeba zastosować jakiś nawozów przed zasianiem czy dopiero jak wzejdzie trawa.

Pozdrawiam.
Kokesz 10:06, 28 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
mamtu napisał(a)
Co z tym robić na wiosnę? Wygrabić z filcu? Potem nawożenie? Kiedy?
Trawa siana w sierpniu 2016.





Jak wygląda Twój trawnik po tym wygrabieniu?
Ja swój siałam w maju 2016, po zimie wyglądał podobnie jak u Ciebie, też go lekko wyczesałam grabiami i jest o niebo lepiej.
Widzę, że się bardziej zazielenił, pewnie jak dam nawozu to ruszy z pełną mocą
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kaminiedbi 11:19, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 5
Dzien dobry. W zeszłym roku na przełomie października i listopada, za poradą pana ze sklepu ogrodniczego, zasialiśmy trawę. Wyszło jednak niezbyt dobrze. Coś tam wzeszło, ale nie jest super. Leży dużo nasion "niewykiłkowanych"Nie wiem czy czekać czy może dosiać kolejną porcje trawy (jeśli tak to jak) Ziemia jesienią byla nawieziona i glebogryzarką zmieszana z rodzimym gruntem. Będę wdzięczna za poradę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies