Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 00:06, 29 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
bella napisał(a)
Witaj Aniu. Piękny domek i działeczka. Zaznaczam do obserwowanych i będę podglądać twoje wyczyny na działce.

Witam u mnie, dziękuję za wizytę Zobaczymy jak będzie z tymi wyczynami, bo we wtorek po świętach wracam do pracy, po prawie dwóch latach przerwy. Czasu będzie dużo mniej.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 00:27, 29 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Malgosik napisał(a)
No pięknie!
Gratuluję cierpliwości do tych całych wykopalisk.
Macie odprowadzenie deszczówki do studni chłonnych?

Ania pokaż jak powstają skrzynie warzywne i jak szykujesz pod nie miejsce.
Ja dziś doszłam do wniosku, że muszę zagęszczarką utwardzić pod nie grunt, bo był przekopany, miękki i skrzynie będą nierówno osiadać.

Wody nigdzie nie odprowadzamy, nasz znajomy miał i mu się to wszystko zapchało, więc zrezygnowaliśmy. W sumie to jest ok, chyba że przyjdzie kataklizm i straszna ulewa.
Co do skrzyni, to ostatni post w wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach?page=49
Dodatkowo mogę powiedzieć, że u mnie mąż też ubijał teren, może nie zagęszczarką, ale walcem do trawy i dobrze po nim skakał Musiał trochę ten teren wyrównać, bo było niżej niż reszta i skrzynie stały krzywo (co widać na pierwszym zdjęciu).
Przeczytałam u Ciebie w wątku, że będziesz miała skrzynie 1m x 2m i 60 cm przerwy między nimi. To tak jak u mnie, tylko ja będę miała trawę między i moje wysokie są tylko na jedną deskę, czyli 20 cm. U mnie ta jedna jest tylko większa ma 2m x 2,6m (dwie skrzynie plus przejście). W następnym rzędzie będą 3 mniejsze. Zdjęć za dużo nie mam niestety.


____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 00:45, 29 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zaraz idę spać, ale jeszcze napiszę. Dzień straszny, bo byłam sama z Jasiem, który jest trochę chory i na dodatek idą mu zęby, więc strasznie marudzi. Sama też się kiepsko czuję, też się trochę przeziębiłam. I tak ciepło się ubrałam i skoczyłam na godzinkę na zewnątrz. Wyznaczyłam w końcu linię mojej rabaty, którą tworzę już czwarty dzień (licząc te tuje przy śmietniku).

Wiem, że wygląda może mało imponująco, jak na cztery dni, ale ja wyskakuje tylko jak Jaś idzie spać Rabata miała wyglądać mniej więcej tak:

Oczywiście bardzo dużo mniej więcej, zamiast tego perukowca, kupiłam już hortensję ogrodową, bo mi on nie pasował, no i na końcu przy wierzbie nie zmieszczą mi się dwie tuje, tylko jedna. A może by przesadzić wierzbę? Jak myślicie da się?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Malgosik 11:00, 29 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
za ładny ten placyk na śmietniki
a pojemniki widać od frontu
ja posadziłabym jeszcze tuje przy wejściu na placyk, zasłonią to co tam stoi
nie dawaj obrzeży, będzie niewygodnie kosić
lepiej zrobić kancik i jechać kółkiem po korze



ja mam taką jedną skrzynię 2/1m, wysokość 20 cm grubość deski 2,6 cm, niczym nie malowaną, powyginała mi się, ale od drewno to może zależy, wydawała się sucha
warto dać więcej wkrętów, a jak ma się zdeformować to i tak się zdeformuje, nie ma co wyprzedzać faktów, mimo to ziemia z nich nie ucieknie
a wokół skrzynek nie siałabym trawy, bo trzeba będzie ciągle kosić wykaszarką, kosiarka wąsów przy skrzyniach nie chwyci, ale to Wasz wybór
ja dałabym żwirek lub korę
____________________
Ogród na glinie
AnnaCh 12:03, 29 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Malgosik napisał(a)
za ładny ten placyk na śmietniki
a pojemniki widać od frontu
ja posadziłabym jeszcze tuje przy wejściu na placyk, zasłonią to co tam stoi
nie dawaj obrzeży, będzie niewygodnie kosić
lepiej zrobić kancik i jechać kółkiem po korze

Sąsiad za tym murem też ma śmietniki, więc jakoś tak nam się złożyło
Od frontu pojemniki na razie widać, ale w tym wąskim pasku jest posadzony ligustr, bo nic innego tam nie urośnie, gdyż to tylko mała rynienka z ziemią, bo pod spodem fundament od ogrodzenia się rozlał
O tujach przed wejściem na placyk też myślałam, tylko że tam jest pod trawą mnóstwo gruzu i suchego betonu, bo pierwotnie ten placyk był większy o jedną płytę, ale jak to zobaczyłam, to stwierdziłam, że nikt w okolicy takiego wielkiego śmietnika nie ma i kazałam zdjąć. Tata zdjął, a M przysypał ziemią i już Teraz nie ma mi kto pomóc, więc może za jakiś czas ładnie poproszę M, to może mi ten gruz wywali i wsadzimy tam coś
Obrzeże jest takie, że spokojnie można za nim kółkiem też jechać po korze
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 12:12, 29 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Malgosik napisał(a)
ja mam taką jedną skrzynię 2/1m, wysokość 20 cm grubość deski 2,6 cm, niczym nie malowaną, powyginała mi się, ale od drewno to może zależy, wydawała się sucha
warto dać więcej wkrętów, a jak ma się zdeformować to i tak się zdeformuje, nie ma co wyprzedzać faktów, mimo to ziemia z nich nie ucieknie
a wokół skrzynek nie siałabym trawy, bo trzeba będzie ciągle kosić wykaszarką, kosiarka wąsów przy skrzyniach nie chwyci, ale to Wasz wybór
ja dałabym żwirek lub korę

Ja mam grubszą deskę, dokładnie nie wiem ile ma. Ja planuje trochę tych skrzyń i jakoś tak boję się, że z kamyczkami to będzie wyglądało jak mały cmentarzyk. Cóż będę latać z nożyczkami
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:35, 30 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No i znowu mam katar Wszystko przez to, że dzisiaj wyszłam posadzić hosty, które wczoraj wykopałam u dziadka męża, no i w trakcie zastała mnie wichura z deszczo-śniego-gradem. No cóż, ale przynajmniej hosty już rosną. Wiem, że to rośliny cienia, ale u mnie ma razie trudno o cień, jak szmaragdy podrosną, to będzie im dobrze
P.S. Dawno nie byłam u dziadka w ogrodzie, swoją drogą ma 93 lata, a tam piękne ścieżki z bukszpanowymi obwódkami, mnóstwo tych bukszpanów, okazuje się, że dziadek przy ścinaniu wtyka wszystko w ziemię w cieplarni, bez ukorzeniacza i wszystko mu się przyjmuje Może i dla mnie coś wyhoduje.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Agatek 15:02, 31 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Zapowiada się piękny ogród
z wodą wiedzę mamy podobne przejścia
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
AnnaCh 23:20, 31 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
Zapowiada się piękny ogród
z wodą wiedzę mamy podobne przejścia

Witaj Agato u mnie. Z wodą to ja ciągle mam przejścia po lewej stronie od ścieżki do domu, bo tam ciągle dół. A wiesz, że nigdy nie byłam na Mazurach, a z Twoich zdjęć wygląda, że pięknie tam macie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:26, 31 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzisiejszy dzień był gorszy niż zapowiadali. Deszcz ze śniegiem przeszedł w śnieg i zero stopni A mój M akurat dziś pracował w domu i mógł mi z godzinkę pomóc, niestety nie dało się wyjść. Jak tak dalej pójdzie, to do świąt nic się nie zmieni na moim pobojowisku. No i na dodatek schlapało mi okna, które wczoraj umyłam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies