Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 17:45, 22 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Krzewuszki zaczynają swój koncert kwitnienia Nie patrzcie na tą wielką trawę z przodu, nie mogłam jej ostatnio wyrwać, muszę jutro wykopać.

Moja córka w zeszłym roku wysiała przy pietruszce bratki, w tym roku kwitną w chwastach

Wczoraj podczas wieczornego spaceru z Jasiowym podskubałam trochę ozdobnej trawki sąsiadce Rośnie sobie u niej przed płotem.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:12, 22 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziewczyny muszę coś zrobić z dalszą częścią rabatki kamyczkowej, to ta którą ostatnio modernizowałam i ta, na której rosną krzewuszki
Chcę to zrobić tanim kosztem, bo ostatnio kiepsko z kasą. Chciałam zrobić to prawie wszystkim co mam, plus to co mogę wykopać u mamy czy teściowej.
Teraz wygląda tak - straszliwie: Tui, juki i krzewuszek nie ruszam, jest tam jeszcze hortensja i jak widać cztery lilie.

Myślałam, żeby dokupić dwie tuje i hortensję. Zainspirowana rabatką Pauliny pomyślałam o rozchodniku od mamy, do tego trawka kupiona za 2 złote jak ją odpowiednio podzielę to starczy i się rozrośnie. Mam jeszcze drugą jukę do pary u mamy

Może być? Co myślicie? Pomocy, bo mnie to miejsce strasznie irytuje.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 22:05, 22 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Na wizualizacji wygląda nieźle, ale ja się nie znam
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW76 22:28, 22 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
może przemyslisz nasadzenia zróżnicowane, nie pod linijkę?
Może zamiast dodatkowych 2 thui np cis plus cos jeszcze wysokiego, do tego dwie hortensje, coś kulkowatego i na pniu?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 22:29, 22 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Po prawej stronie przy thui a raczej przed nią jalowiec z rodziny sabinskich czy cos w tym stylu plus jakies trzy wrzosy na ostatnie piętro najniższe...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
AnnaCh 22:34, 22 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anbu napisał(a)
Na wizualizacji wygląda nieźle, ale ja się nie znam

Ja też się nie znam
Powoli się uczę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:37, 22 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
KasiaW76 napisał(a)
może przemyslisz nasadzenia zróżnicowane, nie pod linijkę?
Może zamiast dodatkowych 2 thui np cis plus cos jeszcze wysokiego, do tego dwie hortensje, coś kulkowatego i na pniu?

Znaczy się, że zrobić mix jako ekran?
Chciałam to zrobić tanim kosztem i wykorzystać to co mam na stanie lub do wykopania, stąd taka kompozycja, ale może coś jeszcze pomyślę

KasiaW76 napisał(a)
Po prawej stronie przy thui jalowiec z rodziny sabinskich czy cos w tym stylu... ze trzy wrzosy...?

Po prawej stronie jest dość mało miejsca już, bo jest tam róża pnąca, a przed tują łubin, dwa wrzosy są już jako obwódka, muszę jeszcze dokupić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
KasiaW76 22:48, 22 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Na tablecie wszystko mam malutkie wiec wrzosow nie widziałam
Jeśli chcesz wykorzystania thuje to może pomyśl aby posadzić je blisko siebie tj ok 80 cm od siebie. Zrobią ścianę oraz tło dla innych roślin.


____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
AnnaCh 09:00, 23 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dobra jadę na miasto, to i do szkółki zajrzę co mają Może faktycznie jakiś miskant po lewej?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 09:11, 23 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu pomysł fajny, ale nasuwa mi się pytanie,gdzie Ty chcesz tam to wszystko pomieścić? Same hortensje rosną spore, a przed nimi jeszcze rozchodniki, a za nimi jeszcze tuje, może być ciężko
Ja bym zrobiła inaczej, np wsadziła 3 hortensje, obok nich rozchodniki ( najlepiej sadzić grupami) 1 szt zaginie na tej rabatce, a jak dasz po kilka sztuk wtedy zrobi ładną plamę. Ja wcześniej też kupowałam wszystkiego po 1, teraz staram się kupować min po 4 szt. zależy od ceny.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies