Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Gardener27 00:07, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko to tylko moja luźna wizja Ty sama lepiej wiesz co będzie dla Twojego ogrodu lepsze i co byś chciała w nim mieć Zamiast świerków można posadzić drzewko szczepione na pniu o zwartym kulistym pokroju Wierzbę też można zostawić tylko trzeba poszerzyć rabatę przy płocie Skalniak można bardziej rozbudować i delikatnie wypiętrzyć Za pomocą odpowiednio dobranych roślin i przy użyciu wyobraźni można wszystko
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Psiamama 00:09, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Gardener27 napisał(a)
Widzę że z tą wierzbą to będzie ciężko ale można zawsze ją przenieść w inne miejsce To może z drugiej strony



Jestem w stanie się z nią rozstać, łzę uronię ale dam radę Przemku żwirku nie chcę, pies gania wszystko byłoby w trawie. Wiem, że to może mało kreatywne ale wolałabym ze względu na niewielki rozmiar działki zostawić środek wolny. Wzdłuż chodnika też niczego nie da się zasadzić bo tam jest (o zgrozo!) szambo... Nawet trawa tam słabiej rośnie. Ten pierwszy pomysł jest fajny. Dziękuję. Coś mi drgnęło wreszcie w głowie Jak coś Ci jeszcze przyjdzie na myśl to ja bardzo, bardzo się ucieszę. Wielkie dzięki Przemku
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 00:12, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Proszę bardzo Idę spać bo późno już
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mira104 00:13, 21 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Cześć Aguś, a nie mówiłam że chyba za szybko za grabie łapiesz Ja to czekam na deszcz, bo wysiałam nasiona do warzywniaka i muszę podlewać. Fajna masz działkę jej zaletą uwierz mi jest to, że w ciągu 1 dnia jesteś w stanie ją całą obrobić. Z tego co czytam nie bardzo podoba Ci się zielony plot, ja bym dosadziła tuje i przed tuje niższe rośliny, ale nie za dużo, a jak tuje podrosną to możesz zdemontować płot. Przy ganku prosi się o coś wysokiego jakieś drzewo kolumnowe np. wiąż holenderski ma ładne liście i ożywił by to miejsce, a przed nim coś niższego i coś dla kontrastu, albo widzę tam prąd możesz zrobić źródełko z kamienia- zobacz na ten wątek i ładnie obsadzić. Drzewka ze środka ja bym dała na obrzeża np. tam koło auta. Brakuje mapki żeby całość ogarnąć.
I już nie przesadzaj nie masz tragicznie masz już zagospodarowany teren teraz to tylko kosmetyka i będzie super Ja to nawet trawy nie mam
Pozdrawiam i wracaj do zdrowia, a sunie to tak z profilu poproszę, a nie zad

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/103-zrodelko-z-kamienia-czyli-bezpieczna-woda-w-ogrodzie
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 00:29, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira nocny marku o północy ożywasz? Dobrze, że zajrzałaś do mnie. Jutro wstawię mapkę i więcej zdjęć. Podobnie radzisz jak Przemek. Podsunął mi parę pomysłów i "kopnął" mnie. Obiektywne spojrzenie bezcenne. Wiesz ja się tak jakoś zawiesiłam. Wiedziałam, że mi się nie podoba ale nie wiedziłam co dalej z tym zrobić. Układ działki, dom i jego położenie są dziwacznie brzydkie. Trudne do ogrania. Przynajmniej dla mnie. Dziś w każdym bądź razie doznałam oświecenia, że wierzba musi odejść
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 00:30, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Gardener27 napisał(a)
Proszę bardzo Idę spać bo późno już

Kolorowych
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 00:40, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira myślę właśnie o takim źródełku-ciurkadełku. U Sebka prześledziłam całą akcję montażu. Fajne ma. Najpierw muszę się uporać z nowym kształtem rabat i grillem. Dzięki za link Idę spać bo znowu mam temperaturę.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 11:24, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wstawiam zdjęcie wjazdu czyli mój front od d...py strony


I najgorsza część, pod świerkami bałagan bo chcieliśmy niby ukryć stary rozleciany płotek z kąta grillowego i starą żeliwną barierkę trzeba wywieść na złom. Wszystko stamtąd wyleci. Za tujami jest jeszcze drewutnia i kompostownik.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Margaret_ka 11:27, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witaj Aga... doczytałam u Przemka, ze Ty tez chora. Jakaś plaga, ja mam to samo i walcze już trzeci tydzień. Zdrówka

Ogródek może i niewielki, ale już dużo się w nim dzieje. Trochę zmian i będzie pięknie.
____________________
Ogród Margaret-ki
Psiamama 11:33, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Odnośnie jakiegoś wysokiego nasadzenia przy ganku to widzę, że próby podjęłam ale oczywiście nietrafione. Posadziłam w kącie iglaka, byłby wyższy już ale złamali mi go panowie od elewacji rok temu. I w ubiegłym roku od sąsiada wzięłam drzewko zupełnie nie wiedząc co to. Miał czerwone liście jesienią szyszki spodobał mi się bo czerwony, jakiś kontrast dla płotu. Wczoraj wyczytałam, że to sumak. Diabelstwo jakieś straszne. No to się obnażyło moje bezguście ogrodowe: wierzba hakuro i sumak No nic dopiero się uczę

iglak w kącie za gankiem



i sumak mały i jeszcze śpi

____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies