Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

rumiankowa 12:33, 07 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Tak, nie przez cały dzień, ale trochę jest. Dom rzuca głęboki cień wraz z wędrówką słońca w ciągu dnia. Popołudniu jest to niemal całkowicie zacienione miejsce. Ale do południa słoneczko się pojawia.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 13:16, 08 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Jeszcze się zastanawiam, czy nie powinnam jakoś przysłonić siatki od ogrodzenia sąsiadów. Widać ją na zdjęciu. Nie jest specjalnie estetyczna. Ale nie chciałabym całkiem wszystkiego zacienić... poza tym sąsiedzi mają posadzone thuje blisko ogrodzenia, myślę, że za kilka lat one "przejdą" gałązkami do mnie...



Co myślicie?

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Aga 14:00, 08 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mysle ze moze przydałyby sie jakies drzewa i pod nimi albo hortensje albo rododendrony
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
rumiankowa 14:33, 08 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Właśnie myślę, może żywopłot ze szmaragdów? Tylko, czy nie zajmą za dużo miejsca? I w jakiej odległości od ogrodzenia je posadzić, by można było je potem przycinać od strony ogrodzenia (żeby do sąsiada nie właziły)?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Aga 15:43, 08 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Myślę ze metr od płotu starczy ale czy warto je przycinac od strony plotu chyba nie jak juz tak bardzo bys chciala to tylko od swojej strony przyciac
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
boscolo 21:20, 08 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 39
Metr to chyba za dużo moim zdaniem . Myśle, że 50-70cm bedzie ok. W szerokosci to zalezy od ciebie jakchcesz mieć gęsty żywopłot. Nie muszą być koniecznie szmaragdy. Mogą być tuje brabant , kolumnowelub też jakieś o barwie żołtej. Brabanty szybko rosną, zagęszczają się. Fajnie wygląda żywopłot mieszany. ( z żółtymi tujaki po kilka danego rodzaju ja tak mam, ale u mnie nie są tak wyeksponiwane na zdjęciach.
____________________
"Rozgardiasz w moim ogrodzie"
rumiankowa 22:31, 08 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Sprawdzę, na jaką odległość posadzili sąsiedzi ale na oko to właśnie ok. 70 cm od ogrodzenia.

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 13:52, 09 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Kombinuję trochę zmodyfikowana i bardziej czytelna propozycja.

Plan przedstawia wygląd nasadzenia za kilka lat, tuje zamierzam przycinać na prosty żywopłot ok. 2m.

Może coś jeszcze komuś przyjdzie do głowy.




Puste przestrzenie na przodzie mogłabym wypełnić barwinkiem albo płożącą żurawiną.

I widok od przodu





Poradźcie coś
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 14:48, 09 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
rumiankowa napisał(a)
Jeszcze się zastanawiam, czy nie powinnam jakoś przysłonić siatki od ogrodzenia sąsiadów. Widać ją na zdjęciu. Nie jest specjalnie estetyczna. Ale nie chciałabym całkiem wszystkiego zacienić... poza tym sąsiedzi mają posadzone thuje blisko ogrodzenia, myślę, że za kilka lat one "przejdą" gałązkami do mnie...

Co myślicie?



Może faktycznie warto poczekać trochę na to zielone tło u sąsiadów ale znowu ten projekt co wrzuciłaś bardzo fajnie wygląda. No i bądz tu człowieku mądry i zdecyduj co zrobić - ja też mam z tym problem , a jestem na tym zamym etapie, tylko "troszkę" większą rabatkę teraz chcę zrobić

Nie wiem, ja bym wzięła jeszcze pod uwagę co i kiedy kwitnie i jak to będzie wyglądło w poszczególnych porach roku - ja niestety nie wiem , no i kwestia odpowiedniego stanowiska - czy wszystkim tym roślinkom wystarczy słońca? (ja mam chyba za dużo słońca a też chciałam niebieską hortensję )
Mi się podoba, ale nie jest to raczej w stylu ogrodowiskowym - czyli grupowanie roślin i sporo zimozielonych

Pozdrawiam i powodzenia
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
rumiankowa 14:56, 09 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
No właśnie też mi się wydaje, że za mało zimozielonych - tylko tuje i różaneczniki....

Pokombinuję jeszcze jakoś inaczej, ja chyba za bardzo trzymam się założeń symetrycznych... musze się oduczyć

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies