Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Nallar 15:31, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Z Twojego ogrodu wyszłam zachwycona.
Witam i pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Agnieszka_B 15:34, 06 kwi 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Witaj Bożenko. Zaznaczam wątek. Bardzo mi sie u ciebie podoba. Taka ilość dorodnych hortensji robi ogromne wrażenie.
____________________
zapach-ziemi
zbigniew_gazda 15:38, 06 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Cudne hortensje i cudny ogród Bożenko. Popieram prośbę Gosi. A może pokaż jak przycięłaś hortensje bo nauki nigdy za wiele.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
waldek727 15:44, 06 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Na początek napiszę tak:
Zdolna z Ciebie ogrodniczka.
Jak mało który ogród kolekcjonerski pasuje do mojej bajki, tak w Twoim wydaniu mógłbym go umieścić pomiędzy kartami.
Witaj Bożenko na ,,Ogrodowisku".
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
bozga 16:15, 06 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pozdrawiam kolejnych forumowiczów . Co do hortensji to nie ukrywam, że moim guru jest Babopielka. Samych hortensji krzewiastych i bukietowych posiadam ponad 60 odmian ale nie zawsze to co najładniejsze jest najcenniejsze ( jak w życiu). Tnę krótko (fotka chyba odda o co mi chodzi chociaż była robiona w zupełnie innym celu). Duzo rozmnażam sama - chyba będę sadzić na dachu! . Mam swój sposób na formę pienną- od razu ukorzeniam najgrubszą i najdłuższą łodygę, pierwszy nawóz w granulkach ( teraz), później oczywiście magiczna siła i woda, woda, woda...
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Agnieszka_B 16:26, 06 kwi 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Super hodowla. Ja nie mam zbyt dobrych efektów przy takim rozmnażaniu. Zasakakujesz mnie że przy zwykłej szklance z woda takie korzonki ... no, no, no. Ja mam lepsze efekty przy odkładach. natomiast patent z formą pienna fantastyczny
____________________
zapach-ziemi
Mirka 16:36, 06 kwi 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Łał jestem zachwycona twoimi hortensjami Witam się w twoim wątku .Pisz więcej na temat ukorzeniania też mam chopla z ukorzenianiem wszystkiego co się da ukorzenić Pozdrawiam Świątecznie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
wiewiora 17:11, 06 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witam i Ja cudne hortensje. Nie jedna z nas może pozazdrościć. Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
ziele 17:14, 06 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Piękny ogród.
Możesz napisać kiedy ścinasz hortensje do ukorzeniania? I co robisz, że patyczki puszczają korzonki? Trzymam swoje w wodzie i nie mogę się doczekać...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
bozga 17:32, 06 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Hortensje ścinam jak pojawiaja się krokusy ( pewnie tez dlatego, że są nimi podsadzone i je w ten spozób uwidaczniam), z tym ukorzenianiem to fakt, że jest to troche loteria, niby ta sama odmiana, ta sama pora a jeden słoik do wyrzucenia, w drugim korzonki, ze hej. Często nie wytrzymuję, i mimo,ze moczone to wkładam do ukorzeniacza a potem do skrzynek balkonowych. W tym roku testuję jeszcze inne sposoby ( jak będę usatysfakcjonowana , to nie omieszkam sie nimi podzielić).Na szczęście co bym nie robiła to i tak się ukorzeniają. Przypadkowo odkryłam sposób na ich zagęszczanie od samego początku- jak tylko pojawi się para 3 listków to ją uszczykuję i w krótkim czasie pojawiają się rozgałęzienia.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies