Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Joku 15:00, 11 lip 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Ja tutaj też żadnego chaosu nie widzę. Wręcz przeciwnie, bardzo uporządkowana kompozycja. I starannie wykonana. Moim zdaniem ogród z grupy tych jak u Szefowej Danusi i u Sylwi.
Podziwiam i gratuluję.
I jeszcze skromna uwaga dotycząca ostatniej rabaty. Mnie ta siwo - niebiesko- zielona tonacja nie pasuje do żółtych berberysów, czerwonych begonii i buka.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Linka 20:56, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
moja nieskończona " różanka" ( foto dla Any)
Mam ochotę obsadzić ją na nowo a z drugiej strony szkoda mi tych róż

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 21:01, 11 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No fajna ta różanka, ale myślę, że powinnaś wykopać stąd te lilie - jakoś mi tu nie pasują
Widzę też mieczyki - jak kwitną to są ładne, ale same liście do róż nie pasują.
Jeśli mogę doradzić to zamiast begonii posadź lawendę - w różami wygląda prześlicznie - szczególnie z tymi o jaskrawych kolorach jak różowy, żółty, biały, a jak patrzę to chyba nie ma ich tu za dużo. Może dosadzisz jakieś jaśniejsze?

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 21:15, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Syla napisał(a)


Od kuli z bukszpanu pociągnij żywopłocik również z bukszpanu. Ciemna zieleń wyciszy żółtego berberysa i czerwonego buka ???? Taka moja propozycja
Uzupełnieniem rabaty będą jednoroczne begonie.

LUB

Szczepiony miłorząb Troll na pniu w miejsce juki od niego trzmielina z zawijaskiem na miłorzęba



Podoba mi się pomysł Syla z zawijaskiem trzmielinowym Posadzę coś piennego pod lewym oknem i "objadę" trzmieliną tak, żeby najwięcej z niej obwódki zrobić. Tylko jak tą trzmielinę połączyć z berberysem? pojechać z trzmieliną przed niego , całkiem do prawego brzegu?

Niżej postawiłam kilka donic z trzmielina do sprawdzenia efektu ( widać w każdym razie , ze pod lewym oknem musi się coś dziać

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 21:30, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sebek napisał(a)
No fajna ta różanka, ale myślę, że powinnaś wykopać stąd te lilie - jakoś mi tu nie pasują
Widzę też mieczyki - jak kwitną to są ładne, ale same liście do róż nie pasują.
Jeśli mogę doradzić to zamiast begonii posadź lawendę - w różami wygląda prześlicznie - szczególnie z tymi o jaskrawych kolorach jak różowy, żółty, biały, a jak patrzę to chyba nie ma ich tu za dużo. Może dosadzisz jakieś jaśniejsze?


No właśnie Sebek - podoba mi się to co mówisz Zgadzam się całkowicie. Mieczyki pójdą aut ale dam im jeszcze zakwitnąć Lilie też zmienią miejsce to pewne a begonie to tylko sezonowo tam zawitały. Pozostaje problem doboru róż. jest ich tam ponad 10 krzaczków tyle że teraz są przycięte po kwitnieniu i tak tam pusto. Waham się nad kolorystyką - zostawić kolorowo i dosadzić jakiś wyciszasz? lawenda by była mile widziana , podobnie jak parowskie, tylko jak je posadzić? rozmieścić po całej rabacie chyba .

Takie teraz tam różyczki mam
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 21:37, 11 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że lawendy lepiej będą rosły z przodu - na miejscu begonii.
Róże jak dla mnie kolorowo fajnie wyglądają - zwłaszcza w dużych grupach. Bo te czerwone to mocne są i na tle tui ich nie widać zbytnio. Brakuje mi tam białych i żółtych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 21:37, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Wszystkie rodzaje i kolory
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 21:39, 11 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiem co na pewno musisz zrobić - obejrzeć nowy artykuł
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 21:40, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sebek napisał(a)
Myślę, że lawendy lepiej będą rosły z przodu - na miejscu begonii.
Róże jak dla mnie kolorowo fajnie wyglądają - zwłaszcza w dużych grupach. Bo te czerwone to mocne są i na tle tui ich nie widać zbytnio. Brakuje mi tam białych i żółtych


Jest i biała ale foty nie mam. A żółte też są - austinek i nn. Co do czerwonych- masz rację - giną na zielonym tle.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 21:44, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sebek napisał(a)
Wiem co na pewno musisz zrobić - obejrzeć nowy artykuł

Widziałam już rano Ogród różany do naśladowania i te obwódki bukszpanowe Tylko wszędzie są w formie żywopłotu litego u mnie kulki
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies