Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

paulina_ns 09:20, 23 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
tak na szybko więc wybacz



Masz dostęp do większej ilości rozchodników, wykorzystaj to i daj po kilka z jednej i drugiej strony, a na środku hortensje. Jeżeli nie chcesz robić tła z tuj, przesadziłabym je całkiem z tamtąd, a tutaj dała właśnie to zestawienie + trawki

a zapomniałam dać oznaczenie

1. Hortensje
2. rozchodnik
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 11:03, 23 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Paulinko zobaczę jak to wyjdzie, nie wiem czy dzisiaj zrobię coś, bo zanosi się na deszcz, a mogłoby wytrzymać do wieczora. Właśnie chcę naprawić błędy, które popełniłam zanim zaczęłam czytać ogrodowisko i dokupiłam jeszcze jedną hortensję ogrodową, tuję, kupiłam też miskanta. Będę sadzić plamami. Zobaczę jak to wyjdzie w realu

Dzisiejsze zakupy: tuja z marketu na O. No i znalazłam fajną szkółkę, pani bardzo kompetentna i duży wybór, ceny też wydają mi się ok. Hortensja ogrodowa 20 zł, miskant chiński 12 zł (w innej szkółce dużo drożej). Kupiłam też na targu jeszcze 5 ogórków i sałatę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 11:51, 23 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu super zakupy i faktycznie taniutko, u nas hortensje ogrodowe są po 35,45 zł, a miskant olbrzymi !! ja kupowałam dwa razy mniejszego za 13 zł, na szczęście akurat on szybko rośnie, bo już mi podrósł prawie drugie tyle U nas deszcze już od kilku dni, nic nie da się zrobić, ale to dobrze, widzę, że wszystko od razu ruszyło, a zwłaszcza chwasty
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 13:18, 23 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Paulina, super wiadomości co do moich cen
Właśnie tak mi się wydawało, że dość tanio, bo byłam jeszcze w innej szkółce i tam miskant mniejszy było po 17 zł, hortensje też droższe były.

Właśnie zaczęło kropić, zdążyłam wyrwać trochę chwastów z warzyw, posadziłam ogórki i sałatę i musieliśmy wrócić do domu. W sumie to Jasio i tak już chciał am, więc może potem jak będzie spał to przejdzie i jeszcze wyjdę

Moja Marysia wypieliła z chwastów ćwierć skrzyni z poziomkami i truskawkami Nawet ładnie jej to wyszło, biorąc pod uwagę, że robiła to pierwszy raz, no ale to jej truskawki, niech się stara.
No i mamy pierwszą z tych powtarzających owocowanie, w poniedziałek powinna być wyśmienita
____________________
Ania - Malutki pod lasem
KasiaW76 16:05, 23 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulinko nie koniecznie pojedyncze nasadzenia znikną. Widziałam u Enya73 i ten styl jest super tzn mi się bardzo podoba
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Anusia 16:18, 23 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ooo! zakupy, w bardzo dobrej cenie znalazłaś hortensje. U nas jak na razie od wczoraj nie pada. Może taka pogoda utrzyma się do jutra?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 22:23, 23 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
KasiaW76 napisał(a)
Paulinko nie koniecznie pojedyncze nasadzenia znikną. Widziałam u Enya73 i ten styl jest super tzn mi się bardzo podoba

Jedna będzie kępa miskantu, tuje już są dwie, hortensje będą trzy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:31, 23 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anusia napisał(a)
Ooo! zakupy, w bardzo dobrej cenie znalazłaś hortensje. U nas jak na razie od wczoraj nie pada. Może taka pogoda utrzyma się do jutra?

U mnie pada, ale może i dobrze, bo sucho bardzo. Ciągle deszcz zapowiadali, a było go jak na lekarstwo. Podsypałam dzisiaj dużo roślinek nawozem, więc niech już pada.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 07:42, 24 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
AnnaCh napisał(a)

U mnie pada, ale może i dobrze, bo sucho bardzo. Ciągle deszcz zapowiadali, a było go jak na lekarstwo. Podsypałam dzisiaj dużo roślinek nawozem, więc niech już pada.



U mnie pada już czwarty dzień, mamy wszędzie mnóstwo błota, bez gumowców ani rusz. Ja wiem, że deszcz dla ogrodnika jest ważny ale ja mam już dość. Moje gazanie już czekają kilka dni na wsadzenie. Niech te nasze chmury nad Twoje niebo się Aniu przeniosą
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 09:31, 24 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anbu napisał(a)
U mnie pada już czwarty dzień, mamy wszędzie mnóstwo błota, bez gumowców ani rusz. Ja wiem, że deszcz dla ogrodnika jest ważny ale ja mam już dość. Moje gazanie już czekają kilka dni na wsadzenie. Niech te nasze chmury nad Twoje niebo się Aniu przeniosą

W nocy troszkę popadało, ale to chyba i tak kropla w morzu.
Aniu jak zasiejecie trawkę, to już będzie lepiej, nie będzie tyle błota i trawka fajnie zbiera wodę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies