Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Psiamama 20:35, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Nie, że jest tylko szaro


Krokusy już przekwitły
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 22:04, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Agnieszko

Przeczytałem cały watek i obejrzałem zdjęcia Twój ogród ładnie się prezentuje a jak chcesz wprowadzać w nim zmiany dobrze trafiłaś Najlepiej zacząć od jednej strony Proponowałbym front, bo to takie miejsce które pierwsze rzuca się w oczy po przekroczeniu furtki Jaki byś chciała obrać styl ogrodu ? Patrząc na część za domem wydaje mi się że będzie to styl angielski z łagodnymi liniami rabat, dużą ilością różnorodnych bylin i traw z domieszką róż

Dużo zdrówka przy okazji życzę i czekam na odpowiedź
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
MartaB 22:17, 20 kwi 2015

Dołączył: 04 kwi 2015
Posty: 25
O, Ty to masz już ogród Ładnie się robi Będę zaglądać
____________________
Marta - http://www.ogrodowisko.pl/watek/5595-stary-ogrod-z-nowym-domem
Psiamama 22:38, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Przemku jak ja Ci dziękuję, że mnie odwiedziłeś
Masz rację front jest najważniejszy a u mnie najgorszy. Od strony furtki widać tylko podjazd. Cała reszta działki od drogi nie jest widoczna. Podjazd na razie jest tylko utwardzony bo czekamy z brukowaniem na kanalizację... podobno do 2 lat. Na końcu podjazdu stanie wiata lub garaż bo nie mamy Wzdłuż całego wjazdu do końca działki rośnie żywopłot, niestety nie jest zimozielony. Problem z nim mam straszny bo ciągle przerastają chwasty od sąsiada który ma teraz demolkę na działce bo się rozbudowuje. Więc na końcu podjazdu zrobiłam rabatę z liliowców. Dosadzam do nich dalie i cynie, żeby było trochę koloru. Lubię łagodne linie, raczej sielskie klimaty, podobają mi się wylewające się rośliny z rabat Ascetyczne, nowoczesne ogrody mi w duszy nie grają choć doceniam ich urodę. Twój ogród mi się podoba, Sebka mi się podoba no dłuuuugo wymieniać. No i taki to jest u mnie trudny przypadek Ty też zdrowiej, ja do czwartku jeszcze jestem na L4 więc ogrodowisko moooooje bo na zewnątrz nie bardzo pobrykam
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:55, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
MartaB napisał(a)
O, Ty to masz już ogród Ładnie się robi Będę zaglądać

Witam Cię Marto w moich progach Ogród mam powiadasz... dziękuję kobieto za dobre słowo, ale ja jakieś doły podłapuję. Pomysłów mi brak do tego choroba mną poniewiera. Ale co tam minie a Ty zaglądaj, zaglądaj do mnie to raźniej mi będzie w tym nieszczęściu
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 23:18, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mam dużo wolnego czasu do końca tygodnia więc służę doświadczeniem i polecam się w razie jakiś pytań Jeśli będę mógł pomóc sprawi mi to przyjemność
Trochę się pogubiłem bo myślałem że to ukwiecone wejście do domu to front a to wyjście do części za domem Frontu nie pokazywałaś
Więc jeśli już jesteśmy za domem to mam takie pytanie Czy ta hakuro na środku trawnika Ci nie przeszkadza ? Mi ona tam jakoś nie pasuje Można by się albo jej pozbyć by otworzyć widok albo pociągnąć pod nią rabatę z boku tworząc taki dyskretny kącik wypoczynkowy za nią
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:35, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Albo cos takiego Usunę jak nie będzie Ci się podobać

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Psiamama 23:39, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Przemku tego frontu-frontu to na trzeźwo nie pokażę Powinnam wrzucić tu plan działki. Jutro zrobię zdjęcia A ta wierzba... kłócę się o nią z mężem całe lato już 3 rok. Straszy mnie, że ją wykopie jak mnie nie będzie, łobuz jeden. A ja bronię jej niczym lwica W sumie nie wiem dlaczego lubię ją Pięknie się wybarwia bo ma tam dużo słońca, patelnia wręcz bo to południe. Czyli radzisz podziękować jej za towarzystwo i poszerzyć rabatę? Mąż się ucieszy
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 23:57, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Widzę że z tą wierzbą to będzie ciężko ale można zawsze ją przenieść w inne miejsce To może z drugiej strony

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Psiamama 23:57, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Proszę niczego nie usuwaj. Masz rację ona tu jest bez sensu. Lepiej byłoby z pogłębioną falą rabaty i bez wierzby. Teraz to widzę. Ech.. no tak mi trzeba wszystko palcem pokazać. Jedyne co Przemku to świerki w ten kąt się nie zmieszczą. Tam jest bardzo mało miejsca. A skalniak zostawić czy zlikwidować?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies