Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kocimiętka - Nepeta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocimiętka - Nepeta

Ozz 07:56, 29 maj 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja po roku też polecam odmianę 'Walker's Low' i też jestem z kocimiętki bardziej zadowolona niż z lawendy - dłużej kwitnie, długo trzyma liście jesienią, no i wcześnie wypuszcza na wiosnę, więc nie jest tak pusto. Tylko pamiętajcie, żeby zarezerwować dla niej więcej miejsca, bo rośnie 'fest'.

No właśnie czy polecicie jakieś odmiany kocimiętki równie piękne, ale mniejsze? Bo pożera mi wąską rabatę, ścieżkę i trawnik, przy tym jeszcze żywopłot z bukszpaników i tawuł

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ewik 10:11, 29 maj 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Zamówiłam kocimiętkę żyłkowaną,ale dopiero zaczyna kwitnąć.Ma być bardziej zwarta,zobaczymy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
biedronka 23:01, 10 lip 2015


Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 5


Witam wszystkich
Czy ktoś z was wie jaka to odmiana kocimietki, Jest dość wysoka, w połowie maja około 60 cm. Rosnie łądnie w górę.

Ja na jesieni kupiłam kocimietkę, ale moja pokłada się na rabatce. Postaram się jutro zrobić fotki i wklepać na forum.

Gardenarium 21:45, 12 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja w kwestii formalnej:
nie piszemy wielkimi literami (regulamin forum) i nie wklejamy cudzych fotek z netu (również regulamin).

Kocimiętka z reguły każda pokłada się (zwłaszcza w półcieniu) a jej "stanie" na baczność zalezy wyłącznie od tego że w maju stoi, a potem się pokłada bo pędy są wiotkie i pokładają się pod ciężarem kwiatostanów.

W Anglii kupiłam odmianę 'Walker's Low' i też leży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ozz 22:00, 12 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja mam też Walker's Low i niestety leży po większym deszczu, ale potem się na szczęście podnosi... szukam jednak mniejszej odmiany, ale równie pięknej
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
florama 06:43, 13 lip 2015

Dołączył: 01 gru 2012
Posty: 69
Ozz napisał(a)
Ja po roku też polecam odmianę 'Walker's Low' i też jestem z kocimiętki bardziej zadowolona niż z lawendy - dłużej kwitnie, długo trzyma liście jesienią, no i wcześnie wypuszcza na wiosnę, więc nie jest tak pusto. Tylko pamiętajcie, żeby zarezerwować dla niej więcej miejsca, bo rośnie 'fest'.

No właśnie czy polecicie jakieś odmiany kocimiętki równie piękne, ale mniejsze? Bo pożera mi wąską rabatę, ścieżkę i trawnik, przy tym jeszcze żywopłot z bukszpaników i tawuł


Inne odmiany Nepety to 30 cm.-Grog,40 cm. -Junior Walker,40 cm. Dropmore 40cm-Summer Magic
____________________
Basienka 17:00, 14 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Witajcie,

Chciałabym założyć rabate złożona z szalwi, kocimietki i przywrotnik. W jakich odstępach posadzić te rośliny obok siebie, aby wzajemnie sie nie zadusily ? I po ile sądzić sadzonek poszczególnych roślin. Miejsce pod rabate już czeka, tylko z tym osadzeniem teraz kłopot. Proszę doradzcie. Jestem początkującą.
Ozz 22:09, 15 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
florama - dzięki, a którąś z nich polecasz szczególnie?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardenarium 20:33, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak sadzić i po ile na m2 masz w artykule.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/397-sadzenie-bylin

To byliny średnie więc około 3 - 5 szt/m2, co 30 cm a kocimiętkę nawet szerzej co 60 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basienka 21:56, 16 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Dziękuje serdecznie za podpowiedzi Pani Danusiu. Co do sądzenia zaufam Pani. Chociaż jak patrzę na te malutkie kocimietki w pojemnikach 0,5l, to perspektywa sądzenia ich co 60cm trochę mnnie przeraża i zadaje sobie pytanie, ile lat upłynie zanim wzajemnie zapełnia takie przestrzenie między sobą ☺
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies