Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kasya 15:21, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
ja tez wczoraj
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 01:03, 19 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
daro65 napisał(a)
posialem wczoraj trawe ,kiedy podlewac tylko wieczoerem czy tesz z rana


Podlewać a raczej zraszać aby nasiona były stale wilgotne.

A więc jeśli upał i sucha pogoda to podlewac nawet kilka razy dziennie, a jak pada to nie podlewać. Nie musisz lać dużo, chodzi o warstwę powierzchniową, tam gdzie leżą nasiona.

Jak pogoda umiarkowana to obserwować ziemię, gdy sucha podlewać a gdy mokra - nie podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 14:30, 19 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
zasiałam trawę dokładnie 8 dni temu, mieszanka 50 pro kostrzewy czerw. 25 życicy która kiełkuje w ciągu 7 dni. u mnie nie ma ANI JEDNEGO kiełka, (za to zielono się robi od perzu). Dlaczego trawa nie kiełkuje ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 14:35, 19 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
dodam że podlewana 2 razy dziennie, nie ma słonecznej pogody żeby spiekało, jak pada nie podlewam. nasiona nie leżą w wodzie ale mają wilgoć
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 15:14, 19 kwi 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Ale w gorącej wodzie kąpana jesteś.
To jest przyroda, natura, a nie klik w komputerze i masz trawę.
7 dni to uśredniony czas w optymalnych warunkach.
Noce miałaś chłodne i stąd opóźnienia.
Trawa wzejdzie spokojnie nie bój się.

Co do perzu to już inna bajka.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 15:29, 19 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no dobra , czekam cierpliwie juz pomyślałam że może jakies trefne nasiona. najpierw niech wzejdzie trwa, potem będę się martwic perzem, teraz raczej nic w sprawie perzu nie wsukuram. dzięki i pozdrawiam,
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Kasya 16:05, 19 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Ja posialam 2 dni temu i przygladam się czy nic nie kielkuje
Czy wszystkie nasiona powinny być przykryte ziemia ?
Po wysiewie nie przegrabilam tylko przyproszylam ziemia z worków, ale są miejsca gdzie nasiona widać
Po wysypaniu ziemi próbowałam walowac ale jak zobaczyłam ze ziemia z nasionami przykleja się do walca to zrezygnowalam i tylko podlalam,
Złe ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 13:59, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)
Ja posialam 2 dni temu i przygladam się czy nic nie kielkuje
Czy wszystkie nasiona powinny być przykryte ziemia ?
Po wysiewie nie przegrabilam tylko przyproszylam ziemia z worków, ale są miejsca gdzie nasiona widać
Po wysypaniu ziemi próbowałam walowac ale jak zobaczyłam ze ziemia z nasionami przykleja się do walca to zrezygnowalam i tylko podlalam,
Złe ?



Najważniejsze po wysiewie jest stałe nawadnianie, a właściwie zraszanie, aby nasiona były wilgotne. Jeśli pogoda jest sucha, delikatnie zwilżamy nawet trzy razy w ciągu dnia.

Pierwsze siewki mogą pojawić się już w 5 dni po wysiewie, ale z reguły trwa to od 7 do 21 dni. Różne gatunki traw wschodzą w różnym czasie. Zaprzestanie nawadniania po pierwszych wschodach uniemożliwi kiełkowanie kolejnych gatunków i trawnik będzie niepełnowartościowy.

Pierwsze koszenie

Inauguracja koszenia następuje po osiągnięciu przez siewki 10 cm. Nóż kosiarki powinien być bardzo ostry, bo będzie wyrywał siewki. Zaleca się wałowanie młodego trawnika przed koszeniem. Kosimy dopiero następnego dnia po wałowaniu. Skracamy tylko wierzchołki traw.

Zabiegi te mają za zadanie spowodować rozkrzewianie się trawy. Po kilku miesiącach będzie ładna i gęsta.

Nie wszystkie nasiona muszą być przykryte ziemią. Mogą leżeć na wierzchu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:59, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katiaxx napisał(a)
zasiałam trawę dokładnie 8 dni temu, mieszanka 50 pro kostrzewy czerw. 25 życicy która kiełkuje w ciągu 7 dni. u mnie nie ma ANI JEDNEGO kiełka, (za to zielono się robi od perzu). Dlaczego trawa nie kiełkuje ?


Bo jest za zimno w nocy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 00:16, 21 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Gardenarium napisał(a)



Najważniejsze po wysiewie jest stałe nawadnianie, a właściwie zraszanie, aby nasiona były wilgotne. Jeśli pogoda jest sucha, delikatnie zwilżamy nawet trzy razy w ciągu dnia.

Pierwsze siewki mogą pojawić się już w 5 dni po wysiewie, ale z reguły trwa to od 7 do 21 dni. Różne gatunki traw wschodzą w różnym czasie. Zaprzestanie nawadniania po pierwszych wschodach uniemożliwi kiełkowanie kolejnych gatunków i trawnik będzie niepełnowartościowy.

Pierwsze koszenie

Inauguracja koszenia następuje po osiągnięciu przez siewki 10 cm. Nóż kosiarki powinien być bardzo ostry, bo będzie wyrywał siewki. Zaleca się wałowanie młodego trawnika przed koszeniem. Kosimy dopiero następnego dnia po wałowaniu. Skracamy tylko wierzchołki traw.
Zabiegi te mają za zadanie spowodować rozkrzewianie się trawy. Po kilku miesiącach będzie ładna i gęsta.

Nie wszystkie nasiona muszą być przykryte ziemią. Mogą leżeć na wierzchu.


Ok, dziękuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies