Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

aptu 15:14, 09 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
ja też tak mam z tą symetrią, ale powoli (po licznych wizytach na ogrodowisku) się oduczam
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
rumiankowa 15:25, 09 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
To jest trudne... ale to chyba własnie wynika z zerowego doświadczenia. Jak jest symetria, wydaje się, że jest porządnie, a to niekoniecznie prawda

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 09:18, 10 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
dokładnie
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Pomarancza 11:52, 10 kwi 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Przycupnę i pokibicuję
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
rumiankowa 20:47, 13 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Witam Cię Pomarańczko, niestety póki co koncepcja leży i kwiczy a ja nie mogę się na nic zdecydować. Jak znajdę chwilę to poszukam zdjęć całej działki i zrobię jakiś rzut z góry, może coś doradzicie
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Efffa 22:30, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Hejka, ja tez walczę z symetria u mnie, niechcę symetrycznie a jakoś tak wychodzi.
Rumiankowa pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to posadziłabym na tej rabacie tylko 1 rodzaj Rh, tuje bym dała po całości nawet za rh.A np nie chciałabyś tak: Tuje szmaragd rząd, pod nimi Rh- moim zdaniem najlepsze to Cw i to w obwódce bukszpanowej?Ja bym sadziła grupami i nie sadziła borówki, ale to tylko zdanie niedoświadczonej ogrodniczki!No i może bym tam jeszcze wrzuciała bukszpany kule...
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 08:10, 14 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Właśnie dojrzewam do tego, o czym piszesz, ale mam problem z tym Rh to jest zdobyczny krzew i nie mam pojęcia, co to za odmiana, poza tym, że znam kolor kwiatów (różowo-fioletowy, jednolity).

Myślałam więc o pasie tui oraz Rh ale ten zostawiłabym taki, jaki jest i dokupiła kwitnące na niebiesko + może jeszcze jeden jakiś karłowy w takim różowo-fioltowym kolorze. Ogólnie w całym przedogrodzie mam takie barwy: różowy (róże i magnolia, serduszka), fioletowy (krokusy, barwinek, lawenda).

Borówki tam sadzić nie muszę, ogólnie chcę, ale mogę gdzieś indziej zrobić typowo leśną rabatkę z borówką i żurawiną.

Tylko czy taka rabata z samymi Rh będzie wystarczająco ładna cały rok?
No i pozostaje kwestia słońca, jest tam od rana przez jakiś czas. Czy to dobrze dla Rh?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
agaott 21:59, 15 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Hej
Ja bym dodała więcej funkii lub żurawki z przodu - ale tak co najmniej po 5 szt. z danej odmiany.
Moje pierwsze rośliny w ogrodzie też były zdobyczne - i też różaneczniki. Acha, możesz jeszcze pomyśleć o wrzosach (różne odmiany o różnych kolorac liści od żółtych po bordowe - można zaszaleć).
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
rumiankowa 10:30, 16 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Witam Cię agaott dziękuję za sugestie. O wrzosach i wrzoścach właśnie myślę

Kilka dzisiejszych i archiwalnych zdjęć z telefonu. To są zdecydowanie moje kolory... wszystko jest na froncie, musi więc pasować kolorystycznie do rabaty z różanecznikami.

Wiosennie przy samym budynku (obwódka jest zrobiona na razie tylko z przodu na odcinku kilku metrów, ale jest ). Wysypana korą, nie wiem, czy będę chciała to zmieniać na kamienie. Teraz jest kora i szyszki z racji niskiej ceny

Mam tu barwinka i serduszkę różowo-białą.



1,5 roku po posadzeniu zakwitła również Magnolia. Miała być Alexandrina, przysłali Lennei. W sumie to nawet lepiej Kolor mi się bardzo podoba



Muszę jej dopiero zrobić ładną obwódkę, mam nadzieję, że nie pokaleczę korzeni...
Kocur sąsiadów wyjątkowo upodobał sobie ocieranie się o nią



A tak było wokół niej jeszcze niedawno
Obwódkę chyba zrobię po zewnętrznym obrysie krokusów? Czy bliżej pnia?





Kosaćce też już się schowały, ale zdjęcie wrzucę




Zeszłoroczne działania ze skarpą - obecnie lawenda jest obszerniejsza (ale jeszcze sucha, dopiero łapie kolor) i doszło 20 sadzonek karmnika ościstego, kilka kamieni itd. planuję jeszcze posadzić dzwonek karpacki w niebieskim kolorze pomiędzy lawendami i różami.
To jest skarpa frontowa, równoległa do domu. Druga skarpa jest prostopadła do tej, planuję podobne nasadzenie + górą ekran ze szmaragdów i jakieś kulki bukszpanowe itd.



____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 11:04, 16 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Obwódkę wokół magnolii dałabym też poza obrysem krokusów

Jak to już kosaćce Ci kwitły?

A rabata na froncie - lawenda + róża bardzo mi się podoba, chcę zrobić podobne nasadzenia
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies