Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Gardenarium 18:36, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Cześć prawej strony niżej i bliżej bramy
Planuję czymś zasłonić skrzynkę prądową tylko nie wiem czym.Bluszcz? Winobluszcz?Teraz już trochę zginęła w gąszczu roślin. Słup jest w lecie zakryty winobluszczem , tylko zimą i wiosną brzydko wygląda zanim wypuści liście a także mocno przemarza.


Uploaded with ImageShack.us


Do skrzynki powinien być dostęp, trzeba by posadzić coś bardziej z przodu. Bluszcz wrośnie do skrzynki, trzeba wycinać. Ja tak mam

Może posadzić jakąś "baryłę" iglastą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 18:41, 13 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Calsap jest biały z czerwonym środkiem)albo pomalować skrzynkę na zielono)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Linka 18:45, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
A dodatkowo dobił mnie wygląd ogrodu po zimie. Mróz zrobił w tym roku wyjątkowe spustoszenia wśród wrzosowatych. Przynajmniej wydaje mi się że to wina mrozu.Przeżył tu wrzosiec Whisky. Wrzosy raczej nie odbiją. Wykopać? Oceńcie:


Uploaded with ImageShack.us
Płakać mi się chce nad tą rabatą. Co tam teraz zrobię? nie zrugajcie mnie za nieporządek jeszcze na rabacie ale naprawdę chcę się za to zabrać jak pogoda pozwoli


Uploaded with ImageShack.us


a co dolega Rh?


Uploaded with ImageShack.us

Zrobiłam jeszcze deszczowe foto klombu przy wejściu. Proszę o sugestie. Teraz wygląda tak:


Uploaded with ImageShack.us

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monteverde 18:53, 13 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a przyozdobisz jeszcze bratkami np.?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 18:55, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzosy wykopać, zmarzły bezpowrotnie, dosadź wrzośce.

Rh przemarzł, poskub obetnij te brązowe listki, odbije ładnie. Zasil po niedzieli magiczną siłą do Rh.

Do sosny piennej trzeba dosadzic większe 3 roślinki, coś jak tutaj, nie muszą być kule, byleby duże.

To zdjęcie już pokazywałam. Na dole rośnie tojeść rozesłana Aurea.
Zamiast kul z bukszpanu mogą byc z cisa, A zamiast tojeści żółta żurawka.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 19:32, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Dzięki Kobietki. Ciesze się ogromnie,że chcecie mi pomóc.
Monteverde Rh Casalp nie przyszedł mi do głowy. Ciekawy.

Danusiu, Dobra Kobieto, powiedz mi jeszcze o kolorach krzewów kwitnących, pasujących do mojego zestawu, jakoś tu nie bardzo sie łapię jeszcze. Wiem tylko że róż eliminuję.(?) a jasny fiolet?

- zakładam takie rodzaje krzewów kwitnących: rododendrony( czerwone,żółte, białe) azalie ( żółte,pomarańczowe,) hortensje bukietowe, ogrodowe i drzewiaste i tu mam problem. W jakich kolorach mam sadzić hortensje?. Myślałam o 2- 3 sztukach danego rodzaju w jednym kolorze. Może być? A jeśli podałąbys mi nazwy to bym była happy
Mam znajomego( ) szkółkarza i myślę, ze zakupem nie byłoby problemów.
Po byliny ( żurawki, szałwie i lawendy w dużych ilościach) mam obiecany wyjazd do szkółkarzy z okolic Bielska ale to dopiero za jakiś czas jak ich wegetacja dobrze ruszy.
Plan na dziś taki - porządkuje rabaty, robię plan i wyznaczam nasadzenia.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 19:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Danusiu jeszcze odnośnie podsadzenia sosny.
Rozumiem , ze mam wykopać świerka i i sosny. Te wyższe podsadzenia do 1/3 wysokości sosny wystarczą?
Podobnie planuję obsadzić tez zakola przy schodach tarasowych z tym że zamiast sosny jakaś formowana tuja czy trzmielina na pniu. będzie tak?
Dziękuję za rady. są tak jak lubię - szybko i konkretnie .
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 20:26, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Danusiu jeszcze odnośnie podsadzenia sosny.
Rozumiem , ze mam wykopać świerka i i sosny. Te wyższe podsadzenia do 1/3 wysokości sosny wystarczą?
Podobnie planuję obsadzić tez zakola przy schodach tarasowych z tym że zamiast sosny jakaś formowana tuja czy trzmielina na pniu. będzie tak?
Dziękuję za rady. są tak jak lubię - szybko i konkretnie .


Wykopać iglaczki a podsadzić czymś jednakowym ale większym.
Co do miejsca przy schodach - dobrze myślisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:30, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do hortensji H.macrophylla będzie w złym kolorze, bo albo niebieska albo różowa. Czerwone są dość rzadkie- nie do zdobycia tak normalnie. Może H.paniculata "LImelight" nasza i moja ulubiona?
Sporo o niej w wątku hortensjowym. dobrze wygląda z mocnymi barwami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:59, 13 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
może być też Blue Bird i mój nowy nabytek Together,a rododendrony: czerwony to Repen-niski, Sammetglut, biało czerwony Schneeauge lub Simona lub Calsap, starczy)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies