Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

ren133 10:10, 19 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)


Hmmmm, na szybko:
- kolory: stonowane - my Polacy uwielbiam dalej beże i brązy. Dużo szybciej sprzedają się takie nieruchomości niż te np. w bieli i szarościach. Jak masz jakąś pomarańczową lub niebieską ścianę w pokoju to zamaluj
- drobiazgi - znikają. Jak będziesz mieć zwiedzających (specjalnie nie piszę klienci) to musisz uprzątnąć wszystkie osobiste rzeczy - zdjęcia, jakieś dyplomy ze ścian, figurki i inne tego typu są kontrowersyjne. Muszą być neutralne o ile stoją. Jakiś wazon ze świeżymi kwiatami na stoliku tudzież inna doniczka na parapecie robią dobre wrażenie
- czystość - no musi być perfekcyjnie. Nie ma zmiłuj. Jakieś plamy na ścianach, fugach, brudna podłoga nie wchodzą w grę. Jak masz okna z fajnym (lub nie) widokiem to muszą lśnić. Okna to naprawdę ważny element
- zapach! Klienta kupisz zapachem, najlepsze będzie świeżo upieczone ciasto Albo inny wypiek. Ponoć idealnie działa też okadzenie domu wanilią Tym na pewno się wyróżnisz spośród innych domów i Cię zapamiętają. Jakbyś miała robić jakiś dzień dla zwiedzających to zadbaj o to. Mają się poczuć jakby weszli do domu, swojego, wymarzonego
- jak wyczujesz, że odwiedzający są spoko to zaproponuj im jakąś kawę albo herbatę. Ogólnie rozmowa nie tylko o domu zawsze wyjdzie na Twój plus
- łazienka - Nie tylko czysta, ale zadbaj o to, by nic się tam nie plątalo na widoku jak szczoteczka czy inny grzebień. Bardzo dobre wrażenie robią mięciutkie ręczniki, które zawsze chce się dotknąć I jak masz neutralną łazienkę to daj jakieś kolorowe
- kuchnia - zadnych garnków w zlewie, rzeczy na blacie. Co najwyżej czajnik

Taki dodatek: jak mieszkasz przy ruchliwej ulicy to na czas wejścia przez klientów do domu miej uchylone okna. Jak powiedzą jak tu głośno to oscentacyjnie zamknij je przy nich i spytaj: a teraz? Zapamiętają, że jednak jest cicho

Ogólnie im bardziej neutralnie tym lepiej. Wyjątkiem są ocieplacze wizerunku Tu mozesz się pobawic kolorem. Najlepiej jednym. Czyli daj parę poduszek na kanapę, świeczki na stól, wspomnianego wcześniej kwiatka czy doniczkę na parapet Jak masz duże łóżko w sypialni to musi być idealnie zaścielone. Narzuta, na to dekoracyjne poduszki. Klient ma się poczuć jakby wszedł do hotelu, tak mi się to zawsze kojarzylo

Dom kupuje się poprzez zmysły - nie tylko wzrok, ale węch, słuch i dotyk
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że ten schemat Ci się przyda Wdrożenie go jest szybkie, o ile właściciele chca się wyprowadzić i nie dodają miejscu zaimka dzierżawczego


Dobre to
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 10:14, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiecie, dość szybko sprzedaliśmy mieszkanie w Warszawie. Nie było wypasione, wieżowiec, stare parkiety. Ale zostały robione na zamówienie kilkuletnie i neutralne szafy i kuchnia. Ściany pomalowaliśmy świeżo na biało. Mebli innych nie było, przestrzeń! (46 metrów i poszło
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:41, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ogłoszenie parafialne
Buksy i cisy na sprzedaż - cena ogrodowiskowa do dogadania. Zapraszam

Stożki cztery czy pięć 80-110 cm po 80 zł/szt (jak wszystkie, taniej)




Obwódki bukszpan 2,5-3 zł w zależności od wielkości, sadzone były co ok 15 cm, przycinane i nawożone.
jedna duża i kilka mniejszych kilka-kilkanaście mb plus kilkadziesiąt ok 15 centymetrowych kilkupędowych dwuletnich sadzonek (po 1 zł)




Kulki 20-50 cm średnicy 10-20-35-45 zł, przy większej ilości taniej oczywiście






pięć dużych kulek z bukszpanu variegata, po 35 zł/szt


Cisy hicksii chyba (lub hilli), na żywopłot, ok 120 cm wysokości, 70 sztuk, po 15-25 zł w zależności od wielkości, przy zakupie wszystkich 20 zł/szt


7 sztuk cisów fastigiata ok 2metrowych (przyjmą się bo sadzone 1,5 roku temu), 40 zł/szt


25 cisów hicksii/hilli /żywopłot 1,5 metra mocno rozrośnięte, ciemna zieleń, zdrowe, sadzone w ub. roku po 45 zł/szt (kupowane po 60)
bez fotki
zapraszam
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 10:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
W wysyłki pewnie się nie bawisz?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sebek 10:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Żebym ja teraz ogród zakładał...

A nie masz czasem molinii? I czy będziesz w Wojsławicach w niedzielę? Tam bys mogła ubić niezłego targu z nami na parkingu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwka 10:46, 19 wrz 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Stożki moje prv.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
popcorn 10:50, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Juzia, jak nie zejdzie osobiście, to ok. Ale wolałabym nie, bo nie mam auta żeby to wozić na pocztę. Ciężkie, kartony, masakra
Sebek - nie wiem czy ktoś jedzie do Wojsławic w niedzielę od nas, a jak już to musiałabym sama żeby to załadować po sufit jakieś molinie mam, ja wszystko mam tyle że jesienią trawy? Hm duża bryła i powinno też być ok...
Iwka - no tak, pisałaś Głowy nie mam cholera, wszystko się wali i pali, zmęczona jestem. Urlop by się przydał! Permanentny najlepiej Szlag.
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 10:54, 19 wrz 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
popcorn napisał(a)
Juzia, jak nie zejdzie osobiście, to ok. Ale wolałabym nie, bo nie mam auta żeby to wozić na pocztę. Ciężkie, kartony, masakra


Kurier podjeżdża pod TWój dom i zabiera Ale rozumiem, że to kłopot jednak.

Jakby coś z bukszpanów zostało to daj znać W sensie kulki i obwódki, bo stożków nie przewiduję

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Moniq 11:59, 19 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Karolina ja chetnie obwodki, ale niestety tylko wysylkowo. Jakby co to daj znac
Macham, trzymaj sie dziewczyno "lecz po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokój..."
____________________
beskidzkie marzenie
renatamama3 12:22, 19 wrz 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Jeju ,jednak się nie udało ,wyjazd nie pomógł uratować ,chyba pomógł podjąć decyzję że koniec ,a trzymałam kciuki za Was ,bo pisałaś że kochasz jeszcze ,mam nadzieję ,że masz wsparcie w rodzinie i nie jesteś sama w tej decyzji ,trzymam kciuki za córę żeby jak najmniej odczuła wasze rozstanie .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies