Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Obwódki z bukszpanu

Pokaż wątki Pokaż posty

Obwódki z bukszpanu

agam 08:32, 16 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Podpowiedzcie jak wyrównać obwódkę rosnącą na pochyłym terenie. Czy powinna być równa górą, czyli bukszpany rosnące z jednej strony skrócić więcej niż te rosnące po drugiej stronie, czy ciachać je równo i wtedy obwódka też będzie ze spadkiem. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Moja nieskończona jeszcze obwódka. Od strony tarasu w lewo jest mały spadek.



____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 21:12, 16 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz ciąć na dwa sposoby, i równo i ze spadkiem czyli "wzrastająco" lub "spadająco".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 14:21, 19 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam!
Wczoraj zrobiłam obwódkę bukszpanową u siebie. Kupiłam sadzonki bukszpanu - około 30cm wysokie, z gołym korzeniem. Nie były przesuszone ale i tak moczyły się kilka godzin w wodzie przed posadzeniem. Teraz mocno je podlewam, bo to chyba nie pora na sadzenie roślin nie doniczkowanych...
Mam pytanie: Czy mogę je wyrównać od razu, już teraz? Czy poczekać aż się przyjmą? A może dopiero za rok?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
baraga1904 14:29, 19 cze 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
agam napisał(a)
Podpowiedzcie jak wyrównać obwódkę rosnącą na pochyłym terenie. Czy powinna być równa górą, czyli bukszpany rosnące z jednej strony skrócić więcej niż te rosnące po drugiej stronie, czy ciachać je równo i wtedy obwódka też będzie ze spadkiem. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Moja nieskończona jeszcze obwódka. Od strony tarasu w lewo jest mały spadek.






...ja swoją tnę zgodnie z zakrętm i ze spadkiem...i jest ok według mnie..
Sebek 16:44, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
inag napisał(a)
Witam!
Wczoraj zrobiłam obwódkę bukszpanową u siebie. Kupiłam sadzonki bukszpanu - około 30cm wysokie, z gołym korzeniem. Nie były przesuszone ale i tak moczyły się kilka godzin w wodzie przed posadzeniem. Teraz mocno je podlewam, bo to chyba nie pora na sadzenie roślin nie doniczkowanych...
Mam pytanie: Czy mogę je wyrównać od razu, już teraz? Czy poczekać aż się przyjmą? A może dopiero za rok?


Wyrównaj je teraz i nie żałuj gałązek, bo szybko się odbudują. Jeśli rosną w słońcu to możesz je cieniować, żeby słońce nie przypaliło liści.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
inag 22:34, 20 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Sebek napisał(a)


Wyrównaj je teraz i nie żałuj gałązek, bo szybko się odbudują. Jeśli rosną w słońcu to możesz je cieniować, żeby słońce nie przypaliło liści.


Dzięki! Tak zrobie!
Pozdrowienia
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 09:57, 21 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja jeszcze w kwestii podlewania, rób to z głową, bo zalewanie jest tak samo szkodliwe, jak susza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 10:47, 21 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Gardenarium napisał(a)
Ja jeszcze w kwestii podlewania, rób to z głową, bo zalewanie jest tak samo szkodliwe, jak susza.


Dzieki za rade. Chyba rzeczywiscie przesadzam z podlewaniem...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Nonka 17:50, 07 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Witam,
No i zakochałam się w bukszpanie...znów będę rabatę przerabiać Tylko mam pytanko: mam możliwość zakupu bukszpanu z gruntu po dość okazyjnej cenie. Podpowiedzcie mi czy teraz jest na to dobra pora? I czy w ogóle warto kupować bukszpan z gruntu?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Gardenarium 07:25, 08 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wszystko zależy od wielkości i od sposobu w jaki zostanie wykopany. Ja bym nie ryzykowałą bo to nie jest termin na kopany bukszpan. Jeśli musisz przesadzić, to co innego, wykopujesz, bryła jest spora, z ziemią i nie ma ryzyka.

Zależy też czy kupujesz gdzieś blisko, czy ma ci ktoś wysłać przez internet? Obsypie korzenie z ziemi i dostaniesz "suchy wiecheć" - tego się obawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies