Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Kuba 14:03, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
I zdjęcie rododendronów dla Danusi- chociaż chyba nie o to Ci chodziło- rabata jest nieskończona, między rh miały być żurawki Citronelle ale doznały poparzenia słonecznego i znalazłam im inne miejsce. Tymczasowo posadziłam czerwone żurawki ale to nie to, szukam im dalej żółtego towarzystwa. Rh to Cunningham's white, a wypadły w tamtym roku przez moją niewiedzę i głupotę- zostały posadzone w zwykłą ziemię, dopiero potem się wyedukowałam, podsypałam nawozu zakwaszającego, nie dopilnowałam wody, jeszcze pełne słońce- i z 8 zostały 3. Dokupiłam więc ile trzeba, wszystkie posadziłam już zgodnie ze sztuką, zimę przetrwały wszystkie i zobaczymy dalej. A wracając do planów Twojej rabaty- ja bym sadziła 5 rodków bo są piękne i zimą i latem obsypane białym kwieciem
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 14:05, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
leon60 napisał(a)
Mogę przygarnąć poziomki jak nie potrzebujesz


Oleńka niestety poziomki już oddałam, ale nie ma czego żałować, bo nie były specjalnie wydarzone
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
bdan 14:16, 13 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Kuba napisał(a)
I zdjęcie rododendronów dla Danusi- chociaż chyba nie o to Ci chodziło- rabata jest nieskończona, między rh miały być żurawki Citronelle ale doznały poparzenia słonecznego i znalazłam im inne miejsce. Tymczasowo posadziłam czerwone żurawki ale to nie to, szukam im dalej żółtego towarzystwa. Rh to Cunningham's white, a wypadły w tamtym roku przez moją niewiedzę i głupotę- zostały posadzone w zwykłą ziemię, dopiero potem się wyedukowałam, podsypałam nawozu zakwaszającego, nie dopilnowałam wody, jeszcze pełne słońce- i z 8 zostały 3. Dokupiłam więc ile trzeba, wszystkie posadziłam już zgodnie ze sztuką, zimę przetrwały wszystkie i zobaczymy dalej. A wracając do planów Twojej rabaty- ja bym sadziła 5 rodków bo są piękne i zimą i latem obsypane białym kwieciem



Ewa dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Dlaczego wolałabym mniej niż więcej pisałam u siebie, ale teraz to już mam całkiem wątpliwości, czy nie wrócić do pierwotnego pomysłu umieszczenia rododendronów.

Ty tam masz cały dzień słońce?
Kuba 14:18, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ty tam masz cały dzień słońce?


Tu jest cały dzień patelnia
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
ana_art 14:44, 13 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)
Poza tym odbyło się czyszczenie żurawek po zimie, niestety straty są- trzeba będzie albo dokupić albo dzielić te które zostały

gdzie te straty widzisz? bo na moje oko to piękne żurawki
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Malgosik 14:45, 13 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to nie wiem ile te rodki na patelni wytrzymają
nie masz w planie jakiegoś drzewa?
do Rh możesz dosadzić żółtą Hakonechloa lub żółty tatarak
____________________
Ogród na glinie
Zagajanka 15:35, 13 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Albo zolta trzmieline,albo drobnolistny zolty ostokrzew. Ewentualnie ktoras ze zlotych tawul japonskich Sorry, ze tak sie wtracam, ale mam podobny problem z rabatowa patelnia. I podobny problem, ze nie do konca wiem czy swoje rodki podsadzić. Wiec rozwazam swoje i wslomniane przez Anete propozycje.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:36, 13 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Oj, nie Anete, tylko Malgosie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kuba 15:53, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
gdzie te straty widzisz? bo na moje oko to piękne żurawki


Anetko- niestety straty są, na innych rabatach jest jeszcze gorzej
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 15:55, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Malgosik napisał(a)
to nie wiem ile te rodki na patelni wytrzymają
nie masz w planie jakiegoś drzewa?
do Rh możesz dosadzić żółtą Hakonechloa lub żółty tatarak



Zobaczymy jak będzie w tym roku, podobno ta odmiana jak już się dobrze ukorzeni i stworzy odpowiednie warunki wytrzymuje słońce. Hakone u mnie w słońcu też nie dała rady, ale tatarak bardzo mi się spodobał i na razie u mnie na liście ma numer 1.
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies