Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Karol99 23:01, 28 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świetne te trzmielinki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
iwka 09:21, 29 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
wszystko śliczne
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 12:09, 29 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Trzemieliny dostały ubranka na pniach, bo koty upodobały je sobie do ostrzenia pazurków :/

A słuchajcie, ma ktoś hortensję Magical Candle? Bo widziałam dziś taką w CO i jest bardzo bardzo podobna do tej mojej "dziwnej" A w tym sklepie internetowym, gdzie kupowałam swoje Limki mają taką w ofercie, więc może z tą jedną Limkę pomylili...?
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 19:20, 29 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
W związku z tym, że już nie mogę kupować roślin (bo nie mam ich gdzie sadzić) sprawiłam sobie dziś nóż do kantów

Dalej niespecjalnie czuję klimat, czy to rzeczywiście takie fajne, ale zrobiłam ...
Objechałam wszystkie krawędzie moich dwóch trawników i póki co chodzę koło nich i się przyglądam ... i za jakiś czas zdecyduję, czy mi się taki rów wokół zielonego podoba.

A napiszcie, proszę, jak głęboko robicie kanty. Na całą głębokość - długość szpadekla czy na pół, czy jak?

Ciężko zrobić kant przy kostce granitowej, żeby wyglądałó ładnie i równo, bo kostki są różnej wielkości i przy jednej jest wąski pasek a przy drugiej, bardziej cofniętej w szeregu, jest wielki wąwóz :/

Chyba że ja to wogóle jakoś totalnie źle zrobiłam ?

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
kasia_w 22:04, 29 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ludwika ceglana ściana z tymi stylowym drzwiami wygląda super! A donice bardzo ładnie do niej pasują. Ja tez robie kanciki przy kostce.Wystarczy raz lub dwa na sezon.rowek wkrótce zarośnie i zobaczysz że będzie fajnie. Jak porównuje zdjęcia swojej kostki przed i po kancika to różnica na plus jest ogromna.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 22:09, 29 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
I jeszcze coś- na Twoim miejscu rozpoczęłabym kolekcjonowanie ceramicznych nieszkliwionych donic ustawionych na tle ściany ceglanej a nawet do niej przytwierdzonych. Niech to wygląda jak patio gdzieś w Andaluzji...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 22:16, 29 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920





Nie wiem czy i jak to napisać- ale gdy patrzę na to zdjęcie mam wrażenie że Twoje "osobiste" ze tak powiem, nie konsultowane na O pomysły są ciekawsze i lepsze niż inspiracje zaczerpnięte na forum. Chciałabym rzec -słuchaj siebie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
iwka 22:24, 29 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja też robię kanciki dwa razy w sezonie max, na wiosnę i tak jakoś teraz, lubię takie równo przycięte kanty, kopię na cały szpadel

co do hortek, to się nie znam, moje też pomylone dwie z sześciu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Karol99 22:33, 29 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kanciki wyszły świetnie!
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ludwika 22:49, 29 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasia_w napisał(a)
Nie wiem czy i jak to napisać- ale gdy patrzę na to zdjęcie mam wrażenie że Twoje "osobiste" ze tak powiem, nie konsultowane na O pomysły są ciekawsze i lepsze niż inspiracje zaczerpnięte na forum. Chciałabym rzec -słuchaj siebie


O Jezusie Nazareński, dziękuję serdecznie za tak miłe słowa! :*

Donice będę zbierać na bank! Część ceglastych a ze 3 chciałabym mieć w kolorze. Śródziemnomorski niebieski mi się marzy ale nie wiem, czy się to nie będzie gryzło. No i nie wiem, czy jeszcze nie odświeżę koloru na tych drzwiach. Ale chyba je pomaluję tak jak są w oryginale - czyli na zielono
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies