Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Gardenarium 11:52, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do elewacji pasują żywe barwy, czerwono-żółto-niebiesko. Nawet pomarańczowe też.
Duuużo granatu typu lawenda Hidcote (ciemna) Salvia nemorosa - te dodatki do gorących barw są świetne.
Do donic możesz posadzić po jednej kordylinie australijskiej - bordowej i pod to kwiaty sezonowe, teraz np granatowe bratki i żółte prymulki plus zwisające bluszcze.

Tutaj idea tej donicy, zamiast jednorocznych są hortensje tylko w nie takich kolorach





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 12:00, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
To jedyne zdjęcie prawej - wschodniej części . Nie obejmuje jednak całości nasadzenia. To najstarsza cześć ogrodu z pniem po czereśni która rosła tu zanim pojawił się dom. Dawniej pień wypełniony był ziemią i rosły kwiatki ale teraz odpuściłam bo ściany są już mocno spróchniałe.Za to trzmielina doskonale sie po nim wspina. Do tej pory dobrze rosły tam wrzosy i wrzośce ale w tym roku mocno przemarzły i część wrzosów już usunęłam. To samo z hebe i debecjami. Jednak planuje ponownie zasadzić je tutaj tylko dołożę starań do zabezpieczenia na zimę.


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 12:02, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj przykłady kolorów

Drzewa liściaste o bordowych, pomarańczowo-zielonych liściach typu klony palmowe, śliwa wiśniowa, buki, drzewa o żółtych liściach, żurawki w dobrej kolorystyce















____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:04, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
To jedyne zdjęcie prawej - wschodniej części . Nie obejmuje jednak całości nasadzenia. To najstarsza cześć ogrodu z pniem po czereśni która rosła tu zanim pojawił się dom. Dawniej pień wypełniony był ziemią i rosły kwiatki ale teraz odpuściłam bo ściany są już mocno spróchniałe.Za to trzmielina doskonale sie po nim wspina. Do tej pory dobrze rosły tam wrzosy i wrzośce ale w tym roku mocno przemarzły i część wrzosów już usunęłam. To samo z hebe i debecjami. Jednak planuje ponownie zasadzić je tutaj tylko dołożę starań do zabezpieczenia na zimę.


Uploaded with ImageShack.us


Kolorystyka jest dobra, dużo żółtego koloru, mnie się bardzo podoba. Chyba nie będę wrzucać przykładów roślin, poczekam aż pokażesz więcej zdjęć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 12:08, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Cześć prawej strony niżej i bliżej bramy
Planuję czymś zasłonić skrzynkę prądową tylko nie wiem czym.Bluszcz? Winobluszcz?Teraz już trochę zginęła w gąszczu roślin. Słup jest w lecie zakryty winobluszczem , tylko zimą i wiosną brzydko wygląda zanim wypuści liście a także mocno przemarza.


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 12:15, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910

Studnia będzie dokończona . Teśc zaczął tak pięknie robić obłożenie i ciągle brakuje mu czasu.
Po żarnowcu nie pozostał ślad - wymarzł.


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 12:20, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Nie wiem czy powojnik przed pniem to dobry pomysł. Bordowy Westerplatte. Myślałam że na niego sobie wejdzie albo zamontuję jakaś drabinkę. Tak samo nie wiem czy trafiłam z pęcherznicą w tym miejscu ale chciałam rozjaśnić kąt. Może dla kontrastu dodać drugą , ciemna Diabolo , bardziej za studnię? czy nic tylko wrzosami tam podjechać?


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 12:26, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 14:29, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo ładny ogród, widać ciągłą pielęgnację
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 15:09, 09 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Linka, ładny masz domek, fajnie myślisz z nasadzeniami, nie wiem czy tylko te wszystkie krzewy na skarpie pasują na południową stronę, co tam masz?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies