Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

zbigniew_gazda 14:56, 26 maj 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
paulina_ns napisał(a)
Bożenko mam pytanie, można hortensje podlać gnojowka?


Moim zdaniem lepiej nie podlewać gnojówką. Gnojówki roślinne mają odczyn powyżej 7 a jedynie gnojówka z mniszka ma odczyn 6. Czyli tę ostatnią można ewentualnie spróbować.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malkul 09:45, 27 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
zekrnij proszę co z moja hortką? http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2341
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Dorota123 20:00, 28 maj 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Azalia piękna.
Pamiętasz jak zaniepokojona pisałam w sprawie mocno przyciętych hortek? Uspakajałaś mnie, że zaczną rosnąć, żeby się o nie nie martwić. Jest tak jak pisałaś - pięknie się zagęściły, wypuściły mnóstwo młodych pędów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Kasik 20:15, 28 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Bożenko- mam pytanie.
Mam posadzone Vanilki w miejscu na w pół słonecznym, ale blisko dość sporych Brabantów. Już po zeszłym sezonie wiem, że wody miały bardzo mało przez te tuje i tydzień temu założyliśmy linie kroplującą układając ją tuż przy samych Vanilkach. Efekt jest natychmiastowy bo na Vanilkach, które nie miały prawie liści zaczęły się one pojawiać. Martwi mnie tylko to, czy zdążą się nabudować by potem porządnie zakwitnąć. W tamtym roku miałam pojedyncze kwiaty na trzyletnich hortkach.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
danuta_szwajcer 22:24, 30 maj 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne te Twoje derenie, no i azalia dała czaduPozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Malgosik 09:26, 31 maj 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bozga napisał(a)





fachowo przycinasz hortensje, ze one takie gęste
a nie robisz tak ze co roku coraz wyżej je tniesz?
____________________
Ogród na glinie
Pluszakowa 14:47, 31 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Bożenko ciągle podziwiam twój ogród i choć królują w nim hortensje, to jest piękny przez cały rok.

Prezentami opiekuje się i wiele patyków rokuje. Chyba moja gliniasta gleba im pasuje.

Pod wpływem twojego ogrodu pokochałam derenie i podarowałam mojej mamie na dzień matki dereń kwiecisty sweetwater. Z tego co przejrzałam twój wątek to chyba go nie masz. Ciekawa jestem jak się będzie sprawował. Dzięki twoim nieocenionym radom kupiłam egzemplarz który w tym roku już kwitł

Czekam na dalsze odsłony twojego ogrodu.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
bozga 20:44, 31 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malkul napisał(a)
zekrnij proszę co z moja hortką? http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2341


nie wiązałabym tego z nawożeniem ( chociaż ta ilość jaką podałaś trochę jednak za duża, ja mam maciupką łyżeczkę taką od cukierniczki i biorę tylko na czubeczek, też nie rozrabiam w wodzie) liście zaatakowane przez grzyba, ale wcześniej uważam, że liście już były uszkodzone przez duże wahania temperatury. Oberwij porażone liście i spryskaj czymś na grzyba,zagrożenia ogólnego dla krzaczka raczej nie przewiduję


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:49, 31 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kasik napisał(a)
Bożenko- mam pytanie.
Mam posadzone Vanilki w miejscu na w pół słonecznym, ale blisko dość sporych Brabantów. Już po zeszłym sezonie wiem, że wody miały bardzo mało przez te tuje i tydzień temu założyliśmy linie kroplującą układając ją tuż przy samych Vanilkach. Efekt jest natychmiastowy bo na Vanilkach, które nie miały prawie liści zaczęły się one pojawiać. Martwi mnie tylko to, czy zdążą się nabudować by potem porządnie zakwitnąć. W tamtym roku miałam pojedyncze kwiaty na trzyletnich hortkach.


Zaczynam marzyć o linii nawadniającej Co do kwitnienia to zeszłego roku nie brałabym pod uwagę bo anomalie w kwitnieniu dotknęły każdego z nas . Miejmy nadzieję że w tym będzie inaczej , czyli czekamy , trzymam kciuki



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:00, 31 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Malgosik napisał(a)


fachowo przycinasz hortensje, ze one takie gęste
a nie robisz tak ze co roku coraz wyżej je tniesz?


Oczywiście przycinam je co roku wyżej ale wychodzi to max 2-3 cm wyżej bo najczęściej jednak tnę za pierwszym oczkiem, zwłaszcza, gdy tak jak w tym przypadku chodzi mi o raczej niski szpaler ( taka wysokość zapewnia też sztywniejsze pędy a co za tym idzie mniejsze pokładanie gdy pojawią się kwiaty)


A teraz parę słów o przedogródku ....


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies