Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Anusia 22:58, 27 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ooo bardzo ładna, na rabatę z jęzorem będzie odpowiednia. Ja u siebie wstawiłam zdjęcia róż na murku- donicy.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
gosika67 23:23, 27 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Będę zaglądać aby podziwiać Twojego tamaryszka.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
09:06, 28 maj 2017
Iwk4 napisał(a)
Mirelka, wysypuj trawę na bylinową. Ilonka Ci dobrze pisała zalety mulczowania. Tak to się nazywa. Ja sciółkuję juz kolejny sezon. Nic nie frufa, trzyma wilgo, zielska nie ma. Tylko pojedyncze.
Spróbuj na kawałku chociaż. Trawa z zielonej potem robi się jak sianko kolorem. Nie rzuca się w oczy. Tylko grubszą warstwę. Ja co koszenie kolejny kawałek sciółkuję.

A gdzie ty masz fotki po sadzeniu?


Iwonko ..moze z sypania trawy sa zalety ...ale ....

z całym szacunkiem ...juz nie sype trawy od dwóch lat na rabaty ...bo jednak jak sie rozklada to daje nieprzyjemny zapach ...a dodatkowo tej wiosny zamiast chwastów ...ten był w mniejszości ...na rabatach porosły mi kepy trawy ....a wyplewić to to jest koszmar ...ledwo zyje w tym roku ..bo siły trzeba ogrom
MirellaB 09:13, 28 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Martynka, Ania kolor ma dużo ładniejszy niż na zdjęciu. To najlepszy kora jaką dotychczas miałam

Gosia zapraszam Po przekwitnięciu też jest bardzo ładny - zielony

Justyna trawa wysypywania na rabaty jakoś do mnie nie przemawia. Nigdy nie próbowałam, ale coś mi mówi , żeby tego nie robić - zostaję przy korze


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
szemusia 09:20, 28 maj 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Dziś to już chyba odpoczywasz? Pracowitą końcówkę tygodnia miałaś
Zmianami się już cieszysz? Pytam, bo ja czasami mam tak, ze muszę się ze zmianą opatrzeć i dopiero zaczyna mi się podobać

Trawą też ściółkowałam, jak nie dawałam rady plewić. Rzucałam na gazety, nic nie przerosło, trawa się nie wysiała i u mnie nie było jej czuć. Więc nie wiem od czego to zależy... Ściółkowałam tak mniejsca raczej niewidoczne.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
MirellaB 09:32, 28 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Beatka jeszcze tak dużo mi zostało do posadzenia, dopiero 9 roślin posadziłam, a 30 jeszcze czeka Mam sporo pracy, a teraz tak gorąca, że sadzenie odpuszczam.

Z kamyczkiem na rabatach to się wpakowałam w niezłe bagno. Z gazetami i trawą nie eksperymentuje.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 09:37, 28 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Martynka moja lobelia

w większych doniczkach do dużych donic


w mniejszych doniczkach do małych doniczek na parapety


ipomea do towarzystwa


Mam jeszcze trawę Prairie Fire do donic. Chyba za dużo kupiłam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
gosika67 09:43, 28 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mirella u nas zapowiada się dzisiaj gorączka, też jeszcze wszystkiego nie posadziłam, wczoraj ogarnęłam dom i przed wieczorem kosiłam trawę w ogrodzie 3 godziny, narąbałam się jak nie wiem a jeszcze ile do roboty.Mąż na wyjeździe, dzieci poza domem i wszystko spadło na mnie. Brakuje dnia co?
Ja skoszoną trawę wrzucam pod drzewa owocowe.Mam dużo kamyków ale jakoś to ogarniam jeszcze. Też mam lobelię do doniczek ale u mnie jeszcze nie kwitnie.Miłego niedzielnego wypoczynku.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
MirellaB 11:24, 28 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosia u nas też​ upał, nic w ogrodzie nie robię. Wieczorem obsadzę donice i podleję hortensje. Ciepło lubię, ale upalnej tropikalnej aury nie znoszę.
Wszystkiego ogarnąć nie dam rady. Masz rację dzień za krótki.
Również życzę Ci miłej niedzieli
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 11:49, 28 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
A ja na próbę wysypalam trawę, ale nie na rabaty tylko między ogrodzenie, a tuje, mam taki pasek co mnie strasznie wkurza, bo ciężko plewic i zobaczymy jak się sprawdzi
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies