Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

Efffa 09:51, 12 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Mnie tez się w oczy rzuciła pojedyncza kostka z lipy!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
nawigatorka 10:24, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Co do ławki nie będzie jej.nie napisałam ze pod pergolą ma być stół i ławy albo krzesła (zobaczymy).a ciurkadelko w tym miejscu byłoby widoczne tez z tarasu.jeśli będzie w innym miejscu będzie je widać tylko będąc na placu.ale dwie lipy to dobry pomysł.nigdy o tym nie myślałam.chciałam te lipa zagospodarować bo posadzone była tam trochę losowo (dostałam ja i musiałam znaleźć dla niej miejsce) ale druga musialabybyc tam gdzie ciurkadelko prawda?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 10:25, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Uwagi jak widać bezcenne czekam na wiecej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 10:30, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Giganteusa bronił mój M i dlatego powstał ekran cisowy by go zasłonić gdy jest sciety,i przysłowia jego lysiejace nóżki pod koniec sezonu-i on tak pięknie szumi...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 10:32, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A morning light jak dorośnie do 1,5 to będzie duzo.mam juz go w innym miejscu i jest niższy jeszcze.najwyżej zmienię go lub zrobię ekran trochę wyższy.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Wieloszka 10:47, 12 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
nawigatorka napisał(a)
Co do ławki nie będzie jej.nie napisałam ze pod pergolą ma być stół i ławy albo krzesła (zobaczymy).a ciurkadelko w tym miejscu byłoby widoczne tez z tarasu.jeśli będzie w innym miejscu będzie je widać tylko będąc na placu.ale dwie lipy to dobry pomysł.nigdy o tym nie myślałam.chciałam te lipa zagospodarować bo posadzone była tam trochę losowo (dostałam ja i musiałam znaleźć dla niej miejsce) ale druga musialabybyc tam gdzie ciurkadelko prawda?

Druga lipa albo zamiast ciurkadełka, albo przed rabatą z nr 10 - tak po prostu w żwirku/trawniku, bez roślin pod nią. Tylko wtedy nie pasują te 2 graby (nr 12).
Ale jak tak dłużej się zastanawiam, to te 2 graby tam średnio pasują, bez względu na drugą lipę... Oczywiście tylko tylko moje zdanie
Skoro Wy lubicie Giganteusy, to ok
Morning Lighty masz mniejsze, bo pewnie są jeszcze młode. Docelowo mają ponad 1,5m (u mnie osiągnęły tę wysokość już po 3 latach). Jeśli to koniecznie mają być miskanty, to trochę mniejsze (a podobne z wyglądu) są "Adagio".
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
nawigatorka 11:00, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Graby muszą raczej zostać bo to są tylko 2 z ciągu 6 które posadzone są na tle żywopłotu z grobów-narazić ma jakieś 40 cm- (na zmianę ze szpalerem 8 limelight) zrobię dziś fotkę to wytłumaczę.i tam ta lipa nie miałaby juz miejsca.a Adagio kwitnie w naszych warunkach prawda? Masz go u siebie jaką jest wysoikosc? Kiedyś go oglądałam ale nie wiem do jakich rozmiarów dorasta
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 11:24, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
a lipa przed założeniem na nią "stelaża" i przed przycięciem wyglądała w ubiegłym roku tak (irysów już nie ma). a może wiecie co to za lipa?

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Wieloszka 11:37, 12 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
nawigatorka napisał(a)
Graby muszą raczej zostać bo to są tylko 2 z ciągu 6 które posadzone są na tle żywopłotu z grobów-narazić ma jakieś 40 cm- (na zmianę ze szpalerem 8 limelight) zrobię dziś fotkę to wytłumaczę.i tam ta lipa nie miałaby juz miejsca.a Adagio kwitnie w naszych warunkach prawda? Masz go u siebie jaką jest wysoikosc? Kiedyś go oglądałam ale nie wiem do jakich rozmiarów dorasta

Nie mam Adagio - podają, że dorasta do 1m. Morning L.zeszłej jesieni zakwitły u mnie po raz pierwszy (szybko była wiosna). Normalnie nie kwitną i dobrze, wolę niekwitnące
Jeśli chodzi o graby - Ty najlepiej wiesz/widzisz jak to wygląda w realu, ile tam naprawdę jest miejsca
Niestety, nie wiem co to za lipa. Na jakiej wysokości zaczynają się jej gałęzie, bo wydaje mi się że dość nisko?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Margo 11:45, 12 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Hej,
to i ja się u Ciebie rozgoszczę
Fajny ogród tworzysz, teren spory i bardzo ciekawe masz pomysły.
I o ile dobrze zrozumiałam to sama kopiesz rowki pod instalację nawadniającą ? No podziwiam, bo to ciężka praca.
Będę podgladać, bo zapowiada się ciekawie
Pozdrawiam
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies