Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 12:14, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
olga80 napisał(a)
To dobrze,że chociaż jedna jest fioletowa u mnie jeszcze nie widać koloru.Niespodziankę zrobiła mi zakupiona dalia miała być biała a jest żółta z czerwonym oczkiem


Zobacz to ona cudo

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:16, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
bacowa napisał(a)
Ta rabata ze złocieniami to mistrzostwo !!! masz tam wszystkie moje kolory.


Ale mam tam też nielubiane przez Ciebie , przeze mnie zresztą też,kwiaty funkii, zostawiam bo rabata jest daleko od oka a one tworzą drugie piętro
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:18, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Milka napisał(a)

Przepiękny, będę szukać w necie, chyba że dałoby się nasionka od Ciebie wycyganić


Mogę spróbować zebrać nasionka, nie wiem czy on zawiązuje, ale mogę też wysłać Ci kawałek karpy, szybko się rozrasta , kupiłam go w zeszłym roku jako sadzonkę w doniczce a w tym już taki wielki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:21, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
ewsyg napisał(a)
Mirusia, masz nieprzyzwoicie wypielęgnowany ogród. Ja już nabawiłam się kompleksów. Kochana, cudne kompozycje. Dech zapiera widok kwitnących rodków.Rabata z fioletem jest bardzo wyciszająca. Pięknie, bardzo pięknie


Ha ha wypielęgnowany to on całkiem nie jest, zręcznie unikam bałaganu w kadrze i walających się wiecznie i wszędzie węży ogrodowych
Dziękuję za miłe słowa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 12:22, 23 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Halinko i maj i czerwiec piękny na tej rabacie, złocień ładny, uzupełnia i rozjaśnia rabatę , ja też mam biały ale inny gatunek. Muszę wrócić do tej firletki, o której mówicie.Moje już przekwitły.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 12:24, 23 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Clematisy obficie Ci kwitną , masz dobrą rękę.A ta firletka to na której str.?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
mirkaka 12:25, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
zawitka napisał(a)
no Mireczko rabaty wzorcowe,Clemtisy bomba tez zmienię na vicitella bo tak się nie rozłażą A teraz zapraszam do mnie coś Ci pokażę


Viticella mnie w tym roku zachwyciły, nie przypuszczałam że drugi sezon tak pięknie się rozrosną, ich zaletą jest dla mnie głównie to że na wiosnę tnie się je na wysokość 20 cm i nie ma kłopotu z otrzepywaniem ich z suchych liści. Bardzo wygodne w pielęgnacji , zdrowe i piękne
Byłam i się wpisałam, cieszę się że skrętniki kwitną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:26, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ewa777 napisał(a)
Kupiłam teraz ten złocień pod nazwą Fiona Coghill. To chyba ten sam

Ten sam, będziesz z niego zadowolona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:40, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Madziu dziękuję

a teraz pokażę moje hortensje ogrodowe, które bardzo tej wiosny załatwił majowy mróz, kwitnie jednak kilka łodyg i kilka kwiatów jest zawiązana na pędach tegorocznych.
Z ciekawostek, to widać że ta hortensja jest w tym roku dość niebieska. Nigdy taka nie była ale gdzieś doczytałam że należy jej w korzenie nawsadzać gwoździ i tak zrobiłam. Mialam takie 20cm i powsadzałam je wokół niej. Efekt po dwóch latach






A tej mróz nie zaszkodził
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:46, 23 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Madziu, to ukorzeniona ogrodówka z Twojego patyczka



a to You and me ukorzenione z patyczków


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies