Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

paola1a 17:38, 06 kwi 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj Bożenko
Nie będę oryginalna ale też napiszę, że cudowny ogród i anabelki boskie. Ale dopytam o różyczki w szpalerze- to the fairy? Jak widać na Twoim ogrodzie, hortensji nigdy dość- dają niesamowite efekty przy kwitnieniu. Co do jednego jeszcze się z Tobą zgodzę- Bożenka Babopielka to faktycznie hortensjowe guru- chyba jej ogród i pasja narodziły moją miłość do hortensji. Będę zaglądać bo miło u Ciebie wędrować po ogródku
____________________
Prostokątna rabata
basia3 17:43, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Jestem zachwycona Twoimi hortensjami i umiejętnością ukorzeniania, ja również walczę żeby ukorzenić stoją ok miesiąca i widać na razie kropeczki na jednej pojawiły się korzonki, ale listki usychają poczekam jeszcze troszkę może się uda.
A Twój ogród podziwiam szczerze cudownie masz, magicznie.
____________________
JEST DOBRZE :D
bozga 18:16, 06 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Różyczki w szpalerze tak to the fairy, wstawię jeszcze te fotki z zeszłego roku i czas na nowe 2015!

I jeszcze coś dla ogrodników w blokach (też tak zaczynałam, ale oczywiście były to pelargonie), hortensje pięknie rosną też w donicach
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
ziele 18:23, 06 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A pokażesz nam hortensje "na patyku" które masz w ogrodzie? Jak wyglądają teraz u Ciebie, nieulistnione? Bo na zdjeciach dojrzałam kwitnące.
O ile znajdziesz czas na zrobienie zdjęć, oczywiście
Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 18:24, 06 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Nowe zdjęcia - cudne.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
bozga 18:47, 06 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
To jest zeszłoroczna sadzonka, już po przycięciu w tym roku- wygląd ogólny i korona, mam też dużo wyższe ale brak tła żeby je dobrze wyeksponować do zdjęcia, wszystkie przyrosty które wybijają niżej z węzłów usuwam palcem. Mimo,że je usuwałam w zeszłym roku to nadal próbują
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
BKosimkArt 19:01, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wow ale Hortensjowo tu, przepięknie!! będę podziwiać...

też ukorzeniam w wodzie, nieźle to wychodzi
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
yolka 19:15, 06 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj. Bajkowy ogród. Czy te różowe hortensje to Vanille fraise? takie piękne, że aż dech zapiera. Napisz jakie masz rodzaje hortensji, jestem bardzo ciekawa
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ziele 19:17, 06 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dziękuję . O takie zdjęcie mi chodziło, też myślałam o hortensjach "na patyku" jak zobaczyłam je w programie tv.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
bozga 19:30, 06 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
odmian mam bardzo dużo (większość to pojedyncze egzemplarze, związane z moimi zapędami kolekcjonerskimi), natomiast to co jest najpiękniejsze dla oka to szpalery oczywiście z Vanille fraise, Limelight, w grupach mam tez posadzone Pinky Winky, Wim's Red i Bobo
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies