Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kocimiętka - Nepeta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocimiętka - Nepeta

LewOgrodowy 07:51, 31 mar 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Basienka napisał(a)
Witajcie ☺

Kiedy kocimietki Walker's Low "odbija" po zimie ? Siostra przyciela ją przed zimą i ... Na chwilę obecną ma tylko stwardniale łodygi. Czy czasami jej tym cięciem nie zaszkodziła ? Dodam, że była przykryta gałązkami swierkowymi jak wszystkie rośliny.

Mało Ci pomogę, Basienko, tym wpisem, ale jeśli siostrze kocimiętka odbije, to niech nie ścina jej już na zimę. Mam tę samą odmianę. Ja zostawiłam, bo bardzo długo kwitła, nawet w grudniu miała kwiaty (przed mrozami), szkoda mi jej było po prostu. Obcięłam ją na początku marca, wiadomo, że już była zmarznięta, sucha i brązowa, ale widać już było nowe przyrosty od ziemi. Teraz już jest spora. Niczym na zimę nie okrywałam, staram się niepotrzebnie nie "rozprażać" roślin. Napisz, co dalej z nią, bo jestem ciekawa. Trzymam kciuki, żeby odbiła.
____________________
Monika
Gardenarium 07:57, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Już odbija u mnie, ma 5 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
florama 14:20, 31 mar 2016

Dołączył: 01 gru 2012
Posty: 69
Przede wszystkim podłoża alkaiczne choć toleruje także l. kwasne
____________________
Athenka 11:11, 15 kwi 2016

Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 17
Pani Danusiu ja mam takie pytanie co do odmian kocimiętki, wczoraj byłam w dużej szkółce pod warszawą i zamówiłam 20 szt odmiany walkers low, na doniczkach jednak nie było opisu jaka to odmiana więc dopytałam czy to na pewno walkers low, Pani odpowiedziała że 99% kocimiętek w sprzedaży to własnie ta odmiana. Czy faktycznie tak jest? Mam w ogrodzie 2 różne odmiany ale nie znam nazw, jedna jest sztywna - zielono-szare wręcz liście, długo i gęsto kwitnie a druga taka bardzo delikatna, płożąca się wręcz, gęsta w liscie, niska i krótko kwitnąca, krótkie kwtiatostany więc ją wywaliłam, wczoraj zakupione sadzonki niestety lekko przypominają mi własnie tą słabszą odmianę
____________________
florama 17:42, 15 kwi 2016

Dołączył: 01 gru 2012
Posty: 69
Wszystko wręcz odwrotnie 99% w sprzedazy to to Nepeta Faaseni rozmnażana z nasion Walker's Low jest odmianą sterylną /brak nasion/ raczej nie ma nic wspólnego ze swoim pierwowzorem, opis lub rzetelna info. musi być poprawna nazwa to Nepeta Racemosa Walker' Low dobrą odmianą jest także Junior Walker oraz Summer Magic te dwie po 40 cm.
____________________
Athenka 10:53, 18 kwi 2016

Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 17
dziękuję za informację, teraz już wszystko jasne
Czy ktoś wie gdzie w okolicach Warszawy mogę kupić tę odmianę? W sklepach internetowych trochę się boję w ciemno zamawiać, chyba że ktoś z Was sprawdził?

Będę wdzięczna za podpowiedź
____________________
Justyna 18:08, 24 paź 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kocimiętka Purple Haze

To moja ulubiona odmiana nepety. Zwarta, niska, idealna na obwódki
Ma duże, srebrne, miłe w dotyku liście, które pachną limonką.
Kwiatostany fioletowoniebieskie, duże i mięsiste, bardzo dorodne jak na kocimiętkę. Kwitnie od maja do września.
Po pierwszym kwitnieniu ją ścinam, regeneruje się szybko i powtarza kwitnienie.
Bzyczki się w niej lubują




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Mirka 20:23, 18 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Poszukuję kocimiętek odmianowych. Jeśli ktoś ma Summer magik lub inne to proszę o kontakt na priv
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 21:14, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirko, czy oglądałaś dziś Maję? Właśnie sobie tez ją zapisałam.
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 21:01, 19 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Mirko, czy oglądałaś dziś Maję? Właśnie sobie tez ją zapisałam.
Tak Iwonko oglądałam. Też sobie zapisałam.
Znalazłam w necie kilka odmian np. Wolker Junior ale cena 14 zł. sadzonka.

A to moje z nasionek. Mają 2 sezon.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies