Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Obwódki z bukszpanu

Pokaż wątki Pokaż posty

Obwódki z bukszpanu

Gardenarium 18:12, 11 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno zdobędziesz coś na pniu, choćby trzmielinę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 19:03, 11 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
albo wierzbę Hakiro) http://www.ogrodkroton.pl/towar.987.wierzba.japonska.na.pniu-.salix.integra.hakuro-nishiki.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 20:07, 27 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Formuję obrzeża w różanym zakątku.Róże, mocno przycięte,ale mają ładne paczki,odbiją.
Tulipany same powychodziły {kiedyś tutaj rosły i jeszcze wychodzą],po przekwitnięciu wykopię i posegreguję. Środkowe bukszpany są z ubiegłego roku [ładnie się ukorzeniły w doniczkach].
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Pwl 21:36, 27 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Bogusiu, obwódki są bajeczne, już widzę jak to będzie pięknie wyglądało zazdroszczę tylu
krzaczków. Czy to są pojedyncze okazy czy grupowałaś po kilka bo są bardzo gęste. Czyli
mam rozumieć, że tyle są w stanie urosnąć przez cały rok tak? Jak duże robiłaś sadzonki?
Sorry za tyle pytań, ale sam naszczepiłem w tym roku z 40 gałązek i teraz sobie czeka to w
doniczkach i nie wiem czy może nie doszczepić jeszcze kolejnych bo potrzeba mi tego dużo
____________________
paweł
marzena 21:46, 27 kwi 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
To ja też pokażę moją obwódkę bukszpanową ( w trakcie powstawania) wokół kółka warzywnego
Bukszpany miałam z cięcia krzaczków bukszpanowych rosnących wokół tarasu, skorzystałam z rady alinak, która bezpośrednio w ziemi wokół warzywniaka umieszczała gałązki bukszpanu. Każdą sadzonkę wkładałam do ukorzeniacza, mam nadzieję, ze się uda ...
____________________
marzena O....!
bogumila 22:20, 27 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Można do gruntu -jeżeli się wie,że jest to właśnie to miejsce.
Jeśli mamy bliżej niesprecyzowane nasadzenia ,to radzę do doniczek -wygodniej nam będzie w następnym roku je posadzić w wybrane miejsce.
Zasada jest ta sama -kawałek z piętka, w ukorzeniacz i do cienia.Pamiętać o podlewaniu.
Myślę,że nigdy nie jest ich za dużo -sama mam zapasik-nigdy nie wiem co zrobię jutro -może coś tam gdzieś trzeba dosadzić -może gdzieś któraś wypadła i trzeba uzupełnić.
Zauważyłam,że ładniej wybarwia się w półcieniu -na słońcu żółci się.
Formuję sobie w doniczkach różne kształty-ale to dopiero początek.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 07:59, 28 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można sadzonkować także bez piętki, także się udaje, aby tylko te sadzonki nie były zbyt zdrewniałe i zbyt duże. Można użyć pędów z cięcia. Maczamy je w wodzie, potem w ukorzeniaczu.
Wtedy więcej procent się przyjmie.
Babcia Jasia nie używała ukoirzeniacza i też się poprzyjmowały, jak zawiozłam worek sadzonek po cięciu. Do jednej doniczki sadziła po kilka sztuk, bo zabrakło doniczek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 08:43, 28 kwi 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
W tym roku 'zaszalałam' z bukszpanami - po czytaniu postów na ogrodowisku i ogladaniu pięknych ogrodów z obwódkami i kulami bukszpanowymi ( te formy mi najbardziej odpowiadają) , założyłam 'namnażarkę' w lekko ocienionym miejscu w ogrodzie, gdzie pod włókniną w torfie także rozwiną się ( mam nadzieję, ze przynajmniej połowa ! ) moje sadzonki - z pewnością umieściłam tam ponad 500, i teraz czekam co dalej...
A może dacie mi jakieś rady, jak z nimi dalej postępować ?
____________________
marzena O....!
Lilka 18:16, 01 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
narobiłyście mi dziewczyny apetytu na to ukożenianie. Mam na innej działce ogormnego bukszpana , chciałabym go wykopać i przewieźć na swoją działkę ale nie wiem czy taka operacja ma jakieś szanse powodzenia , nie darowałabym sobie gdyby usechł. Rozmiarowo to on wielgaśny, bo jakieś 2 metry wysoki i ze 3 metry po obwodzie , taka ogromniasta kula. Jak myślicie kobietki ?
____________________
Lilka 18:17, 01 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Marzenka ale ty pracowita jesteś
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies