Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Tess 13:40, 03 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mirello, pokaż to coś w całości na zdjęciu. I na planie działki.
Trochę to zanadto powyginane, ale moze się tylko tak wydaje.

A ta rabata tak się skończy niczym? Ani w prawo, ani w lewo nie będą odchodziły małe rabatki wzdłuż siatki?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Karol99 13:45, 03 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wydaje się ładna, ale faktycznie pokaż cała
I też się zastanawiam czy nie za dużo ma zawijasów.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 14:05, 03 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A jak głęboka jest rabata w najszerszym miejscu? Jakie ma wymiary i jak to się ma do trawnika? Przydałaby się kartka.
Mirello, tam już masz roślinki. To wrzosowisko chcesz tam? Masz wolne miejsce, czy chcesz przesadzić to, co masz?
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 14:35, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)
Mirello, pokaż to coś w całości na zdjęciu. I na planie działki.
Trochę to zanadto powyginane, ale moze się tylko tak wydaje.

A ta rabata tak się skończy niczym? Ani w prawo, ani w lewo nie będą odchodziły małe rabatki wzdłuż siatki?


Wzdłuż płotu na całej długości są posadzone iglaki. Spróbuję ująć całą rabatę
Ona nie jest dużo powyginana.
Rabatki małe nie będą dochodziły, bo kończy się rabata i zaczyna się drugi garaż (kawałek widać na zdjęciu)
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:48, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tylko tak mogę ująć w całości. Najpierw wytyczenie rabaty, a potem się zastanowię gdzie wrzosy. Zdjęcie widok z tarasu.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:09, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
A jak głęboka jest rabata w najszerszym miejscu? Jakie ma wymiary i jak to się ma do trawnika? Przydałaby się kartka.
Mirello, tam już masz roślinki. To wrzosowisko chcesz tam? Masz wolne miejsce, czy chcesz przesadzić to, co masz?

W najgłębszym miejscu to ma 7 m do płotu, wzdłuż płotu iglaki.
Do miejsc wyznaczonych będzie trawnik.
Tak mam już tam rośliny, ale mam też miejsca na wrzosowisko, coś mogę przesadzić.
Myślę, że to jest najlepsza koncepcja.
Ciekawe co na to Danusia powie?
Trawa już dzisiaj "obgadana" będzie rozkładana zaraz jak się ocieplić i będze można przygotować grunt, więc myślę, że marzec
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:40, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Może to zdjęcie lepiej pokazuje całą rabatę

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 15:45, 03 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Co rośnie na tej rabacie?
Wymień piętrami:
wysokie, czyli drzewa
potem średnie i niskie,

Jak nie dasz rady tak, to chociaż nazwij drzewa i resztę. Widzę, że na przodzie rabaty rośnie drzewo.
I w którą stronę pada cień latem ?
Gdzie będzie wjazd ? Jakiś budynek gospodarczy? Co jest po prawej stronie? Brakuje mi całości.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 15:56, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Co rośnie na tej rabacie?
Wymień piętrami:
wysokie, czyli drzewa
potem średnie i niskie,

Jak nie dasz rady tak, to chociaż nazwij drzewa i resztę. Widzę, że na przodzie rabaty rośnie drzewo.
I w którą stronę pada cień latem ?
Gdzie będzie wjazd ? Jakiś budynek gospodarczy? Co jest po prawej stronie? Brakuje mi całości.

Zerknij proszę na moje strony 1-3 tam są zdjęcia i wymienione co rośnie. Strona rabaty to południowy-zachód.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 17:15, 03 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirello, zerknęłam. Nadal nie wiem, co rośnie wysokiego z przodu twojej rabaty. Po gałęziach nie rozpoznaję. Czemu na brzegu rabaty jest wysoki punkt? On powinien być z tyłu. Zasada trzech pięter mówi, że wysokie piętro w plecach, potem średnie piętro, np. trawy,berberysy i niskie piętro np. wrzosy i wrzośce.
Tak, jak tu:
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem#
Ilość wrzosów zależy od miejsca, jakie planujesz zagospodarować. Ja nie miałam dużo miejsca, dlatego mam u siebie tylko po 5 sztuk. I dwa kolory. I dosadziłam krokusy, aby wiosną było kolorowo.
Znasz warunki, jakie musi mieć wrzosowisko? Kwaśna gleba, nie lubią mieć mokro. Dlatego sadzi się je na mokrych glebach pod brzozami, które lubią wilgoć, mają płytki system korzeniowy i zabierają nadmiar wody. I kwaśną ziemię musisz im dać.
U mnie jest sucho, więc brzozy nie mogę posadzić.
I mam wrzosy i tyle, ile się zmieściło. I takie, jakie były w szkółce. W dwóch kontrastowych kolorach.

Mirello, tu ci każdy może doradzić, ale to ty musisz wszystko zrobić, jak należy. Doczytać, poszukać informacji. Danusia ma nas tysiące i jeszcze swoją pracę. Nie wpada na każde zawołanie. A jak wpadnie z dobrą radą, to my w skowronkach jesteśmy.
Teraz Ciebie poproszę, abyś jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytała wszystko na swoim wątku. Wszystkie rady i wskazówki. Bo to trochę trwa.
Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies