Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 22:04, 13 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Mathildis napisał(a)
Ładna działeczka i właścicielka z marzeniami... Po tych kilku stronach stwierdzam, że może nie w ekspresowym tempie (bo praca, bo dzieci, bo jesteś tylko jedna ), ale... będzie pięknie. Najgorsze, czyli porządkowanie już za Tobą, teraz najfajniejsza część pracy - planowanie, kupowanie i bawienie się ogrodem...
Pozdrawiam

Witam u mnie, masz rację, że nie szybko, ale mam nadzieję, że coś będzie z tego mojego kawałka miejsca na ziemi
Co do najgorszego, czyli porządkowania, to został mi jeszcze fragment podwórka, ale tym zajmę się chyba dopiero jesienią, jak wybudujemy planowany garaż. Na razie czekamy na zmianę prawa budowlanego, żeby zrobić to bez pozwolenia.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_p_k 07:38, 14 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
ja też większość roślin kupuję wręcz w mikroskopijnych rozmiarów skoro potrzebuję ich dośc sporo muszę zejść jakoś z kosztów
____________________
Ogródowe-początki
Agatek 08:20, 14 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Daj zdjęcia, to coś pomyślimy gdzie by ją umieścić
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Agatek 08:21, 14 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
anna_p_k napisał(a)
ja też większość roślin kupuję wręcz w mikroskopijnych rozmiarów skoro potrzebuję ich dośc sporo muszę zejść jakoś z kosztów

ech te koszty,
ja jak zobaczyłam ceny hortek u mnie w O, to też tylko jedną kupiłam
ale powoli i u nas będzie ślicznie
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
zbigniew_gazda 10:37, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Aniu rozmiarami kupowanych roślinek się nie przejmuj. Urosną i jest to najlepszy okres do ich obserwacji. Co do hortensji bukietowych to wsadzaj patyczki wprost do ziemi w miarę na swoje miejsce. Nie będą o wiele później kwitnąć od tych kupowanych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AnnaCh 19:23, 14 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zdjęcie kiepskie, nic prawie nie widać, ale już mało światła. Kupiłam dziś bukszpany i zaczęłam je wsadzać przed lawendą. Był taki 6-pak. Każdego dzielę na pół, więc wyjdzie 12 sztuk, mikroskopijnych co prawda, ale zawsze.
Od prawej jest lilak, wawrzynek, maleńka forsycja, której nie widać, dwie tuje szmaragd, przed nimi hosty. Dalej jaśminowiec i kolejne dwie tuje, przed nimi zaczyna się rządek lawendy, a przed nią bukszpany. Za tujami na lewo, pomiędzy nimi, a kolejną ostatnią tują jest hortensja bukietowa. Koniec na tej nieszczęsnej wierzbie. Przed wierzbą (patrząc od tej strony, a właściwie przed tują) będzie kolejna hortensja. I na razie tyle,
Trójkącik przed lilakiem też będzie zagospodarowany i tam będą żurawki i jakieś trawki. Chciałabym coś nie bardzo wysokiego, zielonego. Jakaś wasza porada?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anusia 19:34, 14 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jak fajnie porobiłaś. Moją korę wiatr poroznosił. Jutro muszę ją przywrócić na swoje miejsce.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 21:37, 14 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
ech te koszty,
ja jak zobaczyłam ceny hortek u mnie w O, to też tylko jedną kupiłam
ale powoli i u nas będzie ślicznie

Ja też kupiłam tylko jedną hortensję i to mikroskopijną, bo ceny powalają. W niedzielę u mnie są doroczne targi ogrodnicze, chyba się wybiorę. Pewnie znowu coś przywlokę do domu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:40, 14 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu rozmiarami kupowanych roślinek się nie przejmuj. Urosną i jest to najlepszy okres do ich obserwacji. Co do hortensji bukietowych to wsadzaj patyczki wprost do ziemi w miarę na swoje miejsce. Nie będą o wiele później kwitnąć od tych kupowanych.

Dzięki Zbyszku za miłe słowa Właśnie najbardziej lubię obserwować jak roślinki mi rosną. A z tymi hortensjami to jak? Po prostu wsadzić patyk w ziemię? Z ligustrem tak robię.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:42, 14 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anusia napisał(a)
Jak fajnie porobiłaś. Moją korę wiatr poroznosił. Jutro muszę ją przywrócić na swoje miejsce.

Moją też. Część leży na trawniku, niestety nie tylko moim, bo u sąsiada też trochę widziałam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies