Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 17:14, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Moja największa niespodzianka, nie mam z czym porównać ( dlatego wreszcie muszę się wybrać do Wojsławic) ale tak dużych kwiatów płonnych u żadnej innej hortensji nie widziałam ( kupiona jako White Goliath, drugi rok u mnie, trzy pędy ale kwiaty mega ) muszę ja przesadzić na jakieś bardziej eksponowane stanowisko )



A to Ruby ( skrócona nazwa)

I bardzo okazały kwiatostan Pinky Winky
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 17:22, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Już kończę bo czas leci a ja ciągle w fotelu, dosyć leniuchowania
Magical Moonlight i Pinky Winky


Kyushu i Limelight


Pink Lady
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
hindsight 18:48, 28 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
O ludzie! Dobrze, że siedzę, bo bym "fikła"
Bożenko, dobrze, że ustawiłaś butelkę odpowiednią stroną, bo od razu musiałam się upewnić, jaka to pojemność (myślałam, że 0,33). Coś niesamowitego! Muszę koniecznie swoje Incredible wykopać na jesieni i posadzić w porządnie przygotowane stanowisko.

No i zachwyciła mnie Magical Moonlight. Ta zieleń z bielą jest jednak przepiękna!
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Marzenaka 19:04, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Bożenko wspaniałe kwiaty! Aż ciężko uwierzyć, że takie olbrzymy! Zajrzysz do mnie na koniec strony 68 i początek 69? Czy ta hortensja, bo pokazał się kwiat, to diamant Rouge?
____________________
Ogród Marzeny
elka_ 20:18, 28 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
bozga napisał(a)


Prawie się zrobiła Miranda tylko odwrócone barwy, koniecznie poczytaj o chlorozie i zastosuj się do wskazówek, zakwaś glebę i uzupełnij żelazo , o tym z uwagi na sąsiedztwo drzewa owocowego pomyślałam najpierw, podobne objawy daje również niedbór magnezu Tylko ciekawe co na tą zmianę ph gleby powie jabłonka


Dziękuję ślicznie

Tak myślałam, że chloroza Jabłoń stara i wielka, korzenie bardzo głęboko, mam nadzieję, że poradzi sobie

Pozdrawiam
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Donia72 21:54, 28 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Okazałe masz hortensje Moje słabiutko, a ogrodowe to w tym roku się zbuntowały i nie chcą kwitnąć
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
bozga 22:18, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dopiero wróciłam z ogródka, jeszcze przed chwilą pstrykałam ostatnią fotkę ( ale już na stole bo chciałam pokazać siewki hortensji ( w tym przypadku samosiejki, mam ich w ogrodzie mnóstwo ,część rośnie sobie od dawna w różnych szparach bo ciągle nie mam czasu ich przesadzić ( jeszcze trochę a zakwitną - żartuję . Mam zamiar w sobotę się tym tematem zająć i je przepikować bo wreszcie pojutrze zaczynam utęskniony urlop
Te w dość extremalnych warunkach przetrwały od zeszłego roku
A to tegoroczne, 2 wyrwałam żeby pokazać z bliska, do jutra przetrwają w beciku
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:27, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I szczyt mojego lenistwa- czyli jak traktuję hortensjowe patyczki- nadal rosną związane w pęczek- jak na nie dzisiaj spojrzałam to aż mi się głupio zrobiło



Nie jest to dobry rok dla hortensji, najgorsza jest ta wilgoć na kwiatostanach, będą się brzydko przebarwiać usiane brązowymi plamkami

A przy okazji moja ogrodowa Tricolor
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
wrobelki 22:33, 28 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134


Nie jest to dobry rok dla hortensji, najgorsza jest ta wilgoć na kwiatostanach, będą się brzydko przebarwiać usiane brązowymi plamkami

A przy okazji moja ogrodowa Tricolor



Cudna jest
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
bozga 22:38, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
W ogródku króluje biel Hortensjowe morze kwiatów ( z tyłu domu większość jeszcze w pączkach ale przód aż kipi)


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies