Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pszczelarnia 13:29, 30 gru 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Prosze o przekazanie Kazkowi (wraz z pozdrowieniami), że ja też myślę tak jak on i nie wiem co myśleć o Nowym Roku - zawsze w styczniu mam "kaca" za cały rok obiecanek sobie poczynionych.

A ja nie wszystkie róże kopcowałam, sama jestem ciekawa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 13:36, 30 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Czy wytrzymałość na mróz, jaką podają przy rozach dotyczy rośliny pod kopcem czy gałęzi nie okrytych rownież ? Myśle tutaj o pnacych bo zastanawiam się czy zawijać je słomą jak ma być do -17 nawet, ale tylko kilka nocy tak
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
yolka 17:30, 30 gru 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Podrawiaiammmmmm
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 17:34, 30 gru 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Czemu żeś róż bezlistnych nie okopczykowała? testujesz wytrzymałość

Ja swoje okryłam, także winorośl, a wcześniej laurowiśnie i 2 hortensje.

U mnie mróz mmoże nie tak duży jak na wschodzie kraju ale odsłonięta jeszcze jestem i ziąb niemiłosierny

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
LewOgrodowy 18:07, 30 gru 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Dawno się tu nie odzywałam, ale jak nie mam nic ciekawego do powiedzenia, to po co spamować . W każdym razie dziś i ja kopczykowałam róże i też jak wiele dziewczyn dumałam, czy może któreś zostawić bez okrycia w ramach eksperymentu. Jednak nie zaryzykowałam, wszystkie pod kopcami. U mnie jednak dochodzi ten chłód północny, o tej porze roku słońce wcale tam nie sięga. No ale Twoje róże to piękne jak latem, szok! U mnie też są z liśćmi, ale nie z takimi. Jeszcze takich jak Twoje, to o tej porze roku nie widziałam.
____________________
Monika
Mala_Mi 21:53, 30 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)
Podrawiaiammmmmm

Czytałam....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 09:52, 31 gru 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930


Do listy gier dorzucam:
super fajną grę o nazwie "Fauna", my mamy juniora oczywiście, a i tak świetnie się przy niej bawimy, uczą się sporo

Mala_Mi napisał(a)
Zapisuję Wasze typy.. na razie kupiłam DIXIT i Karierę polityczną, bo tylko to było z Waszych propozycji i moich typów wynoranych na internecie. Ale jak się znudzą to kupimy następne Sylwester z dziećmi i znajomymi, wiec będzie z grami

Wrzucam w jeden post, łątwiej poszukać potem

Chell - Dobble

Margeretka - Jenga, karciana UNO i Pędzące żółwie

Agata - Qwirkle, Wsiądź do pociągu, Osadnicy, CV (Pociąg był do kupienia, ale strasznie drogi )
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 09:59, 31 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziś imprezujemy u mnie, więc nie odpisuję... mam pełne ręce roboty I pełną chatę

Życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałego Nowego Roku.... byśmy nie musieli się pocieszać na Forum, a tylko dzielić radościami By tych radości było tak dużo, że serwery rozgrzeją się do "czerwoności"

A teraz miłe Panie i Panowie... szorujemy rączki po pracach ogrodowych... i robimy się na bóstwa i do usłyszenia w Nowym Roku



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:01, 31 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Pooglądałam, poczytałam i zapytam czy podsypywałaś ziemię podczas sadzenia ciemierników, a jeśli tak to jaką?

Moje białe całkiem rozwinięte, a te ciemne w pąkach nawet większych. Okryłam nieco gałązkami cisa, bo takie miałam.


Ja rozluźniam moja glinę zwykłą ziemią z worka i do ciemierników zawsze posypuję skruszone skorupki jajek. Chyba rosną u mnie tylko i wyłącznie powodu tych skorupek, bo mojej gliny ciemierniki nie lubią

Szefowa Dzięki za Forum.. i szampańskiej zabawy A w Nowym Roku zero kłopotów z nami i klientami ... niech słoneczko nam zawsze świeci.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:57, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Nie wiem czy w czymś pomogę, bo róż odmianowych to u mnie nie ma tylko wszystkie nn , ale ja nigdy nie kopcowałam róż ziemią, jedyne okrycie jakie dostają to po kilka gałązeczek na ścięty krzaczek z przekwitłych chryzantem lub kosaćców Wszystkie zawsze wiosną żyją, a ścinam , żeby sobie przez zimę odpoczęły , a nie wysilały nie potrzebnie w okresie zimowym......babcia góralka tak mnie nauczyła i tego się trzymam
Aniu czy Ty swoje ciemierniki okrywasz? ....nigdy tego nie robiłam do tej pory.....a czytam , że niektórzy to czynią ....Szefowa okryła bo u Niej z kwiatami , a moje dopiero pączki zaczynają puszczać i nie wiem?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies