Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 19:59, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Świetny materiał dla przyszłych "zakładaczy trawnika". Dziękuję pięknie zwłaszcza, że w tak pięknym ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaisia 19:32, 26 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Tutaj jeszcze zdjęcie trawnika w rok po siewie, trawka jest gęsta pięknie rośnie.




Jedynym zagrożeniem na chwilę obecną, są pieski które na nią siusiają i zostawiają wypalone miejsca ( suczki). Im większy pies większy ślad
Dzieję się tak dlatego ponieważ w tych miejscach gromadzi się sól.

Sposobem, który wypróbowałam na mocz psi jest szybkie polanie miejsca w którym nasiusiała sunia wodą wtedy nie ma śladu, również częste podlewanie powoduje ze widać mniej takich placków. Jeśli jednak nie zauważymy i zostanie wypalona dziura możemy nie czekając, aż zarośnie trawka, wysiać w to miejsce nową, trzeba miejsce dobrze wypłukać wodą, a najlepiej wymienić troszkę ziemi i wtedy dopiero wysiać nasionka, gdy tego nie zrobimy nasionka nie skiełkują.



____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Gardenarium 11:15, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zwykle w tych miejscach które polewamy wodą trawa jest dużo ciemniejsza, bo rozpuszczony mocz działa jak nawóz i trawa bujniej rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 11:25, 02 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czyli co za dużo to nie zdrowo, hehe


Jak ja pamiętam ten swój trawnik jak go spaliłem - na szczęście już zarósł
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 21:33, 04 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witam serdecznie!
To jest mój pierwszy post ale cicho podczytuje od paru miesiecy.
Obiecuje że zostane tu bo bardzo mi się podoba i własnie raczkuje w zakładaniu ogrodu

Trawę posiałam 8 września - nawet ładnie wyrosła chociaż nie obejdzie sie beż dosiewania.
mam jednak problem bo w niektórych miejscach wyrosły tez inne niepożądane roslinki.
czy jest sens spryskac je teraz czymś "na dwuliścienne' czy lepiej poczekać do wiosny?

Dodam, że ziemia była pryskana roundupem przed siewem

dziekuję z góry za pomoc
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 21:58, 04 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niestety na tak młodym trawniku nie można przeprowadzać takich zabiegów - musisz usunąć chwasty ręcznie, póki są jeszcze młode.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 22:04, 04 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No "trochę" tych chwascików jest...
ale trzeba zakasac rekawy i wyrwac bo boje sie że zagluszy trawke moja sliczną.

Dziekuje bardzo za pomoc!
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 23:33, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Koszenie co kilka dni nieco przytłumi chwasty, potem zginą bo nie znoszą koszenia, a trawka uwielbia je.

Dopiero trawnik dwuletni można opryskać Bofixem.

Najwieksze chwasty najwyżej wyrywaj a trawnik koś już.
Chwasty wzeszły z nasion bo Roundup nie działa na nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 12:01, 06 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
No to trzeba mocniej wałować - mówię do siebie i obciążę mój zrobiony przez sąsiada wał kamieniami (jest za lekki, tak myślę). Mi - mimo podlewania - w zasięgu korzeni drzew nie bardzo wschodzi. Może dosiać inną odmianę?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 20:19, 06 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)
No to trzeba mocniej wałować - mówię do siebie i obciążę mój zrobiony przez sąsiada wał kamieniami (jest za lekki, tak myślę). Mi - mimo podlewania - w zasięgu korzeni drzew nie bardzo wschodzi. Może dosiać inną odmianę?

Pod drzewami trawa nie chce rosnąć, bo tam w ogóle nie dostanie wody - musiałabyś jej lać codziennie. Według mnie musisz drzewo okolić rabatą albo czymś i w dalszym promieniu dosiać trawę.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies