Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

joanka 14:04, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Przyznam szczerze, że jestem na ogrodowisku od całkiem niedawna. Zachęciła mnie do zajęcia się moim ogródkiem koleżanka z forum równieśniczego mojej córki. Pokazała swoje prześliczne miejsce na ziemi, opowiedziała o ogrodowisku, o wielu życzliwych osobach tu piszących, którzy służą swoim doświadczeniem, radą a w chwilach zwątpienia wyciągają rękę.

Obejrzałam metamorfozy i normalnie dech mi zaparło. Przez kilka dni i nocy myślałam o ogrodzie, o moim obecnym ogrodzie i o Waszych cudeńkach.
Przyznam szczerze, że na chwilę obecną ani ja nie chcę w nim przebywać ani moje dzieci, choć placyk zabaw mają bardzo ładny.

Mój ogród nie jest duży, bo cała działka ma nieco ponad 500 m2 (bardzo brakuje większej przestrzeni)i jest narożna. Chodniki i ulice nie są aż tak często uczęszczane, ale brakuje mi w ogrodzie trochę intymności zważywszy na fakt, że domy moich sąsiadów są umieszczone bardzo blisko siatki mojego ogrodu.

Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o ogród i rośliny, nie wiem nic, ale przeglądając ogrodowisko powoli się uczę. Bardzo prosiłabym o rady jak przeobrazić go w miejsce, w którym moja rodzinka i ja będziemy przebywać z przyjemnością.
____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:24, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Na początku przedstawię Wam pierwszą stronę świata (północno-wschodnią) gdzie słońce świeci bardzo krótko, można powiedzieć, że wcale. Jest to miejsce, które widzę z kuchni mojego okna gdy stoję przy zlewozmywaku - wbrew pozorom, mimo zmywarki, dość często go używam.
Tuje są jeszcze małe, więc ulicy i chodnika nie zasłaniają a trawę pokrywa mech a od września dodatkowo grzybki .



spójrzcie na kamień jako punkt rozpoznawczy







____________________
Ogródek Joanki
Malgosik 14:26, 04 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Pokazuj te Twoje włości
Z czasem będą się zmieniać, bo czytając to forum nie może być inaczej.

Widzę duże drzewa, dzięki nim ogród szybko będzie wyglądał na dojrzały.
____________________
Ogród na glinie
joanka 14:34, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
koło tych gazonów jest zjazd do garażu

może jeszcze 2 zdjęcia tej strony.





a po drugiej stronie zjazdu do garażu jest tak:



za płotem sąsiad ma skład drewna
____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:49, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
A teraz przeciwna strona południowo - wschodnia. Bardzo chciałabym mieć tutaj miejsce rekreacji dla całej mojej 6 - cio osobowej rodzinki. Wbrew obecnym trendom mam czwórkę dzieci: 3 dziewczynki i na koniec 1-rocznego rodzynka
Czciałabym, aby to miejsce było choć troszeczkę bardziej osłonięte od gapiów z ulicy i sąsiadów.
Kolejnymi zdjęciami przesuwam się w prawo (mało miejsca, dlatego tak musiałam podzielić):









____________________
Ogródek Joanki
Martuska507 14:56, 04 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Witaj! Ja też jestem od niedawna i też dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i ogrodowiskiem Jakbyś jeszcze w olnej chwili narysowała jakiś rzut działki z wymiarami to na pewno ułatwi. Ja widzę potencjał
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
joanka 14:57, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
a teraz kawałek od strony wschodniej z moim nieszczęsnym orzechem włoskim:





ale nie wiem, czy z tej strony uda się cokolwiek zrobić, bo dowiedziałam się od mojego osobistego guru-ogrodnictwa ana-art że to drzewo wysysa wszelkie soki z okolicznych roślinek
____________________
Ogródek Joanki
joanka 15:00, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
i jeszcze jedno:

____________________
Ogródek Joanki
joanka 15:02, 04 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
rysunki odręczne z wymiarami zrobię wieczorkiem
____________________
Ogródek Joanki
Kacha123 15:02, 04 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Joanko. Jeśli chcesz pomocy, to zrób jakiś szkic i określ jaki chcesz mieć styl, może masz już upatrzone jakieś rośliny. Jest tu dużo chętnych, doświadczonych osób, które pomogą. Ja nie mam doświadczenia, bo też jestem "nowa", ale wydaje mi się, że ten trójkątny trawnik z kamieniem powinnaś zmienić w piękną rabatę. Pytaj, przedstawiaj propozycje, a jeszcze w tym roku będziesz się cieszyć pięknym ogrodem
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies