Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

EwaG 21:10, 29 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Zajrzałam, wątek przejrzany. Na razie tudno cos zaproponować bez planu i szerszej perspektywy.
Ale nasuwają mi się refleksje:
1. usunęłabym skalniak sprzed schodów; nie wiem jakbyś się starała zawsze będzie wrażenie bałaganu. Chyba planujecie tam drewutnię? nawet jeżeli nie to trzeba zapełnić pięknie ułożonymi belkami drewna i aranżacja gotowa.
2. Nie dawałbyn płaczącego drzewa przy wejściu. Źle mi się kojarzą płaczące drzewa przy domu. Lekiej coś kolumnowego: są jarzębiny wąskokolumnowe, wiśnia
'Amonogawa' (jeżeli jest to ciepły i zaciszny zakątek), albo niewielka magnolia np. odm. 'George H. Kern'.
3. forma żywopłotu powinna nawiązywać jednak do już istniejącego (coś zielonego); można uformować coś w rodzaju kolumn wcześniej tu proponowanych;
moge też prosić o wyraźne zdjęcie fragmetu z kącikiem wypoczynkowym (to tu jest grill?); czy jedna z tuj nie jest nieco ogołocona?
4. pomysł z kolistym trawnikiem nie jest zły; to dobra forma dla małych ogródków. Jednak ja zupełnie inaczej to bym poprowadziła. Aby cokolwiek wyrysować muszę mieć rzut z góry.
Pozdrawiam
Ewa Gryguc
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Psiamama 21:41, 29 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Odrobiłam zadanie domowe Zrobiłam kilka aktualnych zdjęć i podjęłam próbę rozrysowania planu działki. Jak na moje zdolności a raczej ich brak daję sobie solidną 3

Widok od strony wjazdu. Wierzba już wykopana. Doniczka maskuje dekiel od szamba. Koszenie i kanty jutro. Słupki przy grillu do wywalenia.


Tu jest najgorzej... za rabatą leżą zwłoki wierzby pożegnam je przy najbliższym odbiorze odpadów bio. Kosze na śmieci dostaną obudowę z daszkiem.



I mój plan... bądźcie łaskawi bo naprawdę starałam się



Wierzę, że uda mi się "uładnić" to miejsce

____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 21:44, 29 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Zdjęcia z góry bezlitośnie obnażyły fatalny stan trawnika.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 21:46, 29 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I jeszcze raz rabaty.


____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:01, 29 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
EwaG napisał(a)
Zajrzałam, wątek przejrzany. Na razie tudno cos zaproponować bez planu i szerszej perspektywy.
Ale nasuwają mi się refleksje:
1. usunęłabym skalniak sprzed schodów; nie wiem jakbyś się starała zawsze będzie wrażenie bałaganu. Chyba planujecie tam drewutnię? nawet jeżeli nie to trzeba zapełnić pięknie ułożonymi belkami drewna i aranżacja gotowa.
2. Nie dawałbyn płaczącego drzewa przy wejściu. Źle mi się kojarzą płaczące drzewa przy domu. Lekiej coś kolumnowego: są jarzębiny wąskokolumnowe, wiśnia
'Amonogawa' (jeżeli jest to ciepły i zaciszny zakątek), albo niewielka magnolia np. odm. 'George H. Kern'.
3. forma żywopłotu powinna nawiązywać jednak do już istniejącego (coś zielonego); można uformować coś w rodzaju kolumn wcześniej tu proponowanych;
moge też prosić o wyraźne zdjęcie fragmetu z kącikiem wypoczynkowym (to tu jest grill?); czy jedna z tuj nie jest nieco ogołocona?
4. pomysł z kolistym trawnikiem nie jest zły; to dobra forma dla małych ogródków. Jednak ja zupełnie inaczej to bym poprowadziła. Aby cokolwiek wyrysować muszę mieć rzut z góry.
Pozdrawiam
Ewa Gryguc


Witaj Ewa. Spóźniłam się troszkę. Zaraz dokładnie będę analizować Twoje rady i poczytam o proponowanych roślinach. Ależ Ty masz oko kobieto Tuja ogołocona. W ubiegłym roku wszystkie wyglądały dużo gorzej. Niestety mea culpa bo je przysuszyłam. Na szczęście po solidnym podlewaniu i nawożeniu również dolistnie udało mi się je odratować. Mimo, że takie duże odbiły od pnia. Kącik grillowy będziemy na dniach remontować. Pomiędzy słupkami zawieszony był płotek, rozleciał się ze starości. Pozbędziemy się tych słupków. Mamy kilka dni wolnego mam nadzieję, że ruszymy ze zmianami. Ewo bardzo Ci dziękuję za wszystkie sugestie, bardzo sobie je cenię i zaglądaj tutaj proszę
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
MagdaBaj 23:06, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Cześć jak tam bio było?
Nie no ładnie Kanciki zrobisz i zobaczysz ile to daje.
Faktycznie skalniak daje wrażenie bałaganu.
Nie przeprauj się w wolne dni heheh gadam a sama za grackę chwycę lada moment
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 23:08, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
A no i do doniczki wstaw coś tylko dna nie usuwajMoże na pniu i dodaj coś kolorowego? TEN ŚLEPY CI PODPOWIADA NO WIESZ
I chwalę za piękny plan
Co byś powiedziała by po obu stronach ławeczki zrobić doniczki z kulkami na pniu i kwiaty jakieś ?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Mira104 23:10, 30 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
I jak po zakupach? Pewnie udane były już nie mogę się doczekać zdjęć
Pozdrawiam i kolorowych snów.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 00:01, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Zakupy... pod presją czasu i nie do końca przemyślane. Przesadziłam dziś prawie wszystkie rośliny na rabatach posadziłam nowe i ogarnęłam skalniak. Kręgosłup mój biedny choć na wpół ze stali to zbuntował się Jutro ma padać to trochę poleżę. Nie zdążyłam zrobić zdjęć bo zmierzch mnie zastał, ale co kupiłam? 3 thuje maria (fajne 3kolorowe), derenia elegantissima i cisa fastigiata aureomarginata. Pilnowałam się żeby nie kupować na zasadzie "oo jakie ładne". Tego cisa bardzo chciałam. Objechałam 3 centra ogrodnicze. W jednym był piękny i duży, ale cena mnie zabiła. Kupiłam więc takiego pyrtka. No mały jest okrutnie, ale poszukam jakiegoś dużego w dobrej cenie albo poczekam na tego malca, aż urośnie. Danusia pisze, że to mit o ich powolnym wzroście. A może zaoszczędzę trochę na książkach (nie no tę Danusi kupię oczywiście) i nabędę pięknego cisa takiego 1,20m I z tą myślę przytulę się zaraz do poduszki. Dobrej nocki wszystkim
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 11:04, 01 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
to widzę, że poszalałaś. Z książek to obowiązkowo katalog roślin kup, tu masz link jak mniej więcej on wygląda, albo poproś o taki prezent na dzień matki, ja tak robię ( na święta, czy inne okazje- książka)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/119-ksiazki-o-tematyce-ogrodniczej?page=22

Co do roślin, to zawsze możesz też poszukać w internecie, są tańsze.
Kręgosłup hmm skąd ja to znam Wkurza mnie często ten "pień", bo czasami wszystkie moje plany w czasie odkłada. Kuruj się bo z nim to nie ma żartów.
Muszę się pochwalić moją wisterią, która kupiłam w tamtym roku we wrześniu takie maleństwo, a tak obsypane kwiatami no szok. Był to zakup na zasadzie miłości do tego pnącza, nieważne gdzie będzie rosło, ale muszę mieć
Widzisz byłam wczoraj w sklepach no, ale skleroza nie boli i nie kupiłam baterii, no nic jutro pojadę i kupię to sfotografuję to maleństwo
Pozdrawiam
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies