Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

BKosimkArt 18:45, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
ziele napisał(a)

Takiego ogrodu nie mam, bo u mnie są "pokoje" a na dodatek bałagan w nich ale tu mi się bardzo podoba.


A u mnie z kolei trochę starych wielkich krzaków i więcej malutkich
trochę pracy i pomocy Ogrodowiskowej i dojdziemy do naszych wymarzonych ogrodów

____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 18:47, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Moja wiosna 2015
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 18:21, 07 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Trochę aktualności...

Mam problem z tym betonowym szambem. Poradźcie mi co z tym zrobić żeby zasłonić to paskudzwo. W zeszłym roku posadziłam jałowce płożące ale niestety musiałam je przesadzić z uwagi na notoryczne traktowanie kosiarką...
no i nie wiem co dalej macie jakieś pomysły?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
justi 18:30, 07 kwi 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Może kupić dywanik ze sztucznej trawy i przykrywać... albo wyciachać dookoła kwadratową rabatę posadzić bluszcz, jego długie pędy powinny zakryć beton, a boki przy trawniku przycinać.

ps.też miałam problem z szambami, szukałam długo co by tu i jakby tu. Posadziłam narożnik z bukszpanu i bluszcz miał zarosnąć szamba, gdy sie naprzesadzałam i nakopal to gmina kanalizację zaczęła robić. I tak mi jeszcze jedno zostało niezasypane, albo zarośnie bluszczem albo zasypiemy.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
BKosimkArt 22:23, 07 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
justi napisał(a)
Może kupić dywanik ze sztucznej trawy i przykrywać... albo wyciachać dookoła kwadratową rabatę posadzić bluszcz, jego długie pędy powinny zakryć beton, a boki przy trawniku przycinać.

ps.też miałam problem z szambami, szukałam długo co by tu i jakby tu. Posadziłam narożnik z bukszpanu i bluszcz miał zarosnąć szamba, gdy sie naprzesadzałam i nakopal to gmina kanalizację zaczęła robić. I tak mi jeszcze jedno zostało niezasypane, albo zarośnie bluszczem albo zasypiemy.



Sztuczna trawa odpada ale rabata dookoła mogłaby być, muszę pomyśleć.
no u mnie też ma być kanalizacja, miała ruszyć już tej wiosny ale nie wiem czy coś się nie przesunie, zlikwidować też nie chcemy bo jak już ta kanalizacja ruszy to chcemy poprowadzić rynny do tego szamba żeby zbierać deszczówkę do podlewania... niestety mam ten niefart że jakoś teść to wysoko wybetonował i słabo wygląda...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Karol99 22:28, 07 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A może irgi płożące, berberysy green carpet lub jałowce płożące?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
BKosimkArt 22:33, 07 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Karol99 napisał(a)
A może irgi płożące, berberysy green carpet lub jałowce płożące?


tylko co będzie rosło najszybciej? i czy na tym betonie nie będą się przypalały te rośliny...
no zagwozdkę mam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 22:48, 07 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Muszę też na siatkę po lewej rzucić jakąś matę trzcinową lub coś w tym stylu bo drażni mnie widok krzaków sąsiedzkich...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:41, 08 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Nikt już mi nie podpowie w sprawie tego ohydnego szamba??
Zdecydowałam się na bluszcz ale teraz myślę czy jeszcze tam czegoś nie posadzić??
pomóżcie proszę
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Aga 20:51, 08 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam a może wysypać warstwę żwirku i na tym placyku, postawic donice z kwiatami sezonowymi
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies