Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Jakie kamienie najlepsze do ogrodu?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie kamienie najlepsze do ogrodu?

Nona 11:40, 09 mar 2015

Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 2
Witam wszystkich,

ostatnio zainteresował mnie temat kamieni w ogrodzie, granitu, piaskowca, kamieni rzecznych itp.Mam zamiar na wiosnę zmodernizować swój ogród w związku z czym chciałabym spytać bardziej doświadczonych forumowiczów, czy jest coś co szczególnie polecacie do ogrodów? Czy temat kamieni jest Wam znany, czy warto zastosować ten trend w ogrodzie? Myślę nad ścieżkami, dodatkowo nad grillem granitowym,być może wydzielenie miejsca na warzywnik, kwiaty, zioła, za pomocą kamieni rzecznych.
Będę wdzięczna za każdą otrzymaną poradę i informację co teraz jest modne co będzie na lata i ponadczasowe, a zarazem nie będzie wymagało aż tak wiele zaangażowania w dbaniu o estetyczny wygląd.
Gardenarium 13:12, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie twórz kolejnego watku o kamieniach, poczytaj co już zostało napisane. Nie ma najlepszych kamieni do ogrodu, są takie które do niego pasują lub nie pasują.

Nie mozna zadać takiego pytania, jest nieprecyzyjne.

Do ogrodu nowoczesnego kamienne płyty proste, do ogrodu z stylu angielskim płyty łamene lub nawierzchnie z odzysku (stare cegły, odpady kamienne. Do ogrodu rustykalnego kamienie rzeczne... Nawet nie wiem jaki msz ogród a odpowiedź na Twoje pytanie to temat na cały wielki artykuł

Czy warto zastosować trend w ogrodzie - nie ma trendu konkretnego że kamienie trzeba stosować, stosujesz je w konkretnym celu, nawierzchnie, murki oporowe gdy masz sapdki terenu, schody itd. W prostym, płaskim ogrodzie nie ma konieczności stosowania kamieni, ważniejsze są rosliny.


Nona jaki masz cel, skoro dopiero co założyłąś identyczny watek, teraz znowu to samo.

zobacz - ja odpowiadam a ty znowu to samo piszesz.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Nona&search_in=posts&commit=Szukaj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies